Sayfa 761/992 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    3 yil kaldim
    Hesap acamazsiniz
    Dandik bir lisan okuluna yazilir o sekilde ogrenci vizesi aliriz.
    Ogrenci vizesi ile acarlar sanirim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dandik bir lisan okuluna yazilir o sekilde ogrenci vizesi aliriz.
    Ogrenci vizesi ile acarlar sanirim.
    Syg,
    Syn dudu
    En kestirme yoldur
    Ben is sebebiyle gitmeme ragmen dediginiz sekilde yapmistim
    Uyduruk bir dil okuluna kayit sonra hesap acabiliyorsunuz
    Sadece vadesiz hesap acabilirsiniz
    Onuda her banka acmiyor
    Degismediyse en kestirmesi hsbc idi...

3.  Alıntı Originally Posted by Gil-Galad Yazıyı Oku
    Ykb. 900k usd için 1.85 verdi, ben de parayı çekip kasaya koymaya karar verdim. İşin tadı kaçtı artık komisyon artışı negatif faiz derken. Abuk sabuk adamları finanse edip bankaları besliyoruz. %1.5 net için bu kadar kasmaya gerek yok. Ben kazanamayıp cebinde para olmayanı finanse edeceksem bankaya gerek yok. Alır paramı önüme koyarim. Bu paraları calışa çalışa ter akıtarak kazandık. 3 kurus verecekler diye 5 milyon parayı cebinde 5 lira olmayan adamın emrine vermem.
    %1.5 net ABD enflasyonunu ya karşılar ya karşılamaz, reel faiz bile sayılmaz yani.
    Ben mevduatçının bu kadar sıkıştırıldığı bir dönem hatırlamıyorum, kurlar da baskı altında tutuluyor, dolarlar/mevduatlar çözülsün piyasaya sürülsün ekonomi canlansın, hiç olmadı gayrimenkule yatırılsın eskisi gibi inşaat sektörü canlansın isteniyor. Benim tahminim bu şekilde.
    Neyse paranız çokmuş, seçeneğiniz/imkanlarınız da küçük yatırımcılara göre daha çoktur, iyi bir alternatif bulursanız paylaşın lütfen. Dolar için uzun süre bozmayacaksanız eurobondlara bakabilirsiniz, onlar da düştü ama %6 faizi olan var, tavandan vergi ödeseniz bile mevduatın epeyce üzerinde getirisi olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    Hsbc eurobond fonu da bir alternatif olabilir..
    Vadesi 2-3 yillik eurobondlara yatirim yapacagiz ve dth faizi + 2 puan getiri hedefliyoruz demislerdi talep toplarken.
    Vergi isi de kolay. Beyanname yok %10 kesinti var sadece.

Syg,

5. faiz düşerken dövizin artmaması ciddi bir baskı oldugunu gösteriyor. vatandaş parasını birikim yapmasın yesin bitirsin isteniyor. yemeyecekseniz de müteahhitlerimi zengin edin kıyamam müteahhitlerime, vatandaş isterse gebersin ama benim sevgili müheahhitciklerime bir şey olmasın isteniyor.
    enflasyon yüzde 12 olarak açıklanırken (ki gerçekte yüzde 25 den aşağı olamaz) faizlerin yüzde 8 lere inmesi akıl mantık işi değildir..vatandaşın ilerisi için tasarruf-birikim yapmasını istemeyen parasını harcamasını isteyen bir hükümet var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
     Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    faiz düşerken dövizin artmaması ciddi bir baskı oldugunu gösteriyor. vatandaş parasını birikim yapmasın yesin bitirsin isteniyor. yemeyecekseniz de müteahhitlerimi zengin edin kıyamam müteahhitlerime, vatandaş isterse gebersin ama benim sevgili müheahhitciklerime bir şey olmasın isteniyor.
    enflasyon yüzde 12 olarak açıklanırken (ki gerçekte yüzde 25 den aşağı olamaz) faizlerin yüzde 8 lere inmesi akıl mantık işi değildir..vatandaşın ilerisi için tasarruf-birikim yapmasını istemeyen parasını harcamasını isteyen bir hükümet var.
    Doviz alip bankaya koyanin dovizini kamu bankalari uzerinden yavas yavas satarak tekrar doviz yatirimcisini vuran bir sistem kurdular diyorlar...

Syg,

Kibristada hesap açılmıyor.bana göre yurtdisinda hesap acmak zor.

8. Yurt dışında hesap açmayı düşünenler için Swissquote düşünülebilir. Online görüntülü görüşmeyle pasaportla 15 gün içerisinde açılabiliyor. Bankacılık lisansı olan ve isviçre borsasında işlem gören gayet makul saklama işlemleri olan bir kurum. Hesap açma min. Limitleride yok

Sayfa 761/992 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •