Sayfa 760/992 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,073 - 6,080 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,931
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sizin gibiler son 1 yıldır oldukça çoğaldı. Bir kısmı da Londra'da hesap açıp orada tutmayı tercih ediyorlarmış...
    Ikamet olmadan Londra'daki bankalar hesap aciyorlar mi??

Ben en son para donusunde, dusuk bir meblagla CAD icin Montreal'de %2 aldim 4 aylik vadeye, hem de net. Enflasyon ise 1.7%

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sizin gibiler son 1 yıldır oldukça çoğaldı. Bir kısmı da Londra'da hesap açıp orada tutmayı tercih ediyorlarmış...
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ikamet olmadan Londra'daki bankalar hesap aciyorlar mi??

Ben en son para donusunde, dusuk bir meblagla CAD icin Montreal'de %2 aldim 4 aylik vadeye, hem de net. Enflasyon ise 1.7%

Syg,
    Ikamet olmadan Londra'daki bankalar açıyor mu bilmiyorum. Tahminen açmıyorlardır.
    Türkler'in oraya para götürdüğünü BIS ve BOE istatistiklerinde görmüştüm. Öncesinde de basında çıkmıştı...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. Sevgili forumdaşlar benim anlamadığım BORSA, DÖVİZ, ALTIN, PETROL hepsi birden yükseliyor sizce bu normal mi

Piyasalardaki son sarki

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu is para ile degil sira ile..
    2018 Agustosdan sonra 1 sene mevduatci kraldi biz bistciler surunurken...
    Hep dedik ki ne ucuz kaldi onu arastirin..
    Kacanin pesinden kosmayin..
    Hem mevduati hem de bisti yedirmezler..
    Uzun baglayan geri donuste bir yariya dusmus mevduat faizlerine bakacak bir de biste bakacak, yasli gozlerle bu da gitmis diyecek...

Syg,
    Ondan daha fazla bistte yatırımım var canınızı sıkmayın siz. Ayrıca yatırım karari verirken sizler misiniz ki otorite de sizin "DEDIK" kelimeniz insanlara onem arz edecek? Para veya sıra meselesi şeklinde ifade zaten hiç hoş olmamış, basit bir ifade. "Bistçi" diye bir kavram belirteci seyyar satıcı gibi olmuş, bugün al yarın sat hesabı olursa sürünülmesi doğaldır. Borsa uzun vadeli bir yatırım aracıdır.
    Ayrıca herkes borsa yatırımcısi olmak veya ne ucuz kalmış diye araştırmak veya bunlardan anlamak zorunda değil. Parası olan zaten bir seyin ardindan bakmaz. Bedeli elinde az birikimi olan emekli veya sabit gelirli öder.

İnsanların temel isteği ve amacı parasının satın alma gücünü korumaktır. Merkez bankalarının temel görevlerinden biri olan fiyat istikrarı sağlama görevi de bunun için vardir. Basitçe, riske atmak istemedigi birikiminin satın alma gucunu korumak isteyen insana "bistçiler süründü" veya "ne ucuz araştır" demek saçmalıktır. Banka mevduat başlığında bist konusu anlamsız zaten. Burayı okuyan normal vatandaşın amacı sadece mevduat ile ilgili konular.
    Biraz ekonomi bilgisi olan bir insan dahi faiz politikaları ile ekonomik sonuçları arasındaki ilişkiyi bilir.
    Akademik olarak keynesyen likidite tercihi teorisi, denge faiz noktasi, insanlar neden ellerinde para tutmayı tercih ederler vs gibi calismalar bu durumu cok guzel açıklar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    benim gibi :cüzdanda duracağına hesapta dursun isteyenler için...
    rakamlar hiç iç açıcı değil maalesef. mevduat cephesi için kara günler...

20.01.2020
    Günlük TL hesaplar -kampanyasız/koşulsuz- (boşta para zorunluluğu olmayanlar)
    Aktifbank %11,38 net %9,67
    ICBC %9,20 net %7,82
    Enpara %8 net %6,80
    ING %5,5 net %4,67
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,931
     Alıntı Originally Posted by Gil-Galad Yazıyı Oku
    Ondan daha fazla bistte yatırımım var canınızı sıkmayın siz. Ayrıca yatırım karari verirken sizler misiniz ki otorite de sizin "DEDIK" kelimeniz insanlara onem arz edecek? Para veya sıra meselesi şeklinde ifade zaten hiç hoş olmamış, basit bir ifade. "Bistçi" diye bir kavram belirteci seyyar satıcı gibi olmuş, bugün al yarın sat hesabı olursa sürünülmesi doğaldır. Borsa uzun vadeli bir yatırım aracıdır.
    Ayrıca herkes borsa yatırımcısi olmak veya ne ucuz kalmış diye araştırmak veya bunlardan anlamak zorunda değil. Parası olan zaten bir seyin ardindan bakmaz. Bedeli elinde az birikimi olan emekli veya sabit gelirli öder.

İnsanların temel isteği ve amacı parasının satın alma gücünü korumaktır. Merkez bankalarının temel görevlerinden biri olan fiyat istikrarı sağlama görevi de bunun için vardir. Basitçe, riske atmak istemedigi birikiminin satın alma gucunu korumak isteyen insana "bistçiler süründü" veya "ne ucuz araştır" demek saçmalıktır. Banka mevduat başlığında bist konusu anlamsız zaten. Burayı okuyan normal vatandaşın amacı sadece mevduat ile ilgili konular.
    Biraz ekonomi bilgisi olan bir insan dahi faiz politikaları ile ekonomik sonuçları arasındaki ilişkiyi bilir.
    Akademik olarak keynesyen likidite tercihi teorisi, denge faiz noktasi, insanlar neden ellerinde para tutmayı tercih ederler vs gibi calismalar bu durumu cok guzel açıklar.
    Haklisin guzel abim..

Haklisin deyince kavga cikmaz imis

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Ikamet olmadan Londra'daki bankalar açıyor mu bilmiyorum. Tahminen açmıyorlardır.
    Türkler'in oraya para götürdüğünü BIS ve BOE istatistiklerinde görmüştüm. Öncesinde de basında çıkmıştı...
    3 yil kaldim
    Hesap acamazsiniz

Sayfa 760/992 İlkİlk ... 260660710750758759760761762770810860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •