Sayfa 464/992 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    betoncular zor çok durumda , 12 eylülde faiz indirimini bekliyor çoğu , ama alıcı yok , güven yok , paranın değeri yok ................
    12 Eylül’de faiz indirimi olsa bile, kamu bankalarını uyguladığı 0,99 oranındaki konut kredisi faizlerinin düşeceğini düşünmüyorum.
    MB politika faizi 19,75
    Konut faizi 12

2. Kamu işçilerini sarı sendika sattı. Sıra memur sen de . 4+4 şaka gibi teklif. Saraya %26 zam, vekillere %20 zam .... vatandaşa 4+4 iki taksitte. Üstelik sarayın kira, ulaşım, iaşe derdi de yok. mecliste çorba 2,5 lira oldu diye kızan vekiller aile geçindiren kitleleri duymuyorlar. Gerçi kitle kalmadı. Seçim zamanı kürsüye çıkıp tek taraflı konuşanları saatlerce ayakta izleyen insanlara hak diyesim geliyor ama olan bana da oluyor. Bu çağda ayakta babasını dinlemeyen hangi akılla güneşte, ayazda gider de siyasinin bağırsak sesini dinler ?

3. konut kredilerinde yapılan faiz indirimleri hikaye,

zaten halihazırda inşaat şirketlerinin çoğu 48-60 vade de faizsiz ödeme kampanyaları mevcut....

180 aya kadar 0.98 den kendileri kredi açıyorlardı...

bankaların yaptığı show dan öte bir şey değil...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    konut kredilerinde yapılan faiz indirimleri hikaye,

zaten halihazırda inşaat şirketlerinin çoğu 48-60 vade de faizsiz ödeme kampanyaları mevcut....

180 aya kadar 0.98 den kendileri kredi açıyorlardı...

bankaların yaptığı show dan öte bir şey değil...
    Bankalar için paranın bir maliyeti var. % 17-18 ile mevduat toplayıp % 12 ile konut kredisi veriyorlar.
    İnşaat şirketleri müthiş karlarından az zarar ediyor 0,98 ile kredi verirken.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bankalar için paranın bir maliyeti var. % 17-18 ile mevduat toplayıp % 12 ile konut kredisi veriyorlar.
    İnşaat şirketleri müthiş karlarından az zarar ediyor 0,98 ile kredi verirken.

size teknik bilgi aktarayım kredi faizleri sizin bildiğiniz gibi hesaplanmıyor...

aylık 0.98 faiz oranı yıllık sizin hesapladığınız şekilde %12 etmiyor...

yaklaşık %20 lere denk geliyor birde bu şekilde düşünün
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Aynen söylediğiniz gibi..... 15 gün önce Erkek gümrük memuru, kadın hakim olan aile benim satlık evi gezdi. Kredi çekeceklerini, maaş zammıyla birlikte zorlanmadan ödeyeceklerini ( kira öder gibi dediler ) söylediler. Benim saflığım tuttu ve aileye '' madem kredi çekeceksiniz, ev burada duruyor. Eylülde faizler daha da düşecek, yazık boş yere zarar etmeyin '' dedim. Kendi elimle kendime gol attım. Son 10 gündür ne arayan ne gezen var.
    sizi forumdaki yazılarınızdan uyanık bir insan olarak tanımlamıştım ama hakikaten tüy dikmişsiniz ,geçmiş olsun
    nasip! belki eylül de döner gelirler kimbilir.

7. 23.250 tl okul parasi var...pesin odersem yuzde 9 iskontolu ..taksitli odersem 10 taksit..para aktifte 23.75 le bagli .hangisi karli olur sizce .

8.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    23.250 tl okul parasi var...pesin odersem yuzde 9 iskontolu ..taksitli odersem 10 taksit..para aktifte 23.75 le bagli .hangisi karli olur sizce .
    Çocuk ilkokuldaysa hiç birini önermem.İyi bir sınıf öğretmeni bulup devlet okuluna verin en iyisi.Ben ilk üç yıl aynı hatayı yaptım özel okulların çoğu içi boş balon ne eğitim var ne disiplin.Çocukların şımarıklıkları özgüven diye yutturuluyor.Eğitim devlet okullarının çok çok altında.Özel okulların kolejlerin ortaokul 5 ve lise 9 .sınıf için açtıkları sınavların sonuçlarına bakın en yüksek puanlar devlet okullarından gelen çocukların.Çocuk özel okulda yoğun İngilizce,süper matematik,zeka oyunları,kodlama bir sürü şeyler veliye anlat anlat vay be diyoruz süpermiş çoğu dört işlemi bilmiyor özel okulda okuyan çocukların.
    Valla ben kızımı bu yıl özel okuldan aldım 4.sınıfa devlet okuluna verdim.Öğretmeni çok iyi her gün ders bitimi etütleri olacak,ders tekrarı yapıyorlar mis gibi..Aynı şekilde bu yıl 1.sınıfa başlayacak oğlum üstün zekali dâhiler denilen puanlama aralığında onu da devlet okuluna verdim.Özel koleje versem ikisinin yıllık gideri 40 bin tl üstünde+ingilizce kitabıdır kırtasiye masrafıdır okul eşofmanıdır vs 50 bin üstü yıllık..
    Birde saksıda yetişir gibi çocuklar özellerde çocuk bu ya düşecek kalkacak zorlanacak tuvalette sıra bekleyecek bahçede topu kapacak yani kişilik geliştirecek kendini tanıyacak.
    Çok kaliteli nitelikli özel okullar elbette var onların fiyatı da yıllık 40-50 bin tl den aşağı değildir sanırım.Değer mi parası çok olan için bir şey diyemem.
    Son olarak çocukta potansiyel varsa alıp gidiyor öbür türlü yüz tane özel hoca ders versin çocuğu ancak %5 yukarı çekebilir o kadar.
    Ha İngilizce derseniz tutun bir hoca bol bol İngilizce konuşsun İngilizce hikayeler okusun filmler izlesin inanın özel okullarda diyorlar ya haftada yoğun 10 saat İngilizce ondan yüz kat daha iyidir.Bir sürü saçma sapan dersler koymuşlar kolejlerde matematik ders sayısını düşür Türkçe ders sayısını düşür ıvır zıvır dersleri koy haftalık müfredata çocuğun 1 ayda öğreneceği çarpım tablosunu eldeli işlemleri vs bir haftada öğret ve geç o çocukta temel olur mu matematik bilgisi yerleşebilir mi?

Sayfa 464/992 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564964 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •