Sayfa 978/992 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,817 - 7,824 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by milas592 Yazıyı Oku
    ne ucuz kaldı ? sn. dudu
    Şu anda en ucuz insan hayatı! Şu başlıkta birkaç akıllı sürekli borsa reklamı yapıp bizi kerizlemeye çalışıyor, aman diyeyim dolduruşa gelmeyin. Hükümet bankaların anasını bellemiş, hala banka hissesi diyorlar.

2. Özel bankaların mevduata verecekleri dolar ve TL faiz oranlarının kamu bankalarının vereceği oranların altında kalacağı bir döneme giriyor olabiliriz.
    Önümüzdeki hafta oranları paylaşabilirsek sağlıklı bir karşılaştırma yapabiliriz.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O cesaret artacak.
    Eskiden mevduat getirisi birşeye benzerken ya şu kadar mevduat faizi kaybımızda var derdik.
    Artık o mevduat faizi getiriniz olmayacağı için kaybedeceğimiz daha az şey olacak ve cesaret artacak.
    Yeterki parayı batırmayın.

mevduat=Yıllık net %5 hatta daha da düşük ve belki daha da düşecek.
    Olsa ne olur olmasa ne olur
    Haklısınız ancak bu cesaret mevduat dışı döviz, altın, fon vb. gibi her türlü yatırım için artacak, sadece borsa için düşünmeyin.

4.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Haklısınız ancak bu cesaret mevduat dışı döviz, altın, fon vb. gibi her türlü yatırım için artacak, sadece borsa için düşünmeyin.
    Ben zaten borsayla sınırlı olarak yazmadım.
    Benim demek istediğim artık mevduat bir alternetif olmaktan çıkmıştır.
    Mevduat dışı neye yatırım yaparsanız yapın artık mevduattan şu kadar kazanırdım beklentisi kalmayacak.YILLIK net %5 olsa ne olur olmasa ne olur.
    Yeterki ters zamanda ters enstrümanlara giriş yapılmasın, neredeyse herşey yıllık %5'ten fazla getirir.

İsteyen YILLIK net %5'le devam eder tabiki.O da onun tercihidir.

5.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Şu anda en ucuz insan hayatı! Şu başlıkta birkaç akıllı sürekli borsa reklamı yapıp bizi kerizlemeye çalışıyor, aman diyeyim dolduruşa gelmeyin. Hükümet bankaların anasını bellemiş, hala banka hissesi diyorlar.
    Hükümet bankaların anasını bellemiş diyorsunuz da halk ve vakıf bir yıllık mevduatı 1 günde verdiler cuma günü...

Kriz gelir geçer zaten hep gelip geçmiştirde...

Bankalar ucuz dostum ucuz bu öneri değil tespit..

BİST 30 da ucuz bu da bir tespit...

Teknoloji endeksi kaçtı Covid-19 dan önce şimdi kaç bir bakın ucuz mu mesela ?

Benim elimde evet garan var ama diğer bankalarda olabilir oldu da zaman zaman bu onların şuan ucuz olduğu gerçeğini değiştirmez...

HBU da alsan AKU da aksan içinde Garan olacak ve ucuzdan almış olacaksın bugün olmazsa yarın çıkacak...

Ucuz ne diye sordular bizde ucuzu söyledik..

Yoksa eski postuma bakın orda alkim demişim 2 tavan yaptı...Sasa dedik 2 günde %8-9

Yani ama sor ucuz mu diye değil...

Onur bey mesela gümüş ucuz diyor... ki ucuz...

Siz peki ne diyorsunuz ?

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ben zaten borsayla sınırlı olarak yazmadım.
    Benim demek istediğim artık mevduat bir alternetif olmaktan çıkmıştır.
    Mevduat dışı neye yatırım yaparsanız yapın artık mevduattan şu kadar kazanırdım beklentisi kalmayacak.YILLIK net %5 olsa ne olur olmasa ne olur.
    Yeterki ters zamanda ters enstrümanlara giriş yapılmasın, neredeyse herşey yıllık %5'ten fazla getirir.

İsteyen YILLIK net %5'le devam eder tabiki.O da onun tercihidir.
    Aynı şeyi söylüyoruz, dediğiniz gibi bence de artık mevduat bir alternatif olmaktan çıkmıştır.

Siz genelde borsayla daha çok ilgilendiğiniz için o şekilde yazmıştım.

7. Her ülkenin farklı derdi var.
    İsviçrede frakın değer kazanmasını önlemek için faiz düşürecekmiş.

https://www.bloomberght.com/isvicre-...iliriz-2255042

İsviçre Merkez Bankası Başkanı Thomas Jordan ülkesinde yayımlanan SonntagsZeitung gazetesine açıklamalarda bulundu.

Pandemi sonrası Frank'taki değerlenmenin önüne geçebilmek için İsviçre Merkez Bankası'nın Döviz piyasasındaki müdahalelerinin yoğunlaştığını ve faizleri daha da fazla düşürebileceklerini belirtti. Küresel ekonomideki şiddetli daralma beklentisinin yarattığı güvenli liman talebi ve diğer merkez bankalarının aldığı önlemlerinin Frank üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturduğunu söyledi.
    Jordan'ın açıklamasında öne çıkan başlıklar şöyle;
    Negatif faiz uygulaması mevcut koşullarda ülke ekonomisini korumak için oldukça önemli.

Faiz sadece bizde düşmüyor, tüm dünyada sıfırlanmaya doğru gidiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by milas592 Yazıyı Oku
    ne ucuz kaldı ? sn. dudu
    Ben sizlere yillardir bu baslikta balik tutmayi, bunun dusunce sistematigini ogretmeye calisiyorum ve bu yuzden az hakarete de maruz kalmadim.
    Sizler ise bana balik ver diye diretiyorsunuz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 978/992 İlkİlk ... 478878928968976977978979980988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •