Sayfa 769/992 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. [QUOTE=blue70;4075238]Bu eurobondlarda zarar etmekte mumkun.fiyati 85 e bile inen gördüm grafikte.anapara zArari demek.ama mt ler satmak icin can atiyor.
    Arsa yatirimi risklidir.hersey olabilir arsaya.imar durumu,kamulastirma.zor satılır.[

İmarı olan arsalarda kamulaştırma çok az bir olasılık. Hele ki iki yanında bina varsa.
    Her kentte ve ilçede Gelişme bölgesinde, yapılaşmaya yeni başlamış ve konumu iyi yerde olan arsalar seçilebilir.
    Verasetten satış yapanlar ve ortaklığın giderilmesi davaları ile mahkemeden satışta olanlara bakılabilir.
    Müteahhitler zaten bunları kaçırmıyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. RTE bile Mb için hangi sene sizin enflasyon tahmininiz tutmuş diye yakınıyordu.
    Yıllar boyu orta vadeli programlarda cari açık, enflasyon ve büyüme için standart yüzde 5 hedef koymuşken hiçbiri tutmadı.
    Sadece çok yüksek oranlı devalüasyon ve satın alma gücü eridiği için cari açık geçen yıl tuttu.
    Gerisi hikaye...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3. [QUOTE=virtue;4076034]
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bu eurobondlarda zarar etmekte mumkun.fiyati 85 e bile inen gördüm grafikte.anapara zArari demek.ama mt ler satmak icin can atiyor.
    Arsa yatirimi risklidir.hersey olabilir arsaya.imar durumu,kamulastirma.zor satılır.[

İmarı olan arsalarda kamulaştırma çok az bir olasılık. Hele ki iki yanında bina varsa.
    Her kentte ve ilçede Gelişme bölgesinde, yapılaşmaya yeni başlamış ve konumu iyi yerde olan arsalar seçilebilir.
    Verasetten satış yapanlar ve ortaklığın giderilmesi davaları ile mahkemeden satışta olanlara bakılabilir.
    Müteahhitler zaten bunları kaçırmıyor.
    Yöntem olarak uyap ihaleleri genelde iyi fiyatlama ile oluyor. Ancak ciddi uğraş gerektiriyor. Diğer yandan arsada bölgeyi bilmekte önemlidir. Anladığım kadarıyla imarsız tarla vasfı yerler yerine en azından mesken imarlılar daha mantıklı geliyor. Peki bölge olarak hala dolar/tl nin 3,5 olduğu seviyelerde kalan bölgeler hangileridir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Benim aldigim arsadan yol gecti.%25 i yola gitti.yaptigim projede cop oldu.elimde patladi.birdaha ne arsa alirim.nede.....

5. [QUOTE=diproyal;4076106]
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Yöntem olarak uyap ihaleleri genelde iyi fiyatlama ile oluyor. Ancak ciddi uğraş gerektiriyor. Diğer yandan arsada bölgeyi bilmekte önemlidir. Anladığım kadarıyla imarsız tarla vasfı yerler yerine en azından mesken imarlılar daha mantıklı geliyor. Peki bölge olarak hala dolar/tl nin 3,5 olduğu seviyelerde kalan bölgeler hangileridir?
    İZMİR de yazlık yerlerde Sığacık,seferihisar, gümüldür, Balıklıova, mordoğan gibi yerler diğer yerler çok pahalı.
    sanayi bölgesi olarak Pancar, Torbalı, Bayındır, Pancar, Tire benim bildiklerim buraları

6. [QUOTE=iyimser;4076295]
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku

İZMİR de yazlık yerlerde Sığacık,seferihisar, gümüldür, Balıklıova, mordoğan gibi yerler diğer yerler çok pahalı.
    sanayi bölgesi olarak Pancar, Torbalı, Bayındır, Pancar, Tire benim bildiklerim buraları
    Özetle anladığım kadarıyla türkiye özelinde İzmir ve çevresini arsa yatırımında makul buluyorsunuz.
    Yani Bursa, Kayseri, Konya ya da Uşak illeri de iyi diyorlar ama sizin tercih etmeme nedeniniz bulunduğunuz konum mu?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Tunç soyer belediye başkanı iken 8 yıl seferihisar ilçesinde oturdum. SOYER seçilmeden önce lise mezunu yerel zengin aileden Hamit NİŞANCI başkandı. Seçim için mahalleleri geziyordu, ben '' başkanım bizim sokaklar çamur içinde, ayrıca villa diye bizi zengin sanıyorsunuz ama daire parası etmiyor '' dediğimde bana '' sen buralı değilsin belli. Villayı alırken bana mı sordun, çamurlu olduğunun hesabını soruyorsun '' dedi. O saat seçilemeyeceğini, zaten kendisinin bile umudu olmadığını anlamıştım. Sadece bizim sokaktan 150 oy kaybetti. Tunç SOYER ' i tanımıyorduk ama tepki oyu verdik. Sonuçta beş para etmez, depremden yeni çıkmış ilçeyi SOYER, 5 yılda uçurdu. Önce Türkiye' nin ilk yavaş şehri yaptı. TV. kanallarında özel arkadaşları sayesinde her gün haber yaptırarak inanılmaz reklam yaptırdı. Arsalar 4- 5 kat arttı.

8. Arsalar arttı ama çok değişik kültürlerden göç aldığı için huzur kaçtı. Üretim yapmak yerine arsalarını satan yerliler şimdi kendi tarlalarında yükselen apartmanlarda işçi oldular.

Sayfa 769/992 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •