Sayfa 467/992 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567967 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,729 - 3,736 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    17.25 ten günlük para bağlamak canımı sıkıyor...yok mu düzgün faiz veren banka...adı sanı belli güvenilir...
    Bankanızin kendi ppf nu alabilirsiniz veya nkolay var 19.05 ikisinde de devlet güvencesi yok.

2. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Çocuk ilkokuldaysa hiç birini önermem.İyi bir sınıf öğretmeni bulup devlet okuluna verin en iyisi.Ben ilk üç yıl aynı hatayı yaptım özel okulların çoğu içi boş balon ne eğitim var ne disiplin.Çocukların şımarıklıkları özgüven diye yutturuluyor.Eğitim devlet okullarının çok çok altında.Özel okulların kolejlerin ortaokul 5 ve lise 9 .sınıf için açtıkları sınavların sonuçlarına bakın en yüksek puanlar devlet okullarından gelen çocukların.Çocuk özel okulda yoğun İngilizce,süper matematik,zeka oyunları,kodlama bir sürü şeyler veliye anlat anlat vay be diyoruz süpermiş çoğu dört işlemi bilmiyor özel okulda okuyan çocukların.
    Valla ben kızımı bu yıl özel okuldan aldım 4.sınıfa devlet okuluna verdim.Öğretmeni çok iyi her gün ders bitimi etütleri olacak,ders tekrarı yapıyorlar mis gibi..Aynı şekilde bu yıl 1.sınıfa başlayacak oğlum üstün zekali dâhiler denilen puanlama aralığında onu da devlet okuluna verdim.Özel koleje versem ikisinin yıllık gideri 40 bin tl üstünde+ingilizce kitabıdır kırtasiye masrafıdır okul eşofmanıdır vs 50 bin üstü yıllık..
    Birde saksıda yetişir gibi çocuklar özellerde çocuk bu ya düşecek kalkacak zorlanacak tuvalette sıra bekleyecek bahçede topu kapacak yani kişilik geliştirecek kendini tanıyacak.
    Çok kaliteli nitelikli özel okullar elbette var onların fiyatı da yıllık 40-50 bin tl den aşağı değildir sanırım.Değer mi parası çok olan için bir şey diyemem.
    Son olarak çocukta potansiyel varsa alıp gidiyor öbür türlü yüz tane özel hoca ders versin çocuğu ancak %5 yukarı çekebilir o kadar.
    Ha İngilizce derseniz tutun bir hoca bol bol İngilizce konuşsun İngilizce hikayeler okusun filmler izlesin inanın özel okullarda diyorlar ya haftada yoğun 10 saat İngilizce ondan yüz kat daha iyidir.Bir sürü saçma sapan dersler koymuşlar kolejlerde matematik ders sayısını düşür Türkçe ders sayısını düşür ıvır zıvır dersleri koy haftalık müfredata çocuğun 1 ayda öğreneceği çarpım tablosunu eldeli işlemleri vs bir haftada öğret ve geç o çocukta temel olur mu matematik bilgisi yerleşebilir mi?
    Bu konuda geçen yıl uzun bir yazı yazmıştım. Aynı düşüncedeyim. Oğlumun okul hikayesini yazmıştım. tamamen çocuk ve bizim onunla kurduğumuz dialog önemli. Devlet okullarında ( en son izmir fen lisesi ) okudu ve Türkiye 450 . oldu. Bu yıl yine öylesine sınava girdi ve yabancı dilde ilk 18 e girdi. Şimdi KYK ilk 100 bursu ve İş bankasından ödül alacak. Tamamen ailenin ilgisi ve çocuğun eğitime kanalize edilmesi ( sıkmadan, bıktırmadan, özendirerek ) işi çözer.

4. Ilginctir ki burgan digital hala 20.50
    Vov hesap 19.50 den 19 25 e dusurmus..

5. " Tamamen ailenin ilgisi ve çocuğun eğitime kanalize edilmesi ( sıkmadan, bıktırmadan, özendirerek ) işi çözer........ "
    Hocam geç bunları.... %99 çocuğun zekası çözüyor meseleyi... Tabi düzenli çalışmak koşuluyla..

6. Özel okullara gonderenlerin bir kısmı sosyoekonomik seviyesi yüksek insanlar .... devlet okullarına göndermek istemiyor eğitime bakmıyor.... Bir kısmı da çocuğu ... Özel okullarda zorlamiyorlar notlar şişiriliyor diye gönderiyor. kafa rahat...taki gerçek sinavla yuzlesene kadar... Diğer bir kısım da eğitim beklentisi yüksek olup umduğunu bulamayanlar....

7.  Alıntı Originally Posted by Denizir Yazıyı Oku
    Özel okullara gonderenlerin bir kısmı sosyoekonomik seviyesi yüksek insanlar .... devlet okullarına göndermek istemiyor eğitime bakmıyor.... Bir kısmı da çocuğu ... Özel okullarda zorlamiyorlar notlar şişiriliyor diye gönderiyor. kafa rahat...taki gerçek sinavla yuzlesene kadar... Diğer bir kısım da eğitim beklentisi yüksek olup umduğunu bulamayanlar....
    Sadece bu da değil Devlet okulları sanırım 3'te bitiyor karı koca çalışıyorsa(bizim durum gibi) o çocuklar için servis aarlama ve bakıcı tutmak lazım. O da zaten özel okul fiyatına denk geliyor neredeyse. Sistem sizi özel okula itiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Denizir Yazıyı Oku
    " Tamamen ailenin ilgisi ve çocuğun eğitime kanalize edilmesi ( sıkmadan, bıktırmadan, özendirerek ) işi çözer........ "
    Hocam geç bunları.... %99 çocuğun zekası çözüyor meseleyi... Tabi düzenli çalışmak koşuluyla..
    Söyledikleriniz sizin için çok doğru. Kişilik yapınıza bakınca sizin çocuğun işi tamamen zekaya bakıyor. Tanımadığınız insanla konuşmayı bile beceremeyen zavallı, burası sanal diye kabalık serbest mi sanıyorsun. Kendi kalitenle baş başa bırakıyorum.

Sayfa 467/992 İlkİlk ... 367417457465466467468469477517567967 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •