Sayfa 983/992 İlkİlk ... 483883933973981982983984985 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 7,857 - 7,864 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Eurobond fonları aslında genel olarak 2 çeşittir.
    IPV gibi Türk euorobonduna yatırım yapanlar.
    TDG gibi yabancı ülke eurobonduna yatırım yapanlar.

Bunlar arasındada daha kısa vadelilere yatırım yapanlar daha stabil iken daha uzun vadeli euro bondlara yatırım yapanlar daha oynaktır.

O yüzden eurobond fonlarını değerlendirirken içinde ne var bakmak lazım.

Kurun değerinin artık eksilmesi tüm euorobond fonları o oranda etkiler.
    Ama içinde Türk euro bondu olmayan fon Türkiye CDS'inden etkilenmez.

Kısaca eurobond fonları çeşit çeşitir herbirinin huyu farklıdır.

2.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    eurobond fonu dediğiniz döviz yükselirken düşer, cds yükselir düşer,cds düşer yine düşer..!!
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla eurobond fonunun fiyatının değişimi için cds oranların hiç değişmeden sabit kalması gerekiyor.
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    alınacak en son şey, bugünlerde bankalar herkese pazarlamaya kalkıyorlar..
    Elbette alınmaz. CDS'in değişmediği günü yakalacağız ki fonun fiyatı değişsin. Düşük ihtimal gibi geliyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla eurobond fonunun fiyatının değişimi için cds oranların hiç değişmeden sabit kalması gerekiyor.
    Hayır öyle değil, sanırım bazı arkadaşlar ironi yapıyorlar. İçeriğinde TR eurobondu olan eurobond fonları cds ve kur ile doğrudan ilgilidir. Genel anlamda cds in düşmesi ve kur un yükselmesi fonu pozitif etkiler. Bunlar ayrı ayrı olursa daha az, ikisi birlikte olursa çok daha fazla pozitif etki yapar.

Bu durumun tam tersi de yani cds yükselmesi ve kur düşmesi fonu negatif etkiler ve bunlar ayrı ayrı olursa daha az, ikisi birlikte olursa çok daha fazla negatif etki yapar.

4. cds yükselirse eurobond faizi artar.. eurobond faizi artınca eurobondun fiyatı düşer..
    buraya kadar anlaştık sanırım..

şimdi cds arttı eurobond faizi de arttı bond fiyatı düştü..
    fonun içinde bulunan bondların fiyatı da düştü dolayısıyla fon zarar yazar..

fona değil eurobondun kendisini de almak istersek cds ler yüksekken faiz yüksekken girilir..
    faizler düşerse bond fiyatı artacaği için vade sonu beklemeden de zarar etmeden çıkılabilir..

ben mi yanlış biliyorum bu bond işini anlamadım..

5.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    cds yükselirse eurobond faizi artar.. eurobond faizi artınca eurobondun fiyatı düşer..
    buraya kadar anlaştık sanırım..

şimdi cds arttı eurobond faizi de arttı bond fiyatı düştü..
    fonun içinde bulunan bondların fiyatı da düştü dolayısıyla fon zarar yazar..

fona değil eurobondun kendisini de almak istersek cds ler yüksekken faiz yüksekken girilir..
    faizler düşerse bond fiyatı artacaği için vade sonu beklemeden de zarar etmeden çıkılabilir..

ben mi yanlış biliyorum bu bond işini anlamadım..
    Doğrudur.....

Aslinda portfoyde herseyden olmali.doviz tl altin fon hisse.birinden kazanirken birinden kaybedip sepet yapılmalı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,134
     Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Aslinda portfoyde herseyden olmali.doviz tl altin fon hisse.birinden kazanirken birinden kaybedip sepet yapılmalı.
    O zaman da sifira sifir elde var sifir olarak cikariz.
    Onemli olan biribiri ile korelasyonu dusuk enstrumanlardan bir sepet yapmak ve donemsel olarak gidenlerden biraz kirpip gitme ihtimali yukselenlere aktarmak.
    Bu sekilde aktif portfoy yonetimi yapmak toplam getiri uzerinde cok etki ediyor..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Su eurobond fon isini hicbir zaman sevemedim

Sayfa 983/992 İlkİlk ... 483883933973981982983984985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •