Sayfa 808/992 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,457 - 6,464 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Akbank temdit % 10,25
    Hem de milyon altı için.
    TR 2 yıllık tahvil 12,41, TR 5 yıllık tahvil %13. Enflasyon %12. Bankalar eksi faizle mevduatçıyı dolara yönlendiriyor. 2018 yılını tekrar yaşıyoruz sanki

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Akbank temdit % 10,25
    Hem de milyon altı için.
    Milyon altındaki bir rakam için iyi bir oran. Komşunun 50k parasını %8 gibi bir oran ile bağlamışlar.
    Milyon altındaki rakamlar için maalesef oranlar düşük.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Değerli dostlar, Aktif yine yapmış yapacağını. FX uygulaması ile banka makasından kurtulacağız derken, bugün boyunca resmen banka kuru ile FX kuru aynı tutuldu. Dolar al -sat makası tam 237 bips . Yuh artık dedim. Bir de dövizi alırken %0,02 vergiyi kesmeyerek insanları şaşırtmaktalar, sakın aldanmayınız. Satışta pat diye bu vergiyi kesiyorlar. Genelde insanlar bunu fark etmiyor.

Ben banka ana sayfasındaki iletişim formu üzerinden uzun bir eleştiri yazdım. Sizlerde eleştirilerinizi yazınız ki, toplumun sesini dikkate alsınlar.
    Arada bir yazıyorum , bu vesileyle tekrar hatırlatayım, çok düşük komisyonla ve vergisiz dolar alıp satmak, önceden şartlı/pasif emir girmek isteyenler borsadaki USDTRf kodlu hisse senedini alıp satabilirler, birebir dolara endekslidir, aracı kuruma hisse senedi komisyonu ödüyorsunuz (örneğin ben binde iki komisyon ödüyorum), dezavantajı olarak da mevduat faizi alamıyorsunuz ama faizler zaten kuş olmuş, bir de sanırım kardan %15 vergi var (emin değilim). Alım satım makası diye bir şey yok ama likit hisselerdeki gibi alıcı satıcı arasında tek kademe olmuyor işlem olmadığında bazen birkaç kuruş fark oluyor.
    Benzer şekilde altın ve gümüşe endeksli hisseler de var.

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Arada bir yazıyorum , bu vesileyle tekrar hatırlatayım, çok düşük komisyonla ve vergisiz dolar alıp satmak, önceden şartlı/pasif emir girmek isteyenler borsadaki USDTRf kodlu hisse senedini alıp satabilirler, birebir dolara endekslidir, aracı kuruma hisse senedi komisyonu ödüyorsunuz (örneğin ben binde iki komisyon ödüyorum), dezavantajı olarak da mevduat faizi alamıyorsunuz ama faizler zaten kuş olmuş, bir de sanırım kardan %15 vergi var (emin değilim). Alım satım makası diye bir şey yok ama likit hisselerdeki gibi alıcı satıcı arasında tek kademe olmuyor işlem olmadığında bazen birkaç kuruş fark oluyor.

Borsada bu işlemler ve diğer alternatifler zaten var. Sizin de yazdığınız gibi ; aracı kurum öpüyor, sonra kardan %15 gidiyor. Ayrıca 24 saat al-sat yok. FX de özellik 24 saat aı- sat olması, makasın çok küçük olması. Bankaya kızdığımız nokta da aslında FX adıyla milleti kandırarak bir süre haksız gelir etmeleri. TEB FX de açıldı ama kullanan hemen hemen yok. Bunların sonu da aynı olur. Şeffaflık para işlerinde esastır.

5.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Nkolay eft limit artırımı icin dilekçe hangi adrese gönderiliyor gönderen varmi?
    Paramanya bu sorunun cevabini ogrendin mi ?Bende merak ediyorum,paylasirsan sevinirim

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Komisyon oranın çok yüksek, onbinde 2 nin üstü nü kabul etmeyin
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    %15 vergide oldukça iyiymiş. 6'dan alıp 7'den satsan 15 kuruş vergi çıkıyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    %15 vergide oldukça iyiymiş. 6'dan alıp 7'den satsan 15 kuruş vergi çıkıyor.
    Fon olduğu için %10 stopaja tabi. Bu durumda 15 kuruş değil 10 kuruş vergi çıkar Bunun dışında zarar durumunda da yani 7 liradan alıp 6 liradan sattığınız da 10 kuruş stopaj iadesi var

Sayfa 808/992 İlkİlk ... 308708758798806807808809810818858908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •