Sayfa 785/992 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Yuji üstadım, BURGER 11.80 veriyor, bilginiz olsun
    https://www.burgan.com.tr/mevduat/basvuru-giris

Sitesinde 1-3 ay için 11,25 yazıyor. 11.80 i nasıl aldınız?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    Ac it firin duvari delermis..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Benim duyduğum (bildiğim değil) kiralık kasalarda herhangi bir garanti yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hiçbir sigorta güvence yok benim de bildiğim kadarıyla.Neye göre sigorta olacak ki hem? bir avuç pırlanta koydum dese ne belli.

4. [QUOTE=Delta Heavy;4116718]Benim duyduğum (bildiğim değil) kiralık kasalarda herhangi bir garanti yok.

KİRALIK KASANIZ SOYULURSA NE YAPARSINIZ?
    Ancak soygun veya şube taşınmaları hukuken mücbir sebep sayılmamıştır. Yıllar önce bir kamu bankasının, Ankara Balgat Şubesinin bodrum katındaki kiralık kasa odacığına bir haftasonu yandaki inşaattan tünel kazılarak duvar delinip girilmişti. Ya anakasa dairesine giremedikleri ya da kiralık kasalarda daha değerli şeyler(belki de aranan sadece nakit veya altın değildi, belki gizlenen bir sır da çalınmış olabilir) olduğunu bildikleri için bilerek girmedikleri, ama kiralık kasaların hepsini boşaltıp götürdükleri bir soygun yaşanmıştı. O soygun hala muammadır ve failleri ortaya çıkarılamamıştır.
    O soygunda kiralık kasasından çalınan eşyalar makul müşteri beyanı ile banka tarafından ödenmişti, ancak birkaç müşterinin astronomik talepleri vardı, hatta bazısı küçük kiralık kasa tuttuğu halde oraya sığacağından daha fazla altını olduğunu bile iddia etmiş, bilirkişi raporlarından ve duruşmada olay canlandırılarak, o miktarda altının metal çekmeceye sığmayacağı kanıtlandığı için bu tür yüksek talepler reddedilmişti. Ancak yüksek ama mantıklı talepler ,doğruluğu test edilemeyeceği için mahkeme kararı ile mecburen müşterilere ödenmişti. Kiralık kasa daireleri yangına karşı acil söndürme tertibatına sahip olduğu ve

SİGORTA:
    21. BANKA, dilerse kiralanan kasayı ; kasanın tipini, ebadını vesair ölçütleri esas alarak,
    kendi belirleyeceği ve değiştirebileceği riskler için, yine serbestçe belirleyeceği teminat
    limitlerine kadar, dilediği sigorta şirketine sigorta ettirebilir ve KİRACI’yı dilediği
    yöntemle bilgilendirebilir.
    KİRACI, bu değişikliklere aynen uyacağını peşinen kabul etmiştir. BANKA ayrıca kendi
    sigortalatabileceği limit ve risklere ek olarak KİRACI talep ettiği takdirde, prim tutarları
    ve tüm mali ve hukuki yükümlülükleri KİRACI’ya ait olmak üzere, KİRACI’nın kasayı
    daha yüksek bir teminatla ve/veya ek riskler için sigortalatması yönünde, KİRACI ve
    sigorta şirketi arasında ayrı bir sigorta sözleşmesi yapılmasına aracılık edebilir.

KİRALIK KASA TALEBİ:
    Yukarıda detayları belirtilen kiralık kasa ürün ve hizmetleriniz ile ilgili olarak tamamen
    bilgilendirilmiş bulunmaktayım. Yukarıda yer alan kiralık kasa ürün ve hizmetleriniz ile ilgili
    ücretleri kabul ediyorum. Adıma kiralık kasa açılmasını rica ederim
    MÜŞTERİ BANKA
    AD-SOYADI : YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş.

5. GYO'larda temettü stopajı yok.

98bin i geçer ise, tamamı(98bin) gv sine tabi değil mi ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

hisse senedi alım satım %0 degılmı.?%15 niye?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    GYO'larda temettü stopajı yok.

98bin i geçer ise, tamamı(98bin) gv sine tabi değil mi ?
    Beyan edilir yarisi diger hisse senetleri gibi ama stopaj odenmedigi icin cikan vergiden de mahsup edilecek bi sey olmaz.
    Yani ayni hesaba gelir..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    YO ve GYO'dan temettu beyan sinirinin altinda kalirsa avantajli olur..
    Ne stopaj odenmis olur ne de beyan verilir..
    Ancak baska bir nedenle beyanname verilmisse bunlar da eklenmek zorunda diye biliyorum..

Syg,

Sayfa 785/992 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795835885 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •