Sayfa 477/992 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,809 - 3,816 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. haftaya korteks %25 basit oranla 1.5 yıllık özel sektör tahvil ihracı var
    3 ayda bir kupon ödemesi var ayrıca libor +5,5 veriyor
    libor şuan piyasada %17 korteks te libor 19,5 eğer piyasada libor yukarı giderse bu da üzerine 5,5 ekleyerek devam edecekmiş
    yani 1.5 yıl %25 garanti eğer faizler yukarı gidere bu da üzerine ekleyip devam edecek

birde koton tekstil %23 basit oranla öst ihracı var
    GPG ve TCD de yıllık %25 in altında kalmayacaklardır diye düşünüyorum
    ne dersiniz fon mu yoksa %25 sabit getirili öst mi ?

2. Bugün fibadan vade dönüşüm vardı 142K kiraz hesaba yatırdım...19,50 faiz oranı 60 gün hoşgeldin..normal vadeli hesapta 17,75 oran verdiler dalga geçer gibi..napacagimi bilmiyorum dolarda yükseldi...bu fiyattan dolarda almaya elim gitmedi...

3.  Alıntı Originally Posted by greenmevduat Yazıyı Oku
    Bugün fibadan vade dönüşüm vardı 142K kiraz hesaba yatırdım...19,50 faiz oranı 60 gün hoşgeldin..normal vadeli hesapta 17,75 oran verdiler dalga geçer gibi..napacagimi bilmiyorum dolarda yükseldi...bu fiyattan dolarda almaya elim gitmedi...
    Daha once kiraz hesabi kullanmis miydiniz.ve de neden bankalar boyle bir yolu seciyor kiraz hesaba 19.50 verecegine normal vadeli mevduata 18.50 olsun bitsin ..

4.  Alıntı Originally Posted by greenmevduat Yazıyı Oku
    Bugün fibadan vade dönüşüm vardı 142K kiraz hesaba yatırdım...19,50 faiz oranı 60 gün hoşgeldin..normal vadeli hesapta 17,75 oran verdiler dalga geçer gibi..napacagimi bilmiyorum dolarda yükseldi...bu fiyattan dolarda almaya elim gitmedi...
    fibanın ppf fonu FIL var onu neden düşünmediniz?

5. Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. Devletin fon alım-satımını kolaylaştırmak, erişimi rahatlatmak ve tasarrufu teşvik için açtığı Tefaş'ta devlet bankalarının likit fonlarının çoğu işlem görmüyor. Neden ?

Bütün ücretli yaşamı, kamu ihaleleri süreçlerine giren özel firmalarda geçmiş eski bir beyaz yakalı olarak eğer dirhem tanıyorsam kamuyu, adım gibi eminim fonu tefaştan işlem yapar hala getirmek için, bir klasör dosya gerekiyordur, oradaki bir memur da savsaklamıştır, kim uğraşacak 13-14 matbu belgeyi birleştir, bilgisayarı aç, klavye ile yazı yaz falan yorucu, yıpranır falan ruhen Allah muhafaza, kimse de ses çıkarmayınca öyle kalmıştır o iş.

Arayıp yetkili birine ulaşabilsen, ulaşmayı geçtim görüşebilsen eğer biliyorsa böyle olduğunu namerdim. Şaka gibi gerçekten.

NOT : Bu arada FİL fonunun düşüşü mevduata paralel gitmiş ve kabul edilebilir boyuttaydı ancak artık tüm likit fonların günlük ortalamasının da altında kalan sıradan bir fona dönüştü. Yani getirisi düştü ; ki bu düşen faizler ortamında gayet kabul edilebilir ancak tüm diğer muadillerinin en kötülerinden olmaya başladı. Almayı düşünenler son günelrdeki MK'sına dikkat etsin. Uygun bir alternatif bulunca ben çıkacağım.

7. Burgan 100k usd temdit 3.15 aktif repo da 4.25 diyor 4.54 mk repoda bol kazançlar

TL mevduatta bu ara alabileceğim en yüksek oran hangisidir ?
    yakın zamanda para dönüşüm var..

Sayfa 477/992 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •