Sayfa 704/992 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,625 - 5,632 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

merkez bankalarının inandırıcılığı kalmadı.piyasa kendisi karar verecek.bence faizler gerçekçi değil.atmasyon.

2. Şu faizi veriyoruz diye bir etiket faizi belirleyip, bu faiz üzerinden reklam yaptıkları ama bir kısmını nakite koyup faizden yararlandırmadıkları tarzda kampanyaları BDDK'ya e-devlet üzerinden şikayet ettim. Çünkü pratikte ilan ettikleri faizden düşüğüne denk geliyor. Bunu bir sürü bilmeyen insan var. Elbette bir kısmını nakitte nemalandırmadan tutacağız önşartımız var diyebilirler, buna hakları var, ancak reklamlarında bunu söylemeyip, mudileri yanıltıyorlar. yeryüzünün hiç bir yerinde bu tür çakallıklara izin verilmez. Eğer böyle yapıyorsa, paranıza uygulanacak asıl brüt faiz 13.50 değil atıyorum 13.14 13.05 vs. şu olacak diye belirtmeliler.
    Tekrar ediyorum, ve altını çiziyorum, serbest finansal piyasalarda bunu yapabilirler, itirazım yok, en doğal haklarıdır, ancak ilan ettikleri faizle birlikte bunu da potansiyel mudilere tanıtım sırasında belirtmek zorundalar. Yatırma anında söylemeleri hukuken bir şey ifade etmez. Reklam ve tanıtım sırasında bunu söylemek zorundalar.
    Sen, ben bunu bilsek de oranı gerçek sanıp, hesaplamayan bir sürü emekliyi, yaşlı insanı yanıltıyorlar.

Burgan dolarda 2 ye dustuk deniyor.oha...hayrina mi bankalara yatiricaz.

4. Neredeyse 4-5 aydır mevduat karşılığı 12-13 civarı giden para piyasası fonları tuhaf bir şekilde bugün hepsi günlük 18-19'a çıkmış. Neden kaynaklı olabilir acaba ?
    Olası PPK faiz kararı öncesi ellerindeki bonoların ikinci el satış karı diyeceğim ama, geçtiğimiz indirimlerde böyle bir durum yaşanmadı.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Çok doğru bir uygulama
    Sahte kimliklerle SIM kartı yeniletip 2 saat içinde milletin hesabını boşalttılar dolandırıcılar.Adam telefonunun neden çalışmadığını anlayamadan SIM kart blokesini anında kaldırıyorlardı dolandırıcılar.
    Fibabankayı tebrik ediyorum.

SIM değişikliği sonrası bloke kaldırma ya şubede yapılmalı yada makul bir süre geçmeden yapılamamalı.

2 dakikada SIM blokesi kaldıran bankalardaki hesaplarınız büyük risk altında bunu unutmayın.
    Telefonunuzun hattının kesildiğini fark edene kadar hesabınız 0'a indirilebilir.
    Ben de Burgan ve Fiba da aynı süreçleri yaşadım.Burgan MT bu dolandırıclık olayından bana da bahsetti.Son günlerde basında çıkan kimlik bilgilerinin çalınması haberlerinden sonra bu tür uygulamaları doğru bulmaya başladım.En iyisi ,mümkünse,opertörü değiştirmemek.

Bu mb baskanini gorunce tv de bana bi gulme geliyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049

Son düzenleme : Trade Shark; 12-12-2019 saat: 15:23.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. BAKALIM DOLAR KAÇA DÜŞECEK 5,70 in ALTI GÖRÜLECEK Mİ

Sayfa 704/992 İlkİlk ... 204604654694702703704705706714754804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •