Sayfa 98/992 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 777 - 784 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Tesekkurler aydinc

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    32 günlük Akbank’tan bağlayan var mı yakın zamanda oran nedir
    üstat siz de eskisiniz bu başlıktakiler kırmızının önünden pek geçmez hatta dudu üstadım elimi arkama koyuyorum diyordu önünden geçerken haksız da sayılmaz.

Geçen beni arayıp %22 teklif ettiler de oralı olmadım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    abi modern hesabın 90 gün sonra %2ye inecek
    günlük Burgan %3,75
    bilgine
    Sagol Aydin, para buyuk degil convenience de onemli benim icin yani bu parayi tasimaya degmez..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by hepsonradan Yazıyı Oku
    herkese merhaba, sizler için önemsiz ama benim için çok önemli bir soru soracağım:

şu an 1 milyon TL nakit param olsa ve bir daha hiçbir şekilde çalışmamak üzere bugün kariyerimi sonlandırmaya karar versem bu para getireceği faizle bana hayatımın sonuna dek yeter mi? halihazırda böyle bir örnek kişi var mı forumda veya çevrenizde? bu alternatifin olumlu/olumsuz yönlerini sayıp dikkat etmem gereken hususları vurgularsanız çok makbule geçer.

ek bilgiler: 35 yaşındayım bekarım evlenmeyi de düşünmüyorum. istanbul'da kendime ait evimde ikamet ediyorum, kira derdim yok. borcum harcım da yok. mütevazi bir hayat tarzım var, öyle har vurup harman savurmam, tutumluyumdur. 11 yıllık sigorta primim var.
    Ben olsam soyle yapardim...
    1 Mio TL yi ikiye boler 500K ile su hisselerden esit miktarda yani 100K lik alirdim.
    Tuprs Eregl Froto Hekts Soda
    Geri kalan 500K yi dolara cevirir 10-30 yillik TC hazinesi eurobondlarina girerdim, hazir CDS ler 450 civari iken.
    Su an eurobond faizleri yuksek, yilda iki defa dolar olarak kupon faizimi temiz temiz alirdim, hic enflasyona v.s takilmadan.
    80K dolarlik alsak ve ortalama %7.5 getiri desek yilda iki degisik tarihte 3K dan toplam 6K doviz gelirimiz olurdu. Bu sene belki beyan sinirinin da altinda kalirdi alacagimiz yaklasik 6K dolar kupon faizi getirisi yani beyanname de vermezdik, vergi de odemezdik.
    TC hazinesi su sira %7-8 ortalama getiri veriyor doviz bazinda.
    Buyuk bankalarin eurobondlari daha da fazla ama vadeleri kisa, onlar da alinabilir bence...
    Hisse kismindan da ortalama %7 temettu getirisi olsa 35K TL de oradan gelir, bu da beyan siniri altinda oldugu icin sadece stopaj ile kurtaririz..
    Bu sekilde enflasyonu hic dert etmeden, hisse kismindan sermaye kazanci (deger artis kazanci) da hedefleyerek guzel bir nakit akisi saglardik diyorum.
    Tabii ki karar ve secim sizin.
    En iyi yatirim her zaman gece rahat uyutan yatirimdir, bunu da eklemem lazim.

Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Novartis Yazıyı Oku
    Vakıfbank ve Halkbank bugün saat 11 itibariyle Merkezlerinden teyitli.
    1m+
    371 gün 23,85% Net, Stopaj 0
    Herkese Merhaba,
    Bu enflasyon korumalı hesaplar ilk çıktığında, enflasyon+oran kısmı için stopaj sıfır kesindi fakat sabit verilen oran için bir belirsizlik vardı. Sabit oran için %0 stopaj kesinleşti mi, yoksa vade sonu maliye bir kesinti yapabilir mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
    Şekere % 16 zam geldi - bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. şekere yüzde 16 zam yapıldığını açıkladı.

Türk Şeker'in resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, "50 Kg'lık polipropilen torbalarda ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkışı satış fiyatı, 25.06.2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere % 16 artırılarak (KDV hariç) 3,57 TL/Kg olarak yeniden tespit edilmiştir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur" denildi.

Secim bitti ve beklendigi gibi basladi zamlar..
    1 litre eurodizel bu sabah baktim 6.73 TL olmus..

Syg,

7.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    beverly hills'te oturuyorsunuz belli ki.
    Fatih Suriçi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,266
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Fatih Suriçi
    O zaman surayi oneriyorum...

https://www.zomato.com/tr/istanbul/%...erkez-istanbul

Syg,