Sayfa 880/992 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. 80 den 25 e gelen şirkete tepki deyince aklıma Tüpraşın hakla arzı geldi.
    Tüpraş bir zamanlar borsa trendi ve gazı ile 30 lardan önce 50 li seviyeelre çıkmıştı. Biz de 50 li seviyelerden girmiştik.
    Hisse 84 lü seviyelere girdiğinde Hükümet halka arza karar verdi ve arz fiyatı 27 bin TL idi.

Yani Hükümetler olagan dönemlerde bile bu hamleyi yapabiliyorsa, olaganüstü bir dönemde para bulmak için bazı yollara başvurması şaşırtıcı olur mu?

Bu arada piyasaya giren halkın 2 milyar dolar satışının ticaretin daralması ile zorunlu satıştan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,887
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    80 den 25 e gelen şirkete tepki deyince aklıma Tüpraşın hakla arzı geldi.
    Tüpraş bir zamanlar borsa trendi ve gazı ile 30 lardan önce 50 li seviyeelre çıkmıştı. Biz de 50 li seviyelerden girmiştik.
    Hisse 84 lü seviyelere girdiğinde Hükümet halka arza karar verdi ve arz fiyatı 27 bin TL idi.

Yani Hükümetler olagan dönemlerde bile bu hamleyi yapabiliyorsa, olaganüstü bir dönemde para bulmak için bazı yollara başvurması şaşırtıcı olur mu?

Bu arada piyasaya giren halkın 2 milyar dolar satışının ticaretin daralması ile zorunlu satıştan kaynaklanabileceğini düşünüyorum.
    Bu donemde millet eskiden boyle zamanlar icin biriktirdigi dolari, altini, gumusu bozup yiyecek..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Tepki yükselişi olmasını mantıklı buluyorum çünkü 2 ayda 42bin puan düştü bist 100. Yarısını geri alsa 103bin yapar. Oranın üstüne atamaz ise yeni bir düşüş dalgası gelmesini de mantıklı bulurum.

Borsada voltilite çok yüksek, özellikle bu sıralarda...

Ytd.
    Keşke bu yorumu 82 bindeyken yapsaydınız

4.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Bu yorumu 82 binde yapabilecek kişi ya büyük bir fon yöneticisidir ya da müneccim. Bende o kadar para yok maalesef...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Pek çok tecrübeli borsacı şiddetli düşüşün şiddetli tepkisi olacağını biliyordu.
    Mesele nereden döneceğini bilmek; 60-70 bin bekleyenler malsız kaldı, 90dan döner diyenler ellerinde mal yaşlı gözlerle portföyünm erimesini izledi vb.
    Bence düşüş çok abartılıydı, tepki sonrası şu anki değer kaybı daha makul seviyelere geldi ama bu seviyeden sonrası da balon olur, daha olumlu gelişme yok, en ufak belirti yok, tutup yukarı giderse (gidebilir) ben inanmam, elimdekileri satar çekilirim kenara.

6. Herkes yorum yapiyor...ben de yapayim...
    Ikinci satis dalgasinin gelecegini saniyorum..
    Bu virus hikayesinin kisa zamanda cozulecegine oynadilar ve borsa nispeten toparladi....
    Ama salginin kolay kolay bitmeyecegi dank edince salacaklar borsayi...

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,887
    Ben de en az 6 ay daha 105K nin gecilemeyecegini dusunuyorum.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Bist burdan 67k'ya gider.

sene sonu -%30 a varan daralma yaşayacak ve rasyoları aile şirketine dönecek, doğrudan hizmet sektörü şirketleri bile son 1-2 haftada %100 den fazla değer kazandı.

Zaten bu kağıtları kimlerin aldığı ve nasıl çıkacaklarıda belli.

YTD.

Sayfa 880/992 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •