Sayfa 712/992 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Herkese günaydın dostlar, 24,5 oranlı 6 aylık mevduat sürecini üzülerek sonlandırdık. Şu aralar Burgan ve Fibanın 12,25 oranları var ama tüm oranlar gebermiş durumda. Gördüğüm kadarıyla herkes fonlara kaçmış, tekrar uzun bir aradan sonra borsaya mı bulaşmalı yoksa fon piyasasına mı girmeli kararsız kaldım, sudan çıkmış balık gibi oldum. Yıl sonu çok borsa veya hisse içerikli fonlara bulaşmak da mantıklı gelmiyor. PPF lerde ortalama mevduata eşit gidiyor. Sizlerin önerilerini almak istedim.

2. İndirim faizleri bakalım..her mevzıda dolar böle gitsin sonra herşeye zam gelsin enflasyon artsın faizler artsın..bu kısır döngü devam etsin..başka hiçbir şey yapmayın ama sadece tv ye çıkıp pembe gözlükle ülkeye bakın...

3.  Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Herkese günaydın dostlar, 24,5 oranlı 6 aylık mevduat sürecini üzülerek sonlandırdık. Şu aralar Burgan ve Fibanın 12,25 oranları var ama tüm oranlar gebermiş durumda. Gördüğüm kadarıyla herkes fonlara kaçmış, tekrar uzun bir aradan sonra borsaya mı bulaşmalı yoksa fon piyasasına mı girmeli kararsız kaldım, sudan çıkmış balık gibi oldum. Yıl sonu çok borsa veya hisse içerikli fonlara bulaşmak da mantıklı gelmiyor. PPF lerde ortalama mevduata eşit gidiyor. Sizlerin önerilerini almak istedim.
    borsa, hisse, borçlanma fonu, altın
    ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,965
    Ne dedik??
    TL bir iluzyondur..
    Fazla kasmaya gerek yok, uzun vadede hepsi biribirine yakinsar..
    Rahat ettiginiz bir tanesini secin ve orada kalin..
    Illa poz degisikligi yapacaksaniz da bunu sakin, sessiz volatilitenin (oynakligin) dusuk oldugu bir donemde yapin..
    Herkesin elinde olan gitmez, poz degisikligi yaparken bunu aklinizdan hic cikartmayin..
    Her daim ne dusuk kaldi onu anlamaya ve ona karar vermeye calisin...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Dolar 6,5 olsa da faizleri yükseltmeyecekler bozdurup TL ye geçenlerde mecburen bürüt 12 den (-) reel faizle gene mevduata bağlayacak böylece istenen olmuş olacak bekleyip göreceğiz

6.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Dolar 6,5 olsa da faizleri yükseltmeyecekler bozdurup TL ye geçenlerde mecburen bürüt 12 den (-) reel faizle gene mevduata bağlayacak böylece istenen olmuş olacak bekleyip göreceğiz
    Önermenizde vade ve kaç gün bu seviyede kalacağını da yazarsanız daha iyimser bir bekleyişiniz olur.
    Geçenlerde bir gece 3 dakika boyunca 6.4 gördü ama kimse boz(a)madı.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Önermenizde vade ve kaç gün bu seviyede kalacağını da yazarsanız daha iyimser bir bekleyişiniz olur.
    Geçenlerde bir gece 3 dakika boyunca 6.4 gördü ama kimse boz(a)madı.
    Zaten hükümetin niyeti dolarların 6 ile 6,5 arasında bozulmasını sağlamak ve böylece faizlerde eksi reel getiri verdiği için tl ye geçenlerin harcama yapmasını beklemek
    doların ne zaman 6-6,5 olacağını soruyorsanız tahminimce Şubat sonuna kadar olabilir. Halk bankası davası şubat ayında bildiğim kadar.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6.5 dan bozup borsaya girilir
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Zaten hükümetin niyeti dolarların 6 ile 6,5 arasında bozulmasını sağlamak ve böylece faizlerde eksi reel getiri verdiği için tl ye geçenlerin harcama yapmasını beklemek
    doların ne zaman 6-6,5 olacağını soruyorsanız tahminimce Şubat sonuna kadar olabilir. Halk bankası davası şubat ayında bildiğim kadar.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    SM-A405FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 712/992 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •