Sayfa 924/992 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,385 - 7,392 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    O rakam 360TL dir. 260 falan olamaz.

Fiziki altın işinde, kuyumcular külçe altını %2,5, cumhuriyet altınını %4 düşüğe alıyor. Ancak altının çok arttığı dönemde para yok diyorlar. Kritik zamanda satış rakamının %10 aşağısında dahi fiyat verildiğini duydum. Gerçi döviz büfeleri de dövizi aynı oranda düşüğe alıyorlardı.

Öyle 300-500bin TL lik fiziki altını kolay kolay elden çıkaramazsınız.

Bankaya giderseniz de eksperlerinin olması şart. Eksperimiz il dışında dediler mi kaldınız. Kritik zamanlarda ve oynak günlerde fiziki altının nakde dönüşmesi zor.

Kritik zamanlarda satayım emlak alayım, kredili hisse aldım ödemesi için altın bozdurayım derseniz kendinizi oradan oraya koşarken bulursunuz. Yatıramadığınız hisselerin parası için temerrüde düşmeniz sözkonusu.

Ancak İstanbul'da olanlar kapalıçarşı ile işlerini çözer (idi) Ancak öyle bir durum sözkonusu ki günlerdir kapalıçarşı "kapalı". bir işlem yapamıyorsunuz.

Kapalıçarşı için anlık canlı kamera görüntüsü (sol taraftaki menüden kapalıçarşı kamerasının seçilmesi gerekir):
    https://istanbuluseyret.ibb.istanbul/camera
    Gram altın için diyorum iar yada nadir markalı ise kuyumcuya bozar gibi bozdurabileceginiz banka var. Aradaki marj yine piyasa ile orantılı piyasa makasi az acmissa , bankanın da makası az olur. Çok acmissa bankaninda marj makasi çok olur. Her zaman ama piyasanin uyguladığı marjdan azdır.

2.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Faizden bu sene kimseye hayır yok. Geçen hafta cuma günü 2.98 den nugyo hissesi aldım. Bugün 3.53'ten sattım. Iyi kâr ettim diyordum tam, 3.57'den kapadı. Faize bakınca da bir taraftan, senin barbunyalı sözün aklıma geldi.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Öyle hayır yok maalesef, belli ki çıkacağı da yok, nerede o geçen sene %23-25 den yatırdığımız oranlar, ama bir yandan da borsaya güvenim pek kalmadı, en ufak olumsuz haber de verdiğinin fazlasını geri alıyor.
    Onun için kendi adıma elimdeki miktarın ancak belli kısmıyla borsada veya hisse fonlarda risk alabilirim, kalanı yine güvenilir bir yerde durmak zorunda.
    Dolar ve altın alalım güvenli liman desem buralardan almak ne derece doğru olur bilemiyorum.
    Öyle olunca da yine faize mecbur kalıyor insan, veya ev alıp kiraya vermek kalıyor.

3. İnsanları anlamak çok zor. Eskiden daha paylaşımcıydık. Şimdi hep bana rap bana. Bir şey keşfedenler '' aman kimse duymasın, sonra buranın da b.ku çıkar '' diyerek gizliyorlar. Yahu aslında herkes duysun ki, kazan büyüsün.

Şimdi faizler zaten resmen para eritme yeri. Yiyemiyorum al sen ye gibi. Ev, arsa, araba bana göre birer taneden sonrası israf. Altın, dolar vb. zamansal kazandırır. Ben 2019 kasım ayında vakıf özel bankacılıkta bir hesap açmıştım. Hisse senedi işlemleri yapıyordum. Muhatap olduğum müşteri temsilcisi kız ( 5 aylık memurdu ) pek bir şey anlamıyordu. kalktım gittim, tam 5 gün tecrübeli bir erkek memurla fx çalıştım.

Bana FX ekranını ayda en az 250 bin tl. işlem yaparsam ücretsiz vereceklerini söylediler. 250 bini tutturamaz isem aylık 150 lira ücret alınacaktı. Benim şu ana kadar 400 binden aşağı hiç işlemim olmamış. Hisse den çok bu döviz işiyle uğraşmaya başladım. bankalarda makas 3-5 kuruş ve mesai saatiyle sınırlıyken, FX de makas 0,0025 lerde . Günlük al-sat limiti de yok. Bankada en fazla bir günde toplam 500 bin tl. işlem yaparken , burada sonsuz al-sat var. TEK ŞART ( benim için ) kaldıraç yok. kaldıraç can yakar.

Döviz işleri bitince , bakarım duruma, mutlaka piyasalar da yeni fırsatlar çıkar. Çok memnunum. Ama kısa eğitim şart.

Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Altında makas yüzde 1-2 değil mi ki .

Kapalı olmasını fırsat bilen çakal bir kuyumcu sanırım .

Bunlara fırsat vermemek için her yerde en az bir tanıdık olacak

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Altında makas yüzde 1-2 değil mi ki .

Kapalı olmasını fırsat bilen çakal bir kuyumcu sanırım .

Bunlara fırsat vermemek için her yerde en az bir tanıdık olacak
    Normal zamanlarda makas (spread) bankalarda 1,5 - 3,5 lira arasında değişir.
    Dalgalı zamanlarda en fazla 5 liraya çıkabilir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Fx derken forex te ekran heryerde ucretsizdir.yalniz min 50000 tl hesapta olmali.min 0.10 yani 10000 $ acabilirsiniz.fx i herkese tavsiye etmem cok riskli olabilir eger bilmezseniz.cok calismaniz gerekir.ama ogrenin demoda.

7.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Fx derken forex te ekran heryerde ucretsizdir.yalniz min 50000 tl hesapta olmali.min 0.10 yani 10000 $ acabilirsiniz.fx i herkese tavsiye etmem cok riskli olabilir eger bilmezseniz.cok calismaniz gerekir.ama ogrenin demoda.
    Fx ile viop döviz işlemleri arasındaki temel fark nedir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Viop vadeli islem demek.fx de spot islem yaparsınız.yani su an neyse o fiyat fakat kaldirac vardir.1 e 10.
    Viop belli vadedede mesela 31.12.2020 vadesindeki fiyat alinip satilir.
    Herseyden once teknik bilmeden kesinlikle hicbirine bulasmayin.teknik ise zordur.kolay degildir.
    Viopla baslamanizi tavsiye etmem oradada kaldirac var.yani risklidir.ama borsayla baslasaniniz daha iyi olabilir.buyuk kagitlara yatırım gibi.

Sayfa 924/992 İlkİlk ... 424824874914922923924925926934974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •