Special Days Image
Sayfa 965/992 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,713 - 7,720 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Hep anlatmaya çalıştığım şey buydu hadi durdur bakalım nasıl durduracaksın faiz artırmadan ne var elinde

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Faiz artmaz.
    Eğer artacaksa bile 25 puan hiçbir işe yaramaz, boşu boşuna artmış olur.
    Eğer artacaksa 700 puan filan birden arttırıp şok etkisiyle bir sonuç alınabilir.
    Doların yükselişini durdurmak için faizlerin artması beklenir. Ama bana göre sıkıntı şundan kaynaklanıyor. Bankalar topladıkları parayı kredi olarak veremiyor. Bu da faiz artışının önündeki en büyük engel oluşturuyor. Bir yandan da dolar yükseliyor. Ve acil doar ihtiyacı ortaya çıkmış oluyor. Zor durum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,947
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Doların yükselişini durdurmak için faizlerin artması beklenir. Ama bana göre sıkıntı şundan kaynaklanıyor. Bankalar topladıkları parayı kredi olarak veremiyor. Bu da faiz artışının önündeki en büyük engel oluşturuyor. Bir yandan da dolar yükseliyor. Ve acil doar ihtiyacı ortaya çıkmış oluyor. Zor durum
    Tek yol IMF veya SWAP anlasmasi gibi gorunuyor..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Tek yol IMF veya SWAP anlasmasi gibi gorunuyor..

Syg,
    SWAP geçici bir süre için yapılır. İki tane kalıcı çözüm var IMF ve faiz arttırımı çünkü bizim kurtuluşumuz için 65-70 milyar dolara ihtiyaç var daha azı bizi kurtarmaz. İMF nin 7-9 milyar dolarlık corona kredisi de var ama geçici çözüm

5.  Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    Bu konular buralarda yazılmayacak kadar uzun tehlikeli gerek te yok ya nasip diyelim bekleyelim Ama bu ülke hep böyle soyuluyor Kanıma dokunuyor vallahi
     Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    Hep anlatmaya çalıştığım şey buydu hadi durdur bakalım nasıl durduracaksın faiz artırmadan ne var elinde
    Hem "Bu konular buralarda yazılmayacak kadar uzun tehlikeli gerek te yok" diyorsunuz hem de "Hep anlatmaya çalıştığım şey buydu" diyorsunuz. Anlattığınız yeri yakalayamadım. Bir güzelce anlatsanız anlasak. Çok şifreli yazıyorsunuz
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. Bütün EM para birimleri değer kaybederken faiz artışı beklemeyin
    IMF de SWAP da hikaye..Gidişatı hızlandırmamak için SWAP lafını ileri sürüyorlar ki dolar alırsanız yanarsınız bi SWAP yaparız hhhıııııı ya getiriyorlar..Geçiniz..TL ile kimse SWAP yapmaz..Katar matar 1-2 milyar dolar atar o kadar..
    Dolar 7.40 50 neyse hedefi işte oraya kadar gider carry trade parası gelir 5-6-10 milyar dolar ..neyse..bu sefer de borsayı sürerler dolar meee ler

2013 den beri bu oluyor açın grafiklere bak..Bir sene dolar bir sene borsa.

Borsada dakimse öyle 4-5 dolar beklemesin
    Atıyorum 1.20 dolardan alıp 1.5 dolarda bırakırlar borsayı yüzde 25 kar işte..
    Dolar da tepeden bi yüzde 15 gevşer sen sağ ben selamet..

Doldur boşalt..Bilinçli bir devlet politikası bu.

7. Bu sene carry trade gelmez ayrıca şirketler borsa da kendi hisselerini nereye kadar alacak.

Faiz artmayacak?
    dolar 7 tl nin altına düşmeyecek?
    borsa 100 000 in altına düşmeyecek?
    enflasyon yıllık %8,5 u geçmeyecek?

SİZ GERCEKTEN BUNA İNANIYORMUSUNUZ BEN İNANMIYOOOOORUM SABIRLI OL , NAKİTTE KAL , SEVGİYLE KAL

8.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Bu sene carry trade gelmez ayrıca şirketler borsa da kendi hisselerini nereye kadar alacak.

Faiz artmayacak?
    dolar 7 tl nin altına düşmeyecek?
    borsa 100 000 in altına düşmeyecek?
    enflasyon yıllık %8,5 u geçmeyecek?

SİZ GERCEKTEN BUNA İNANIYORMUSUNUZ BEN İNANMIYOOOOORUM SABIRLI OL , NAKİTTE KAL , SEVGİYLE KAL
    Imf le anlaşma olmaz o cepte...geriye 2 seçenek kalır 1 swap 2 faiz arttırımı

MB başkanı bir sonraki ay faiz indirimi sinyali verdiğine göre

Swap tan başka seçenek yok

Sayfa 965/992 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •