Sayfa 626/992 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,001 - 5,008 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by olgunus Yazıyı Oku
    Hsbc 18.50 modern hesap gösteriyor internet bankacılığında 250 bine kadar 2 bin boşta günlük
    15 oran hsbc de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Türkiye'nin CDS primi 400 de mevduata %2-%2,5 faiz veriyorlar %20 stopajı da hediyesi.

3.  Alıntı Originally Posted by Gessle Yazıyı Oku
    Türkiye'nin CDS primi 400 de mevduata %2-%2,5 faiz veriyorlar %20 stopajı da hediyesi.
    aleni bir soygun bu,dışarıda 7-8 le borçlanıyor hazine ama bize geldimi brüt 2-3 arası ancak.tamamen suni bir gasp bu. bu gün hakkımız en az %5,5. özellikle DTH faizlerini düşük tutup kaçırmaya çalışıyorlar.cezalandırıyorlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
     Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    aleni bir soygun bu,dışarıda 7-8 le borçlanıyor hazine ama bize geldimi brüt 2-3 arası ancak.tamamen suni bir gasp bu. bu gün hakkımız en az %5,5. özellikle DTH faizlerini düşük tutup kaçırmaya çalışıyorlar.cezalandırıyorlar.
    O zaman eurobond diyorum...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Abd10 yillik faizleri 10 ile carpin iste size bizim faizler.
    Son düzenleme : blue70; 19-10-2019 saat: 09:03.

6. Döviz neden alınır ? Enflasyona karşı korunmak için . Dövizden faiz kazanmak amaç değildir. Hatta bankadaki dövizimizin bankada bir köşede bizim adımıza tutulduğunu sananlar var. Oysa sadece kaydi durumdadır. Çok titizlenen dövizini fiziki tutar. İstediği gibi kullanır. Böylece bankalarda DTH yüksek görünmez. Banka dövizimi sattı mı - attı mı derdiniz olmaz. Yani bu işler tamamen kişisel işler. Her insan özgür iradesine göre parasına yön verir. Faizler tatmin edici değil, o halde bireysel olarak ben de bu duruma fizikiye geçerek tepki veriyorum der ve geçersiniz. Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Burgan güldüren hesap 90 gün sabit faiz vermiyormuş. O halde neden 90 gün ve adına tanışma diyorsunuz ? Başlıkta 90 gün sabit faiz yazarak en son kısımlara küçük harflerle '' faizler günlük olarak değişebilir. Banka haber vermek zorunda değil '' benzeri ibareler eklemişler. Aynı gün bu yazıyı okuyunca paramı eft yaptım. Banka personelinin yüz ifadesini görmenizi isterdim. bana adeta - manyak - der gibi bakıyorlardı. Oysa bu tepkim onların meslek hayatında unutulmaz oldu. Para benim, o halde kuralları ben koyarım. Bütün bankalar matbu sözleşmeyi imzalatır bir de üstüne - elden bir nüshasını aldım- diye size yazdırırlar. Oysa nüshayı da vermezler.
    Bu durumda hemen bankayı terkederim.

8. Arkadaşlar önce 1 saat gecikme verip, 4 defa kapı numarasını değiştiren, havaalanında bir o kata bir bu kata götürüp oyuncak eden pegasus kağıdı nasıl bu kadar değerli hale gelebiliyor, yoksa yaşattıkları ile orantısızlığın nedeni spek işi mi?

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 626/992 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •