Sayfa 959/992 İlkİlk ... 459859909949957958959960961969 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,665 - 7,672 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bankalar günlük toplantılarında müşteri temsilcilerine, para bizde bir kaç gün kalabilir diye eft edilen paraları kabul etmeyin hamal değiliz biz diyorlar.
    Evet haklılar aslında. Fiba eve yakındı, İstanbul da bir bankadaki hesabımdan ankara fiba ya eft yaparak ertesi gün parayı elden isteyince , '' yani resmen bize para hamallığı yaptırıyorsunuz. 5 gün bari kalsaydı '' dediler. Ben de kusura bakmayın, devamlı müşterinizim. Bazen ben size bazen siz bana hizmet edeceğiz diyerek gülmüştüm.

2. TL de kaldığıma bin pişman oldum. Paramızı cebimizden çekip aldılar. Her şeye zam ama enflasyon düşüyor. Faizler komik. Birikimlerimin yarısını canlı Dolar alarak saklamaya karar verdim. Venezuela parasına benzemeyelim de.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla aktifte swift ücretsiz. Siz bu seçeneğinizi her zaman yapabilirdiniz. Buradaki sıkıntı karşı bankanın $'dan keseceği masraftı Sanki bilmiyorlarmış gibi bir öneri getirmişler tuhaf olmuş...
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Ben tüm mevzuatı biliyorum, buna rağmen bir ay önce yine buraya yazmıştım ki, ben şahsen 50 bin dolar swıft internetten yapınca, bank melon diye 31 dolar muhabir banka masrafı kesmişlerdi. Ben o parayı 5 günde aldım. Bu defa kardeşim bu durumu yaşamasın diye müşteri temsilcisinden elden almak istedi. Ayrıca , diğer bankalarda da fiziki dolar teslimi zaman alacaksa swıft yapmanın bir anlamı kalmıyor.
    Çok haklısınız yazmıştınız. Daha az miktarları genelde PTT'den alıyorum ama korona döneminde pek bir ihtiyacım olmadı. Umarım anlamlı ve kalıcı bulursunuz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by Light Yazıyı Oku
    TL de kaldığıma bin pişman oldum. Paramızı cebimizden çekip aldılar. Her şeye zam ama enflasyon düşüyor. Faizler komik. Birikimlerimin yarısını canlı Dolar alarak saklamaya karar verdim. Venezuela parasına benzemeyelim de.
    Bankadaki Dolar hesaplarına belirlenmiş kurdan TL'ye dönüştüre gibi bir şey yapabilirlermi acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by Light Yazıyı Oku
    Bankadaki Dolar hesaplarına belirlenmiş kurdan TL'ye dönüştüre gibi bir şey yapabilirlermi acaba?
    Hayır asla ama Yunanistan gibi günlük para çekme limitlerini çok düşürürler ve ana parayı çekmene izin vermezler

Chukie yoldas ne diyirdu uzun baglayin.uzun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Hayır asla ama Yunanistan gibi günlük para çekme limitlerini çok düşürürler ve ana parayı çekmene izin vermezler
    aynısı 2014'te Ukrayna'da olmuştu. Dolar ve Euro'ya günlük çekme limiti gelmişti.Buna "sermaye kontrolü" denir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Çok haklısınız yazmıştınız. Daha az miktarları genelde PTT'den alıyorum ama korona döneminde pek bir ihtiyacım olmadı. Umarım anlamlı ve kalıcı bulursunuz.
    Fiziki Dolar çekmeden 3 iş günü önce bankalar aranıp, önceden sipariş verilmelidir.
    PTT içinse genelde sabahları 10.000 Dolara kadar büyük şubeler ödeyebiliyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 959/992 İlkİlk ... 459859909949957958959960961969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •