Sayfa 385/992 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,073 - 3,080 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Alıntı Originally Posted by msco Yazıyı Oku
    Arkadaslar bu denizbanktan 900 bin tl yi 1 günde nasıl eft yapabılırız. Max eft limiti 500.000 tl oluyormus galıba?
    Şubeye sordunuzmu masrafsız limitsiz atmaları lazım .

2. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    [Saki ha ivazsiz intikale girersin yuklu vergi odersin DİKKATQUOTE=kafkaf;3637947]400bin TL yi aynı bankada güvendiğiniz birine (eş, çocuk,...) havale edin. Sonra Siz 500k ve o kişi 400k aynı anda eft yapın.
    İlginç :-) yapıp ödemeyen varsa :-)

Kanunlar aksini söylüyorsa, kanuna uymak lazım...

İşin ilginci kimi banka 250k limit diyor, kimi 500k...

Eşi ve kendi 250k + 250k eft yapan vergi verecek, ama 500k eft limiti olan bankadan tek seferde 500k çıkaran vergi vermeyecek!!!

Bana mantıksız geldi...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4.  Alıntı Originally Posted by ParabolEgrisi Yazıyı Oku
    Bugüne kadar dolar ile ilgili hiçbir tahmini tutmamış biri olarak yazıyorum, benim tezim şu:

Doları vatandaşın stop loss eşiğine getirene düşürecekler, vatandaş yeter artık diyip dolarları bozmaya başlayınca dolar daha da düşecek (belki de 5.00'e yaklaşacak). Böylece hem dolarizasyon azalmış olacak, hem de ihtiyacı olan veya fırsatı gören kurumlar (kamu + özel + yerli/yabancı) ucuzdan dolarları toplayacak ve dolar tekrar yukarı yönlü hareket edecek. Yani kısacası dolar el değiştirecek.
    Düşünceniz mantıklı ama serbest piyasaya müdahale hiç bir zaman istenen sonucu vermez. Adam smith görünmez el teorisini otorite konumundaki kişilerin öğrenmesi gerekli

5. İvazsız intkal nasıl oluyor .

benim peder internet bankacılığı anlamıyor onun parasını bankadan yatırıp ona eft edersem vergi mi vermem gerekiyor

zaten parayı peder veriyor bunun mantığı yok mudur ki .

İşleyiş nasıl yürüyor bu konuda

6. bir yurt içi yerleşik olarak aklımın ucundan bile geçmedi satmak,başkasını bilemem 5.70 altında 3 defa daha alım yaptım 5.65-dün 5.59 bugün 5.53 en iyi makas fibabankta keşke daha önce geçseymişim neredeyse makassız alım yaptırdı bugün ing cuma günleri hariç 1.30-1.40 yukarıdan veriyor asla ing kullanmam artık dolar için.tüm dövizi de fibabankın kiraz hesabına attım 3.5 günlük işleyecek,dolar düşerse kademeli almaya devam edeceğim faiz indirimi yapıldığı gün demiştim tl biriktirmeyi bırakıp dolar toplamaya başlayacağım diye 5.52 kurundan gözlerim kapatarak aldım siz düşünün.son 1 haftadaki satışların tamamen kamu kaynaklı sabah yüklü sığ piyasada at koşturmacası olarak görüyorum,ülkeye giren döviz varsa belli başlı kalemlerde görülmesi lazım böyle bir şey yok,ibrahim kahvecinin iddiası en akla yatkın gelen teori sanırım,mudilerin %15i anlaşıp döviz çekmeye kalksa doları kaç liralarda buluruz merak ediyorum,kısacası hükümete güvenmiyorum,güvenerek defalarca hata yaptım hiçbir kararları rasyonel değil.

yani ? burada anlatılmak istenen nedir...

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TR firsatlar ulkesidir..

Firsatlar bitmez ama kacar..

Birisini kacirinca arkasindan kosulmaz.

Bir sonraki dongu beklenir veya ne dusuk kaldi ise o kollanir..

Piyasalarla dans bir sanattir..

Herkes beceremez.

Beceren erken emekli olur, beceremeyen 65 e kadar surunur..

Syg,

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 385/992 İlkİlk ... 285335375383384385386387395435485885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •