Sayfa 428/992 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,417 - 3,424 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bilin bakalım kimin dolarını sattı MB .bilsek dur deriz satma yapma etme
    Dünkü zorunlu karşılık adımı da bunu gösteriyor piyasadan 2 milyar dolar çekti mb ya doların çok düştüğünü düşünüyor ya da dolara çok ihtiyacı var acaba hangisi üstelik bankalara zk olarak ödediği yüzde 2 faizi yüzde 1e indirdi bankalara diyor ki vatandaşlara dolarlarını bozdurtun, ikna edin. Ben akıl sağlığımı yitirmedikçe bu seviyelerden dolar bozmam aksine yerlinin düştükçe aldığını ocak şubat aylarında dolar 5.15 olunca gördük aynı filmi yine çeviriyorlar, benim düşüncem daha ömce de belirttim dth nın zorunlu karşılıklarını sanal karşılık olarak satılıyor mb viop işini bıraktıktan sonra buna başladı istisnasız her sabah 9 da satanın niyeti başka nasıl izah edilir. Neyse beklemeye ve kademeli toplamaya devam eden zararlı çıkmaz dolar 1 ayda düştüğünü 1 günde topluyor çok gördük bunu.

2. Bu enflasyona endeksli mevduatlarda soyle bir durum oluştu.bugune kadar 23.75 net ve artı %3 %4 arti faiz varken ne diyorduk.onemli olan 23.75 ...zaten seneye enflasyon o rakamlara ulasmaz ..lakin simdi bu hesaplarin orani %16 -%16.50 araligina dustu..sahsi gorusum daha cazip hale geldi ..neden mi %16 net le yatirdik parayi diyelim.seneye agustos enflasyon 20 oldu ..bize 20 +3 odenecek..he seneye zaten agustos ayinda enflasyon 13-14 kalırsa karliyiz.e 20 ye cikarsa bu seferde 23 alacagiz yine kayip yok gibi gozukuyor...bankalar bence bu enf.endeksli hesapalarda da indirim yarişina giderken bu nuansi atliyorlar gibime geliyor ...forumdaslarin yorumu nedir ..tespitimde acaba yanlis yorumladigim bir durum mu var ..syg

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bu enflasyona endeksli mevduatlarda soyle bir durum oluştu.bugune kadar 23.75 net ve artı %3 %4 arti faiz varken ne diyorduk.onemli olan 23.75 ...zaten seneye enflasyon o rakamlara ulasmaz ..lakin simdi bu hesaplarin orani %16 -%16.50 araligina dustu..sahsi gorusum daha cazip hale geldi ..neden mi %16 net le yatirdik parayi diyelim.seneye agustos enflasyon 20 oldu ..bize 20 +3 odenecek..he seneye zaten agustos ayinda enflasyon 13-14 kalırsa karliyiz.e 20 ye cikarsa bu seferde 23 alacagiz yine kayip yok gibi gozukuyor...bankalar bence bu enf.endeksli hesapalarda da indirim yarişina giderken bu nuansi atliyorlar gibime geliyor ...forumdaslarin yorumu nedir ..tespitimde acaba yanlis yorumladigim bir durum mu var ..syg
    Burada en önemli ayrıntı gerçek enflasyon ve açıklanan enflasyon uyuşuyormu sorunu olacak bence

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Burada en önemli ayrıntı gerçek enflasyon ve açıklanan enflasyon uyuşuyormu sorunu olacak bence
    Sn my finans gercegi tuiki bir kenara birakalim .zaten su an gozuken tuik enflasyinun uzerine yarim puan yahut 1 puan veriliyor.hatta buyuk bankalarda maximum oranlar bile negatif.misal garanti 18.neti 15.25 e geliyor.bu ay aciklanan 16.70.. ..misal seneye agustosta enf.16.50 bile olsa arti 2 puani var..yada arti 3 puan..zaten vadeli mevduatta ne zaman( muhabbetlerde donen ) gercek enflasyon kadar verildi ki ..

5.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bu enflasyona endeksli mevduatlarda soyle bir durum oluştu.bugune kadar 23.75 net ve artı %3 %4 arti faiz varken ne diyorduk.onemli olan 23.75 ...zaten seneye enflasyon o rakamlara ulasmaz ..lakin simdi bu hesaplarin orani %16 -%16.50 araligina dustu..sahsi gorusum daha cazip hale geldi ..neden mi %16 net le yatirdik parayi diyelim.seneye agustos enflasyon 20 oldu ..bize 20 +3 odenecek..he seneye zaten agustos ayinda enflasyon 13-14 kalırsa karliyiz.e 20 ye cikarsa bu seferde 23 alacagiz yine kayip yok gibi gozukuyor...bankalar bence bu enf.endeksli hesapalarda da indirim yarişina giderken bu nuansi atliyorlar gibime geliyor ...forumdaslarin yorumu nedir ..tespitimde acaba yanlis yorumladigim bir durum mu var ..syg
    "daha cazip hale geldi"den kastınız, hissiyat ise bir şey diyemem, son ekonomik veriler (döviz, faiz vb) herkesin algısını çok etkiledi. Ama matematiksel olarak 23.75'ten bağlayanlardan daha fazla kazanma şansınız yok maalesef, enflasyon 20.75'ten fazla olursa (ikisi de aynı +3 ile bağlandığını var sayarsak) eşit kazanma şansı var yalnızca.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Sonunu dusunen kahraman olamaz dudu reis su an para kazanilacak tek yer var oda riski alana borsa ...risk alinmadan kazanc ta yok ...2 ay once senle burada temettu meselesi konusurken en guzel temettu kagidi is yatirim demistim yillarin tecrubesi ) o gun 0.96 ydi dun itibari ile 1.34 oldu 1.32 ciktim nerede var 2 ayda %35 kazanc ? Bugunku aylik tl mevduatin net 1.4 getirdigini varsayarsak 25 aylik mevduat kazanci demek ...
    Her zaman ki gibi %100 borsadayim.
    Deli miyim neyim?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by drheart Yazıyı Oku
    Ppf nasıl alınıyor? Mevduattan daha oran Yüksekmis

HTC 10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn.drheart Vakıfbank'dan yatırım hesabı açıcaksınız vadesizdeki paranızıda vk6 aktardınızmı ppf almış olucaksınız
    Söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir şahsi fikrimdir saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Her zaman ki gibi %100 borsadayim.
    Deli miyim neyim?

Syg,
    Benim şu son düşüşte %80 oldu tekrar. İn çık kar da yazdı. Devam...

Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Dünkü zorunlu karşılık adımı da bunu gösteriyor piyasadan 2 milyar dolar çekti mb ya doların çok düştüğünü düşünüyor ya da dolara çok ihtiyacı var acaba hangisi üstelik bankalara zk olarak ödediği yüzde 2 faizi yüzde 1e indirdi bankalara diyor ki vatandaşlara dolarlarını bozdurtun, ikna edin. Ben akıl sağlığımı yitirmedikçe bu seviyelerden dolar bozmam aksine yerlinin düştükçe aldığını ocak şubat aylarında dolar 5.15 olunca gördük aynı filmi yine çeviriyorlar, benim düşüncem daha ömce de belirttim dth nın zorunlu karşılıklarını sanal karşılık olarak satılıyor mb viop işini bıraktıktan sonra buna başladı istisnasız her sabah 9 da satanın niyeti başka nasıl izah edilir. Neyse beklemeye ve kademeli toplamaya devam eden zararlı çıkmaz dolar 1 ayda düştüğünü 1 günde topluyor çok gördük bunu.
    Abi ABD başkanı benim paramı çöp yapın ben bu parayla rekabet edemiyorum diyor... TL'ye karşı elbette değer kazanır ama dolar almak mantıklı bir yatırım mı?

Sayfa 428/992 İlkİlk ... 328378418426427428429430438478528928 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •