Sayfa 60/992 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 473 - 480 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    O benin ilgi alanim
    Ama dairenin ozellikleri semti amortisman fiyatlamasi vs hepsi etkili
    Bana kiracinizi gosterin size zarari soyleyim kira miktarini degil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Bu arada Teb deniz ve qnb ayni atm yi kullanacakmis iyi fikir enparanin isine yarar

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Bu arada Teb deniz ve qnb ayni atm yi kullanacakmis iyi fikir enparanin isine yarar

Enpara icin degisen birsey yok
    Zaten ayda 2 defa istedigin yerden cekebiliyordunuz...bundan iyi yani

4.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    Hayatının son yılı olduğunu düşünerek hepsini yemeni öneririm
    Ne yaptın doktor ? kolumda bir lokma lipom var diye bir yıl ömür biçtin. Yarın öleceğimi bilsem dahi, o akşam yemek yemem, su içmem, ilaç almam. kısacası masraf yapmam. Çok cimriyim dir. Kısa mesafe dolmuşa- otobüse binmem. Bisikletim var. Etrafımdakiler '' parayı mezara mı götüreceksin bir otomobil almadın '' dediklerinde , onlara '' yolda görürseniz durmayın, almayın, size ne benim mezarımdan, paramdan '' diyorum.

Şaka bir yana, Çocukluğumda çok sıkıntı çektiğim için kendime bir söz verdim. Bir ev alana kadar evlenmedim. Evlenince de kenarda çocuğa yetecek kadar nakit olmadan çocuk yapmadım. Şimdi de İngilizce tıp okuyan oğlumun yurtdışı hayalini gerçekleştirecek birikimin peşindeyim. Bu arada temel yaşantımdan kısmadım. Sadece lüzumsuz ( bana göre ) içki, sigara, lüks harcamalardan kaçındım. İş yerinde 4 çeşit nefis yemek verilirken , sırf etrafa hava olsun diye restorandan sipariş vermedim.

5.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Bana kiracinizi gosterin size zarari soyleyim kira miktarini degil

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    O benin ilgi alanim
    Ama dairenin ozellikleri semti amortisman fiyatlamasi vs hepsi etkili
    Bu konuda kötü anılarım var. Kiracıdan yana hiç şansım olmadı. Kardeşimin işyeri arkadaşına kiraladığım dairenin kapı ve pencereleri kışın odun niyetine yakılmıştı. Üstüne de vergi iadesi için sahte kontrat koyarak devleti dolandırmış kabak bana patladı. yıl 2009 idi.

2012 yılında Karşıyada havuzlu sitede sıfır daireye kiracı olarak giren inşaat müh. ( 62 yaşında ) ilk 2 yıl kirayı otomatik ödedi. Çok kibardı. Sonra '' amerikalı patron öldü, şirket bir kaç ay maaş veremeyecek, alınca toplu yatırırım '' dedi. Ben de samimi buldum, olur dedim. Altı ay kira yatmadı. Sonunda aradım ve daha fazla katlanamayacağımı söyledim. Özür dileyerek 15 gün içinde yatıracağını söyledi. Dediğini yaptı ve 8. gün apar topar eşyayı yükleyip izini kaybettirdi. Mutfak dolaplarını teşekkür mahiyetinde parçalamış.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu konuda kötü anılarım var. Kiracıdan yana hiç şansım olmadı. Kardeşimin işyeri arkadaşına kiraladığım dairenin kapı ve pencereleri kışın odun niyetine yakılmıştı. Üstüne de vergi iadesi için sahte kontrat koyarak devleti dolandırmış kabak bana patladı. yıl 2009 idi.

2012 yılında Karşıyada havuzlu sitede sıfır daireye kiracı olarak giren inşaat müh. ( 62 yaşında ) ilk 2 yıl kirayı otomatik ödedi. Çok kibardı. Sonra '' amerikalı patron öldü, şirket bir kaç ay maaş veremeyecek, alınca toplu yatırırım '' dedi. Ben de samimi buldum, olur dedim. Altı ay kira yatmadı. Sonunda aradım ve daha fazla katlanamayacağımı söyledim. Özür dileyerek 15 gün içinde yatıracağını söyledi. Dediğini yaptı ve 8. gün apar topar eşyayı yükleyip izini kaybettirdi. Mutfak dolaplarını teşekkür mahiyetinde parçalamış.
    Ve siz bunu tekrar edeyimmi diye soruyorsunuz...😃😃😃😃

Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Odeabank MT bugün arayıp bilgi verdi. O/n için %24 veriyorlarmış 3 ay için. Eft için de sorun olmayacağını belirtti.

Oksijen hesaptır o

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kafası iyi çalışan yatırımcı arkadaşlara bir akıl oyunu sorusu ; Elimizde 300 bin tl. nakit var.

1. bu parayla 5,80 den 53200 dolar alsak 1 yıl içinde 7 tl. den satabilsek ,

2. Bu parayla bir daire alsak, 1400 tl. kiraya versek, 1 yıl sonra ne olur ?

3. Bugünkü % 24 ile stopajsız faize koysak 1 yıl sonra ne olur ?

4. Bu parayla demir alarak stoklasak, 1 yıl içinde %20 kazanır mı ?

5. Bu parayı özel sektör tahviline yatırsak riski % kaç olur ?
    Demir’i 15 Ocak’ta alırsan en azından paranı korursan, Şuan alırsan en çok zararı orda yazarsın. Diğer ikinci çok zarar muhtemelen dolarda yaşarsın, üçüncü en çok zarar faizler düşmeyeceği enflasyon 17-21 arası olacağı İçin kirada yaşarsın. En marjinal karı üçüncü madde verecektir.

Sayfa 60/992 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •