Sayfa 448/992 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Danimarka'da bir banka eksi faizle ev kredisi vermeye başladı

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Hiçbir zaman gerçek enflasyonu göstermeyecekler....9 tl lik sigara şimdi 14 3-4 ayda yapılan zam...elektrik 3 defa zam yedi..doğalgaz yaz günü zam yedi....Gıda da szonda patates 2 altını görmedi....Sonbaharda gıda yine uçuşa geçecek.... TL ciler her zaman bu iktidarda öpüldüler...Öpülmeye devam edecekler....

TL mevduat yerine arkadaşlar fonları keşfetti....Bazılarıda benim gibi PPF + Borsa şeklinde elindekini korumaya çalışıyor...

Kısaca TL ciler beton veya parası olmayan ama borçlanan insanları fonlamaya devam edecek....Glabal krizle işin rengi değişecek ama ona da biraz zaman var..

3. Enpara ayın enparalısına, günlük birikim hesabına, 0-250 k arasına faizi 15,50'ye düşürmüş. TL'de kalanın canı çıkacak bu gidişle.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    TL mevduat yerine arkadaşlar fonları keşfetti....Bazılarıda benim gibi PPF + Borsa şeklinde elindekini korumaya çalışıyor...
    Tabii onlar da boş durmadı:
    - mevduat zorunluluğu getirdiler normal PPF'lere.
    - devlet tahvili zorunluluğu getirdiler BES PPF'lerine.
    - borsamız zarar göremesin diye BES devlet katkılarının bir kısmı borsaya aktardılar.
    - Döviz alımına stopaj getirdiler.
    - doğruluğu tartışmalı enfasyon verilerini bahane göstererek faizleri düşürdüler
    - kamu bankalarına döviz sattırdılar
    - ihtiyat akçesi buhar oldu

ve daha onlarcası belki de... Açıkçası altın almak dışında şu an aklıma bir şey gelmiyor artık. Kağıt üzerinde manipüle edilebilecek her şey manipüle edildi gibi. Altının da önümüzdeki veya ondan sonraki sene 2000$ seviyesine gelerek çanağı kapatacağını düşünüyorum. Sonrası kısmet.

YTD.

5. Türkiye'de 2 şeye para vermem:

1- Türk turizmcisine.
    2- Türk müteahhitine.

6. arkadaşlar maaşlar 15inde yatacağına bayram sebebiyle cuma günü ayın 9 unda yatmış ve internet bankacılıgında gördüğüm kadarıyla öyle duruyor. faizde dursaydı günlük 2 tl getirisi olurdu..ayın 15 inde bankalar açılacak ve benim 6x2 den 12 tl kaybım var..bu parayı tatil sırasında bir yatırım aracında kullanma şansım var mı.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    arkadaşlar maaşlar 15inde yatacağına bayram sebebiyle cuma günü ayın 9 unda yatmış ve internet bankacılıgında gördüğüm kadarıyla öyle duruyor. faizde dursaydı günlük 2 tl getirisi olurdu..ayın 15 inde bankalar açılacak ve benim 6x2 den 12 tl kaybım var..bu parayı tatil sırasında bir yatırım aracında kullanma şansım var mı.
    Arkadaş ben çektim yedim bile.
    Yapacak bir şey yok.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Hiçbir zaman gerçek enflasyonu göstermeyecekler....9 tl lik sigara şimdi 14 3-4 ayda yapılan zam...elektrik 3 defa zam yedi..doğalgaz yaz günü zam yedi....Gıda da szonda patates 2 altını görmedi....Sonbaharda gıda yine uçuşa geçecek.... TL ciler her zaman bu iktidarda öpüldüler...Öpülmeye devam edecekler....

Kısaca TL ciler beton veya parası olmayan ama borçlanan insanları fonlamaya devam edecek....Glabal krizle işin rengi değişecek ama ona da biraz zaman var..
    TL bir iluzyondur..

60 li yillarin sonlarinda ben bir ekmek icin 70krs odedim.
    1 TL verirdim bana 25 krs ve 5 krs olarak para ustu verirlerdi bakkalda.
    40 yil sonra 2000 li yillarda ayni ekmege 2.5 mio TL odedim.
    Sonra 6 sifir attilar.
    Su andaki fiyatini da biliyorsunuz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 448/992 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz