Sayfa 717/992 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767817 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,729 - 5,736 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Mevduat bankaları içinde en iyi oran bu oran değil. Zira NKolay bir mevduat bankası değil. Bu nedenle devletin sağladığı mevduat garantisine de tabi değil.
    150 000 TL nin üstündeki hiç bir miktarın garantisini bankalar vermiyor her bir bankaya 150 binlik ayrı ayrı yatırman gerek

2.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    150 000 TL nin üstündeki hiç bir miktarın garantisini bankalar vermiyor her bir bankaya 150 binlik ayrı ayrı yatırman gerek
    Sizin dediğiniz banka yatırım bankası olup, mevduat toplama yetkisi yok. Yani 1 lira bile garantide değil.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sizin dediğiniz banka yatırım bankası olup, mevduat toplama yetkisi yok. Yani 1 lira bile garantide değil.
    Öyle ama mevduatta tutmak negatif faizde paranın gönüllü erimesine razı olmak demek. Günlük sonuçta. Bir gecede hükümet yok olmayacağına göre, ortada pek bir sorun göremiyorum.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Öyle ama mevduatta tutmak negatif faizde paranın gönüllü erimesine razı olmak demek. Günlük sonuçta. Bir gecede hükümet yok olmayacağına göre, ortada pek bir sorun göremiyorum.

Yorumlarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.
    Elbette dediğiniz gibi, ben mevzuatı hatırlattım. Yoksa borsadaki bir şirketin batmayacağının da garantisi yok. Ne kadar risk o kadar getiri boşuna değil. Sadece riskleri bilerek ve iyi yöneterek para kazanılıyor.

5.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Pazartesi günü sormuştum, garanti 1m+ 11, akbank'ta 10.90 vermişti.
    Cuma sorsaydiniz bu oranlar olmazdı

6. Hükümette konuşulan 2020 de 1 milyon tl üstü mevduata özel vergi konacağı. dövizdede 100 bin dolar üstüne özel vergi konacağı.%15 olan tl kesintisi % 30 kesintiyemi uğrayacak acaba. ne derece doğru bekleyelim görelim. bütçe açığı korkunç yama tutmuyor. halkı inek gibi görüyorlar sağdıkça sağmaya bakıyorlar galiba.

7.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    O bambaşka birkonu ancak 150kTL üzeri para yatırdığınız bir mevduat bankası ise Türk ticaret kanununa göre iflas etmesine izin verilmiyor. Bankacılık kanununa göre tmsf'ye devrediliyor.

Ancak bildiğim kadarıyla yatırım bankaları için bu geçerli değil. Yatırım bankaları standart ticaret şirketleri gibi TTK hükümlerine göre iflas veya konkordato ilan edebiliyorlar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. Para zaten yurtdışına doğru yavaş yavaş yol alıyordu bu vergi işi tuzu biberi olur çok yanlış işler

Sayfa 717/992 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •