Sayfa 422/992 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Sonunu dusunen kahraman olamaz dudu reis su an para kazanilacak tek yer var oda riski alana borsa ...risk alinmadan kazanc ta yok ...2 ay once senle burada temettu meselesi konusurken en guzel temettu kagidi is yatirim demistim yillarin tecrubesi ) o gun 0.96 ydi dun itibari ile 1.34 oldu 1.32 ciktim nerede var 2 ayda %35 kazanc ? Bugunku aylik tl mevduatin net 1.4 getirdigini varsayarsak 25 aylik mevduat kazanci demek ...
    Burgan'dan son 1 aydaki 5. mesajda geldi,oranlarımız güncellenmiştir diye.Yine düşürmşler,0.50 puan.Dijitalde 0.40 puan düşmüş.en iyi seçenek Alternatif kaldı şu an 21 ile .

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sorunuzun cevabı doğrudan hayır.

Vatandaş lirasının tamamını değil sadece %15 ini çekse bankada karşılığı var mıdır?
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Bankalarda karşılığı olmayan TL yi devlet enflasyonu göze alarak basabilir. (Örnek 1994 Nisan Krizi) Ama DÖVİZİ BASAMAZ
    Cevabınızı tam olarak anlayamadım ama genel olarak bankalar borç alıp, borç verirler.
    Dolayısıyla hesaplarında karşılığında bir para tutmazlar. Sonuç olarak sizden aldıkları parayı hesaplarında tutarlarsa kredi veremezler.
    Sonuç olarak sistemdeki paranın çok az bir kısmı efektiftir. Bunu takip etmek istiyorsanız emisyon hacmine bakabilirsiniz. Nispeten daha hızlı bir ipucu verir.
    1994 krizi süreci ise kamu borcunu yönetilmesi ile ilgiliydi diye anımsıyorum.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. Günlük olarak hangi bankayı önerirsiniz oran paylaşabilir misiniz?

4. Burası yeri değil biliyorum ,ancak yine de yazmak istedim.Daha önce yazmıştım ,tekrar verilen günlükler de devam ediyordum,ama hepsi düşüyor ve açıklamalara göre daha da düşecek.Kullanmadığım alternatif bank vov kalmıştı,onu da bugün açacağım.Doları takip ediyorum,5.50 altına inerse kademeli alıma başlayacağım(Hoş 5.18-5,20 lerde telafuz ediliyor ama oraları görmeyebilir de).Borsa tecrübem yok ama dün biraz petkim aldım BİST den.Uzun bağlayamadık,tren kaçtı,böyle avutacağım kendimi artık.

5.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    Burgan'dan son 1 aydaki 5. mesajda geldi,oranlarımız güncellenmiştir diye.Yine düşürmşler,0.50 puan.Dijitalde 0.40 puan düşmüş.en iyi seçenek Alternatif kaldı şu an 21 ile .
    Aynen tum bankalar otamatige baglanmis gibi 2 gunde bir 0.50 indiriyorlar muhtemelen %16 ya kadar inecek ..dunya konjekturu tl den yana dolarin da bir hisse senedinden ayri duaunmeyin ne kadar agirlik varsa once atmasi gerek misal bir hissede kucuk yatiimci coksa dokulmeden gitmez dolar da da vatandasin mali cok ve hergecengun daha da artiriyorlar nasil bir hisseye kucukler abaninca cakiliyorsa dolarda da 2 aydir olan o ...faiz dolarda is yok yapabilene borsa ve altin al sat firsati veriyor ...ya aza raziyim diyorsaniz faiz de kalacaksiniz yok yillik enflasyonun 2_3 kati almaliyim diyorsaniz riski alip borsa ve altin da al sat yapilabilir ..bu isler boyle ..piyasa size degil siz trende ayak uyduracaksiniz ....bu heo boyle olmaliki dogru zamanda dogru yatirimla kazanabilirsiniz ...vatandas yanlis zamanda yanlis yatirim yaparak dolarda 1 yildir zararda ve kaybedilen tl faizi de eklendigi zaman 7 den alan adamin maliyeti kabaca dolar faizinden aldigi getiriyi cikarsak bile 8.30_40 larda ...dogru zamanda dogru yatirim kazandirir ...trendin tersine pozisyon kaybettirir.

6.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Günlük olarak hangi bankayı önerirsiniz oran paylaşabilir misiniz?
    İNG halen (extrası ile beraber) 21
    Alternatif 21
    Fiba kiraz 20.50
    Burgan güldüren 19.50

En yüksekler şimdilik bunlar.
    Son güncelleme yapmayan İNG ve alternatif kaldı.Onlarda yarın birgün yaparlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Sonunu dusunen kahraman olamaz dudu reis su an para kazanilacak tek yer var oda riski alana borsa ...risk alinmadan kazanc ta yok ...2 ay once senle burada temettu meselesi konusurken en guzel temettu kagidi is yatirim demistim yillarin tecrubesi ) o gun 0.96 ydi dun itibari ile 1.34 oldu 1.32 ciktim nerede var 2 ayda %35 kazanc ? Bugunku aylik tl mevduatin net 1.4 getirdigini varsayarsak 25 aylik mevduat kazanci demek ...
    https://www.tripadvisor.com.tr/Resta...ean_Coast.html

Tek gercek bu...

Her sey yalan...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by BOZDOĞAN Yazıyı Oku
    İNG halen (extrası ile beraber) 21
    Alternatif 21
    Fiba kiraz 20.50
    Burgan güldüren 19.50

En yüksekler şimdilik bunlar.
    Son güncelleme yapmayan İNG ve alternatif kaldı.Onlarda yarın birgün yaparlar.
    dediğiniz bankaların hiç birinde hesabım yok vakıf qnb teb (%16) var

Sayfa 422/992 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •