Sayfa 516/992 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu hiç iyi olmadı. Ben de parçalı gidiyordum. Çıkış yapacağız demek ki.

Gafil avlanmayalım 250'lik parçanın üzerinde açılan kısma ne kadar faiz veriyor? (%18.55 yerine)

Tablodan baktığım kadarıyla 250kTL üzerine %16 veriyor.

Peki birkaç parça mevduat açınca ilk 250kTL'deki faizi de düşürüyor mu yoksa o %18.55'ten devam mı ediyor acaba?
    Mevcut oranlar değişmiyor.Yeni açılan hesaplarda oran düşüyor.

Bu arada burgan dijitalde de oran 18,55 olmus(max 250,000 TL için)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Dolar 5.67 desteğine geldi. Buralarda 12 eylül'e kadar takılır. Paçal yapmak için iyi noktalar.

3.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    Dolar 5.67 desteğine geldi. Buralarda 12 eylül'e kadar takılır. Paçal yapmak için iyi noktalar.
    Aynen oyle yapiyorum 5.48 den aldigim bolumunu 5.82 den satmistim 5.57 den aldigim bolumu duruyor her 1 kurusta 2 k kadar pacal yapiyorum yil sonu enflasyon %10 olsa yil basi kur 5.30 du ustune koyunca 5.80 den asagiya olmaz gibi tl de kalsam zaten yil sonuna kadar %4.5 anca getiriyor gundem cok yogun olacak kalan aylarda dunku dolar tl dususunde ekstra real ve ruble de dustu ama bugun dusus durdu gibi petrol cok yukseldi cunku ..fed in faiz indirimi eskiden olsa dolar tl yi 5 altina goturmustu bile ama bu sefer fed bize yaramiyor ..daha onceki fed in faiz indirimleri ve parasal genislemesi aylar oncesinden satin alinirdi dolar tl yillarca o sayede 1.40-1.70 arasinda kaldi ve ulkede siyasi ekonomik bir istikrar vardi ..simdi ortam siyasi ekonomik jeopolitik olsun riskli bir ortam ..yilardir tl ye guvendim zarar ettim hep getirim dovizin cok altinda kaldi al sat yapsamda arada bu boyle oldu simdi her dususte dolara geciyorum ufaktan. tl yi koruyucaz tl mevduatciya ekstra tesvikler verecegiz dendi ama stopaj indirimi disinda kaydeger birsey olmadi oda 3 aylikti zaten ..su an %40 dolarda yim ,giderek artiracagim.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Enflasyon dusuyor demek fiyati dusuyor demek degil gusel abim benim.
    Fiyatlarin artis hizi dusuyor demektir
    Arada buyuk fark var.
    Syg,
    Dogrusun reis fiyati dusen sey yok denecek kadar i kadar az ki artik ne yapacagimizi sasirdik burada yazan bizlerin az cok bir birikimi var asgari ucretli aile gecindirenler ne yapsin tv de hergun cinayet hirsizlik kadina siddet trafikte kavga edenler ,bunlarin sebepleri %70 ekonomik degil mi ? Fiyati sabit kalan gidalar var ama artanlar cogunluk ta Son 3 ayda fiyati dusen 2 urun gordum sadece oda tavuk eti ve yumurta hani onlarda dusmezdi de irak almadigi icin dustu son 10 yildir baktigim zaman sirf kendi memleketim den tarim yapmayi birakip tarlasini curumeye birakan o kadar tanidigim var ki tarim dogru durust olmayinca fiyatlar uzay da verdigimiz para yada degmiyor yedigimiz meyvenin tadi da yok ot gibi ..ah cocuklugum 30-35 yil once bostanci erenkoy pazarlarin dan az mi kilo kilo domates salatalik alirdik ucuzdu ve o kadar lezzetliydi ki yanimda 1 sasal su ve yarim ekmek getirir salataligi domatesi yikar ekmek arasi yapar afiyetle yerdim ah be dudu reyiz nerde eski cocukluklar simdikiler yedikleri onlerinde yemedikleri arkalarin da herseyleri buluyolar biz el atarileriy le oynarken onlar simdi bilgisayar tablet vs uzay cagi ama yine de yaranamiyor sun tatmin olmuyorlar aza kanat getirmiyorlar ve mutsuzlar bizler oylemiydik ? Ekmek arasi domates yiyip misket 5 tas saklambac vs oynayip mutlu olan cocuklardik neyse reis surculisan olduysa affola uzattim farkinda yim piyasalar in ve gercek hayatin tat vermedigi bir devirde birazda farkli konular dan konusmak gerekli diye dusunuyorum saygilar reis

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,092
     Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Dogrusun reis fiyati dusen sey yok denecek kadar i kadar az ki artik ne yapacagimizi sasirdik burada yazan bizlerin az cok bir birikimi var asgari ucretli aile gecindirenler ne yapsin tv de hergun cinayet hirsizlik kadina siddet trafikte kavga edenler ,bunlarin sebepleri %70 ekonomik degil mi ? Fiyati sabit kalan gidalar var ama artanlar cogunluk ta Son 3 ayda fiyati dusen 2 urun gordum sadece oda tavuk eti ve yumurta hani onlarda dusmezdi de irak almadigi icin dustu son 10 yildir baktigim zaman sirf kendi memleketim den tarim yapmayi birakip tarlasini curumeye birakan o kadar tanidigim var ki tarim dogru durust olmayinca fiyatlar uzay da verdigimiz para yada degmiyor yedigimiz meyvenin tadi da yok ot gibi ..ah cocuklugum 30-35 yil once bostanci erenkoy pazarlarin dan az mi kilo kilo domates salatalik alirdik ucuzdu ve o kadar lezzetliydi ki yanimda 1 sasal su ve yarim ekmek getirir salataligi domatesi yikar ekmek arasi yapar afiyetle yerdim ah be dudu reyiz nerde eski cocukluklar simdikiler yedikleri onlerinde yemedikleri arkalarin da herseyleri buluyolar biz el atarileriy le oynarken onlar simdi bilgisayar tablet vs uzay cagi ama yine de yaranamiyor sun tatmin olmuyorlar aza kanat getirmiyorlar ve mutsuzlar bizler oylemiydik ? Ekmek arasi domates yiyip misket 5 tas saklambac vs oynayip mutlu olan cocuklardik neyse reis surculisan olduysa affola uzattim farkinda yim piyasalar in ve gercek hayatin tat vermedigi bir devirde birazda farkli konular dan konusmak gerekli diye dusunuyorum saygilar reis
    Galiba bizim artik cekip gitme zamanimiz geliyor trion reyiz.
    Bosuna kalabalik etmemek lazim bu dunyada degil mi?
    Ne yedigimizden zevk aliyoruz ne ictigimizden ne de saaptigimizdan
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,092
    Eylulde gecen seneki %6 cikar %2 gibi bir enf rakami ile yillik enf %12 filan olur.
    Yandas medya hemen enflasyonda sok dusus der.
    Faizler bir tur daha iner.
    Dun cdsler 400 altina 385 e kadar geldi uzunca bir sureden sonra.
    Sene sonu enf ise 10-11% gibi olur yani uzun lafin kisasi onumuzdeki donem paranin adresi buyuk olcude Bist gorunuyor 5.50 altina sarkarsa da bist istemeyenlere dolares verebiliriz biraz.
    Bistte gunlukte bir OBO ( boyun cizgisi 97500) haftalikta ise bir TOBO var ( boyun cizgisi 105000)
    Ben TOBO'ya yani cikisa daha yuksek ihtimal veriyorum.
    105000 gecilip TOBO onaylaninca hedefi 120000 olur.
    Simdi butun bunlari okuyan Gidivan gelir beni bi gidiklar
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Dun ulusalda ugur civelek dalga gecti enflasyonla.milleti kandirmasinlar dedi.

8. 12 eylül itibariyle dolar 5.80 üzerinde kapanış yaparsa, ilk hedef 6.20. Buralardan toplamaya devam

Sayfa 516/992 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •