Sayfa 689/992 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,505 - 5,512 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar , 60kUSD bozup TL mevduata dönmeyi düşünüyorum. Ancak zamanlama olarak sizce:

Şimdi mi? (12 Aralık toplantısı öncesi) Koşul: TL mevduat nispi yüksek (düşüğün yükseği)

Yoksa 12 Aralık toplantısı sonrası mı? Koşul : TL mevduat eğer bir faiz indirimi gelirse nispi düşük ama döviz kuru nispi yüksek

12 Aralık'ta faiz indirmeme olasılığı da var, bu durumda TL mevduat faizi sabit kalıp döviz aşağı bakılanabilir.

Sizce döviz satışı için 12 Aralık beklenmeli mi?
    doviz için ocak ayını bekleyin

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar , 60kUSD bozup TL mevduata dönmeyi düşünüyorum. Ancak zamanlama olarak sizce:

Şimdi mi? (12 Aralık toplantısı öncesi) Koşul: TL mevduat nispi yüksek (düşüğün yükseği)

Yoksa 12 Aralık toplantısı sonrası mı? Koşul : TL mevduat eğer bir faiz indirimi gelirse nispi düşük ama döviz kuru nispi yüksek

12 Aralık'ta faiz indirmeme olasılığı da var, bu durumda TL mevduat faizi sabit kalıp döviz aşağı bakılanabilir.

Sizce döviz satışı için 12 Aralık beklenmeli mi?

cok buyuk yanlislik bence!
    dipte satmak mi istiyorsunuz? dolari kacta aldiniz? 12 aralik felan hepsi hikaye. faiz indirimden korkutuyorlar insanlar tl ye gitsin
    birde mevduat nedir! gecen yil en azinda bir kari varidir simdilik mevduat coptur artik

ytd

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Evet alınabiliyor.
    Almak için nasıl bir yol var ?

(Ben Teb ile çalıştım. Hanım ilk defa oradan hesap açtı. Zaten reklamlarında da ilk defa tanışma faizi olarak 0,98 diye geçiyor ancak o orandan vermiyorlar 1895 findex notuna. 1,08 den veriyorlar. Aylık kredi taksidinin 4 katı kazancına rağmen ipotek teminatı da istiyorlar ve istenilen krediyi de belki verebiliyorlarmış. Sizin de belirttiğiniz gibi konut dask , konut eşya , expertiz , ipotek koyma , hayat sigortası 5 yıllık vb şeyleri satmak için müşteri temsilcilerine aşırı bir baskı var)

kredi çıkıp parayı kullandıktan sonra bu hayat sigortasını , dosya masrafını geri almanın bir yolu var mıdır? kredi tutarının mislilerce değerli konuta ipotek koyuyor zaten banka

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bunlar zorunlu değil. İlk etapta yaptırıp sonra TBB hakem heyeti ile iptal ettirebilirsiniz.
    Kaynak
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Evet alınabiliyor.
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Almak için nasıl bir yol var ?

(Ben Teb ile çalıştım. Hanım ilk defa oradan hesap açtı. Zaten reklamlarında da ilk defa tanışma faizi olarak 0,98 diye geçiyor ancak o orandan vermiyorlar 1895 findex notuna. 1,08 den veriyorlar. Aylık kredi taksidinin 4 katı kazancına rağmen ipotek teminatı da istiyorlar ve istenilen krediyi de belki verebiliyorlarmış. Sizin de belirttiğiniz gibi konut dask , konut eşya , expertiz , ipotek koyma , hayat sigortası 5 yıllık vb şeyleri satmak için müşteri temsilcilerine aşırı bir baskı var)
    Önce bankaya dilekçe ile başvuracaksın. Hayır diyecek ardından TBB hakem heyetine gidilecek. Krediye ek böyle bir ürünü zorla sattılar. Almazsam ekranları kredi başvurusunda ilerlemiyormuş (Ziraat bana öyle demişti). İlerlesin diye kabul ettim. Şimdi ilerledi. Paramı geri istiyorum.

Kaynak önemli
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

sağolun sn.diproyal

7.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    sağolun sn.diproyal
    Sizde sağolun
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    @rxpu TL getiriler yeterli değil $ da düşüş mü bekliyorsun?
     Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    doviz için ocak ayını bekleyin
     Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    cok buyuk yanlislik bence!
    dipte satmak mi istiyorsunuz? dolari kacta aldiniz? 12 aralik felan hepsi hikaye. faiz indirimden korkutuyorlar insanlar tl ye gitsin
    birde mevduat nedir! gecen yil en azinda bir kari varidir simdilik mevduat coptur artik

ytd

@shangil : dövizi TL ödeyerek almamıştım zaten. İhrac edilen ürün satışından yurt dışından geldi.

@fan : Dövizde düşüş beklemiyorum ancak tcmb'nin uyguladığı sermaye kontrolü nedeniyle belirli bir süre yatay bant olabilir. Ama ben de herkes gibi emin değilim. İşin doğal dengesiyle gelişmediğinin farkındayım ancak tcmb çok güçlü bir sermaye kontrolü uyguluyor. Kısa vadede bundan vazgeçmeyebilir. (Gücü yettiği yere kadar)

@dell14 : Ocak ayında banka bilanço dönemi geçeceği için mi yükseliş bekliyorsunuz?. Bugün 5.7475'ten sattım yarısından biraz fazlasını. %12.20 'den 45 gün bağladım. Ben de kararsızım. Vadeli döviz alacağım var onu hedge etmek için TL mevduat ürününü kullanmayı düşündüm.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 689/992 İlkİlk ... 189589639679687688689690691699739789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •