Sayfa 530/992 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 4,233 - 4,240 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Nkolay çakılmış bugün az daha ekliyim diyordum bune şimdi ... topladığı parayı satamadi galiba kredi reklamı çekmiş.

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Asgari ücreti çalışmadan kazanmak isteyenler için hesapta bulunması gereken tutar yeni oranlar ile artık 170.700 TL.
    Faizler zirvelere yakınken bu rakam 108.000 TL idi.

Yaptığınız hesap nominal açıdan doğru olmakla birlikte reel açıdan yanlış bir değerlendirme olarak düşünüyorum.
    Daha açık bir ifadeyle faizden gelen parayla geçinmek yanlıştır. Bu açıdan yazıyorum, siz lütfen yanlış anlamayın.

Zannımca reel faiz miktarını bulup onu harcamak daha mantıklı geliyor. Zira anaparanın değeri böylece korunmuş olur.

Saygılarımı sunarım.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, ŞAHSİ FİKİR BEYANIMDIR.

E turuncunun hosgeldini kaçtı enson

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Yaptığınız hesap nominal açıdan doğru olmakla birlikte reel açıdan yanlış bir değerlendirme olarak düşünüyorum.
    Daha açık bir ifadeyle faizden gelen parayla geçinmek yanlıştır. Bu açıdan yazıyorum, siz lütfen yanlış anlamayın.
    Zannımca reel faiz miktarını bulup onu harcamak daha mantıklı geliyor. Zira anaparanın değeri böylece korunmuş olur.
    Saygılarımı sunarım.
    Bu hesaplama bi nevi gösterge niteliğinde Paranın gücü hesaplaması.
    ne yazıkki negatif reel faizin olduğu dönemdeyiz. Reel faiz olsa mantıklı olurdu tabi.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,988
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Firinda barbunmu yapsak
    Paranin adresi BIST, barbunun adresi de firin..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bu hesaplama bi nevi gösterge niteliğinde Paranın gücü hesaplaması.
    ne yazıkki negatif reel faizin olduğu dönemdeyiz. Reel faiz olsa mantıklı olurdu tabi.
    Anlıyorum.

Tablonuza baktığımda faizlerin düştüğünü çok net bir şekilde görebiliyorum. Burgan Bank ile Aktifbank olmasa biz faiz oranı konusunda biterdik gibi geliyor. Bu iki kurum dışında doğru düzgün faiz veren yok ! Enpara, Cepteteb gibi kurumların mevduat faizi zaten ortada, konuşmaya bile gerek yok.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Nkolay çakılmış bugün az daha ekliyim diyordum bune şimdi ... topladığı parayı satamadi galiba kredi reklamı çekmiş.
    Şimdi gördüm !
    N Kolay Bono faizi bile brüt %16 inmiş !
    %16 -vergi %10= net %14.40 geliyor. Resmi TÜFE oranı ise 15.01 oldu.

Sayfa 530/992 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •