Sayfa 418/992 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Benim düşüncem artık şöyle haber akışları tamamen önemsiz şimdi hükümet dese dolarlara el koydum bankadan satış yok bu kur yine 5.55 para kazanan balinalar düşürmek istiyorsa düşürüyor zk, mb bağımsızlığı, s400 hepsi tıraş yükseltmek isterlerse bizim mb fedle beraber dolar basıyoruz artık yarısı bizim dese kaz dağlarında milyar dolarlık petrol rezervi bulsak yine dolar yükselir, birileri yukarıya gitmesi için haber yok diyor ya aşağıya gitmemesi için gereken tüm haberler var ve gidiyor aşağı, kamu satıyor ya bilinmeyen bir döviz girişi var ama terse dönünce tüm iyi haberlere rağmen dolar 6 lirayı 7 lirayı yine geçecek herkes diyecek yine dış mihrak, ekonomistler diyecek tabi cari açık vermeye başladık yok mb hızlı faiz indirdi yok gelişen ülkeler şöyle böyle bunlar hikaye artık enflasyon dahil haber takip etmiyorum çünkü etkisi yok, 7.20 hareketinin de artık abd gerginliği olduğunu düşünmüyorum kimsenin kur oralara gitmez dediği için gittiğini düşünüyorum ne zaman herkes artık bu dolar adam olmaz gözü toprağa bakıyor satıp kaçayım derse yükselişe başlayacak. Sabırla bekliyorum yüzde 30 dolardayım hala düştükçe de küçük küçük biriktiriyorum enflasyon 16 bankaların verdiği net faiz de nerdeyse 16 daha da faiz inecek hem de beklenen o, dolar tutmamak için bir sebep göremiyorum.
    Gerçekten size Katılıyorum bu sizin söylediğinizin canlı şahidi ve yaşayanıyım 2001 krizinde borsa nisan ayında 38 sentte iken koç holding,sabancı holding ve iş bankası c aldım tam bir sene tuttum faizler çok yüksekti bana da buralar dan borsaya gir çok zengin olursun borsa uzun soluklu yatırımdır al sat yapma dediler ben %20 karla bir yıl sonra çıktım çünkü borcum var dı benden 25 gün sonra borsa uçuşa geçti yani bizim gibi adamlara para kazandırmıyorlar ancak uzun soluklu bekleyebiliyorsan ve sabrın varsa para kazanıyorsunuz. Benim tahminim 4 ekim den sonra herşey belli olacak faizler, enflasyon ve dövizin durumu saygılar.

2. Durumlar ciddi bu sefer galiba...ABD-Çin arasında...

Kaz Dağlarında da halk yeni bir destan başlatmış bugün...Ülkesini seven defansa gelsin durumu var orda da...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
    Sikinti yok..

En sonunda iskeleye yanasir diyorum ben...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. Aktif dolar gecelik repo faizini %3,5 dan 3'e düşürmüş bugün.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Aktif dolar gecelik repo faizini %3,5 dan 3'e düşürmüş bugün.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    ​32-365 Gün için hala %4.25 gözüküyor. Belki site henüz güncellenmedi.
    https://www.aktifbank.com.tr/tr/bire.../n-kolay-doviz
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    geçen sene 6 liralardan dolar olanlar zararlarından kurtulmak için doların 10 lira olmasını istemek zorundalar. çünkü tl ile mevduat açsalar gelecek faizden de oldular..bundan sonra yabancı paralara güven duyulmaması taraftarıyım..çünkü müteahhitlerin zenginliklerini arttırmaya yönelik bir ekonomi politikamız var..
    geçen sene 6 nın üzerinde çok kısa süre kalmış. geçen sene ocak-şubat aylarında 3,80. dolarda olanların büyük kesimi çok karlı durumda. türkiye açmaza düşmüş durumda. dolar düşse cari açık artıyor, çıksa halkın alım gücü düşüyor.

Burger kralda hamburger imizi yedik geldik.cok kalabalıktı.demekki ekonomi iyiye gidiyor.

8. Döviz karşılığı TL swap işlemlerinin, geleneksel ihale yöntemiyle 1, 3 ve 6 ay vadeli olarak da gerçekleştirilmesine karar verildi. TCMB tarfaından yapılan açıklamada şöyle denildi: "31 Ağustos 2018 tarihli ve 2018-36 Sayılı Basın Duyurusu ile Merkez Bankası bünyesinde Döviz Karşılığı Türk Lirası Swap Piyasasının açılmasına karar verildiği, işlemlerin Döviz ve Efektif Piyasalarında işlem yapmaya yetkili bankalarla limitleri dahilinde kotasyon yöntemiyle gerçekleştirileceği kamuoyu ile paylaşılmıştı

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 418/992 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •