Special Days Image
Sayfa 692/992 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Günlük vadede işleyen fonlar birer kapan olarak tasarlanmış olabilir. Merkez bankası faiz politikası gereği biraz daha yüksek günlük faize müsade edip mevduat faizlerini baskılamayı kolaylaştırmayı deniyor olabilir.

Banka müşteri temsilcileri de fon önermeye başladığına göre bu bir amaca hizmet ediyor olmalı.
    6 aydan fazladır ppfler portföyümde bulunuyor mevduata göre her zaman iyi getirdi. Bir başka deyişle tl mevduat 6 aydır yok bende .
    Çünkü mb gösterge faizi mevduat faizinden her zaman yüksek oldu bugüne kadar.

Altı ay önce aldığımda alım kararını ben verdim yoksa müşteri temsilcisinin durumdan haberi bile yoktu.

Şimdikiler niye fon öneriyorlar bilmiyorum belki geç de olsa doğru yolu bulmuşlardır

Zaten mevduat faizleri hemen bir günde inmez ppk toplandıktan ve faiz indirim kararı alındıktan 1-2 gün sonra genelde mevduat faizleri iniyor; bu arada likit fondan çıkma fırsatı da var.

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    cok buyuk yanlislik bence!
    dipte satmak mi istiyorsunuz? dolari kacta aldiniz? 12 aralik felan hepsi hikaye. faiz indirimden korkutuyorlar insanlar tl ye gitsin
    birde mevduat nedir! gecen yil en azinda bir kari varidir simdilik mevduat coptur artik

ytd
    çok sonra anlayacaksınız her kuruş dolarınızın ne kadar değerli olduğunu ama iş işten geçecek.

3. Dün altın ne olacak demiştim gram 269 du şimdi 273 oldu bakalım ne olacak

Bankalardaki risk durumu nedir acaba şekerbank 20 şubeyi kapatmıştı şimdi diğerleride satılık deniyor bilgisi olan var mı

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Biraz önce ICBC ye uğradım. Günlük mevduat hesabıyla ilgili alt - üst limit ve oranları sordum. ( internet sayfasına yazmamışlar )
    Alt limit 1000 tl. üst limit 50000 tl. Bin liranın altına düşerse faiz yok. 50 binin üzerine de faiz yok. tam bir kurt kapanı. Küçük yatırımcı içinmiş. Yani olabildiğince fazla hesap açılsın ve müşteri sayısı fazla olsun muş. faiz oranı 90 gün boyunca 13,75

Kiraz, güldüren, marifetli, oksijen vb. hesapların kimisinde boşta 10 bin lira kalır, kimisinde faiz oranı sabit değildir.... Sonuçta hepsi de müşterinin kafasını karıştırarak olabildiğince çok söğüşlemektir. Bizi koruyacak merciler müdahale etmedikleri sürece böyle gider. Müdahale ise ancak ; hatırlı yada yetkili birine denk geldiğince yapılırsa şaşmam. Yatırımcı korunmalı ki tasarruf artsın.

6. Merhaba arkidişler,
    Taptaze, sıcacık temin ettiğim vadeli mevduat oranlarını sizlerle paylaşmak isterim. Tutarımız 500bin ABD Doları ve vademiz 32 gündür.
    Alternatif Bank: %2,40 (40 gün üzeri %2,60)
    Burger: %2,75
    Vakıfbank: %2,50 (Başka bir şube: %2,60)
    Hepinize selamlar.

7.  Alıntı Originally Posted by karcal Yazıyı Oku
    Bankalardaki risk durumu nedir acaba şekerbank 20 şubeyi kapatmıştı şimdi diğerleride satılık deniyor bilgisi olan var mı

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ne oldu ki? bankalar hepsi guvence altinda degilmi? bence bunlar hepsi bos sozlerdir. bankalar batmazlar. seker bugun 100 de 4 artis varmis hissesinde
    birde dolar seklinde olan para da 170 bin tl ye kadar guvence altindami acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    çok sonra anlayacaksınız her kuruş dolarınızın ne kadar değerli olduğunu ama iş işten geçecek.
    ben is isden gecmedin biliyorum

Sayfa 692/992 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •