Sayfa 466/992 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Kredi büyümesi %10-20 arası olan bankalar TL için % 2 karşılık ayıracak ve ayrılan bu karşılıklara % 15 faiz uygulanacak.

Kredi büyümesi %10’ dan düşük olan bankalar TL’de vadesiz ve 3 aya kadar mevduat için % 7, 6 aya kadar mevduat için % 4, 1 yıla kadar mevduat için % 2 karşılık ayıracak ve ayrılan bu karşılıklara % 5 faiz uygulanacak.

Referans değer aralığında % 10-20) olan bankalar hem % 2 gibi düşük bir oranda karşılık ayırırken, hem de bu karşılıklara daha yüksek faiz alacağı için avantajlı olacak.

Benim anladığım bu.
    Not: % 7, % 4, % 2 oranlar Merkez Bankası sitesinden güncel uygulanan oranlar tablosundan alınmıştır.

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Özel bankalara sopa gösterilmiş sanki...Kredi verin yoksa zk dan daha az yararlanırsınız denmiş...Ben öyle anladım...
    Tansu hanım benzerin uyguladı..
    5 NİSAN..
    kararları geldi..
    %200 faizli tahvil....
    Bu günün tek farkı dikte edilen ekonomi yönetimi...
    Ve rejim farkı....
    BAŞARIYA ULAŞTIRIRMI YÖNETİMİ....
    Sanmıyorum ergeç akibet aynı ve daha beter olacak.....
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

3. Köşeye sıkışmış kedi gibi çaresizce tırmalamaya çalışıyorlar...

Konut işi bana göre bitti....Nakit Paralar inşaatcılara gitti , kredi alanlarda bankalara çalışıyorlar..... Enflasyon çok arttı ve gelirler maalesef aynı oranda artmıyor , Adam hem bankaya çalışıyor hemde yaşam kalitesi zamana yayılmış şekilde düşüyor....

Bakalım bu film nasıl bitecek........

5.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    17.25 ten günlük para bağlamak canımı sıkıyor...yok mu düzgün faiz veren banka...adı sanı belli güvenilir...
    Brüt mu?? Fon al hala net daha yüksek

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Kredi büyümesi %10-20 arası olan bankalar TL için % 2 karşılık ayıracak ve ayrılan bu karşılıklara % 15 faiz uygulanacak.

Kredi büyümesi %10’ dan düşük olan bankalar TL’de vadesiz ve 3 aya kadar mevduat için % 7, 6 aya kadar mevduat için % 4, 1 yıla kadar mevduat için % 2 karşılık ayıracak ve ayrılan bu karşılıklara % 5 faiz uygulanacak.

Referans değer aralığında % 10-20) olan bankalar hem % 2 gibi düşük bir oranda karşılık ayırırken, hem de bu karşılıklara daha yüksek faiz alacağı için avantajlı olacak.

Benim anladığım bu.
    Not: % 7, % 4, % 2 oranlar Merkez Bankası sitesinden güncel uygulanan oranlar tablosundan alınmıştır.
    Ben de deminden beri tcmb sitesinden o oranlara bakıyordum.haberciler üşenip de yazmamışlar. Durum bankaları kredi vermeye teşvik edecek, daha kaba dille zorlayacak. Bu ne olabilir? Kötü kredilerde artışa yol açabilir. Banka bi başabaş yapar. Karşılık oraninin artmasi ve bunun getirisinin azalmasindansa riske girecektir.. ekonomi canlansın diye krediler artacak.. en garantilisi ve yüksek meblağlı artışa ipotekli krediler yol açacak. Sektör söylemeyim. Kriz kararları. Uzun vadede böyle kalırsa bankacılık sektörü yerlebir olur. Yatirim tavsiyesi değildir

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. sırf mütahitler zarar etmesin diye mevduat faizleri bu kadar düşürülür mü..rezillik bu..betonla battı ekonomi hala beton diyorlar..yok seçimi kaybederlerse akıllanacak bunlar..

8.  Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    sırf mütahitler zarar etmesin diye mevduat faizleri bu kadar düşürülür mü..rezillik bu..betonla battı ekonomi hala beton diyorlar..yok seçimi kaybederlerse akıllanacak bunlar..
    çünkü sanayici kolay kolay politikacıya komisyon veremiyor
    tek bir kararla mütahhitin karını 5'e katlayabiliyorsun..

Sayfa 466/992 İlkİlk ... 366416456464465466467468476516566966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •