Sayfa 758/992 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Emeklilik fonlar olmasın? :-)

Yatırım fonlarındaki para kısıtlı...
    BES fonlarının büyüklüğü yaklaşık 132 milyar. Yatırım fonlarının portföy büyüklüğü ise 96.7 milyar çokta kısıtlı değil yani. BES fonlarına aylık katkı payı ödemeleriyle giriş olduğunu, yatırım fonlarına ise serbest giriş olduğunu düşünürsek yakın zamanda BES fonlarınıda geçmesi mümkün olacaktır diye düşünüyorum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir

Aslinda para bulunur hep.onemli olan fikir.orjinal fikir.hayalgucu.
    Proje ve sonuclandirmak.egitimli insan.nerde ?yok!
    Nehir nerde inek icti.inek nerde kurt yedi.kurt nerde daga kacti.dag nerde yandi bitti kul oldu!
    Onemli olan felsefedir.dusunmektir.
    Paranin hic onemi yoktur!

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    BES fonlarının büyüklüğü yaklaşık 132 milyar. Yatırım fonlarının portföy büyüklüğü ise 96.7 milyar çokta kısıtlı değil yani. BES fonlarına aylık katkı payı ödemeleriyle giriş olduğunu, yatırım fonlarına ise serbest giriş olduğunu düşünürsek yakın zamanda BES fonlarınıda geçmesi mümkün olacaktır diye düşünüyorum.
    Yatırım fonlarının ne kadarı hisse senedi, ne kadarı altın, dolar, petrol, kira sertifikaları, mevduat, ters repo,...? :-)

Tefaştan bakmak lazım...

Hisse senedi fonlarına giriş olduğunda getirileri düşüyor, yönetimi zor diye hatırlıyorum...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Kafkaf ustadim hakli.
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Yatırım fonlarının ne kadarı hisse senedi, ne kadarı altın, dolar, petrol, kira sertifikaları, mevduat, ters repo,...? :-)

Tefaştan bakmak lazım...

Hisse senedi fonlarına giriş olduğunda getirileri düşüyor, yönetimi zor diye hatırlıyorum...
    SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Kafkaf ustadim hakli.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Est. Fikir jimnastiği yapıyoruz.

Emeklilik fonlarına siyasiler 1 milyar dolarlık hisse senedi al diye komut verip hisse aldırabilirler yada 2 milyar dolarlık tahvil al diyebilirler istedikleri zaman. Ancak yatırım fonlarına giren para sizin benim gibi yatırımcının parası olduğu için istediğimiz zaman alır istediğimiz zaman satabiliriz. Dolayısı ile yatırım fonlarının düzenli ve yüklü bir şekilde hisse senedi aldığını söylemek iddialı olur. Ancak Kasım ve Aralık aylarında emeklilik fonlarının düzenli olarak hisse senedi aldığını gazeteler dahi yazmıştı.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    https://www.borsagundem.com/haber/er...itecek/1464195

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro projesinin ilk ray kaynak töreninde konuştu. Önemli açıklamalar yapan Erdoğan Galataport, Kanal İstanbul projelerine değinerek, faizlerin de inmeye devam edeceğini söyledi."
    18 Ocak 2020
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Est. Fikir jimnastiği yapıyoruz.

Emeklilik fonlarına siyasiler 1 milyar dolarlık hisse senedi al diye komut verip hisse aldırabilirler yada 2 milyar dolarlık tahvil al diyebilirler istedikleri zaman. Ancak yatırım fonlarına giren para sizin benim gibi yatırımcının parası olduğu için istediğimiz zaman alır istediğimiz zaman satabiliriz. Dolayısı ile yatırım fonlarının düzenli ve yüklü bir şekilde hisse senedi aldığını söylemek iddialı olur. Ancak Kasım ve Aralık aylarında emeklilik fonlarının düzenli olarak hisse senedi aldığını gazeteler dahi yazmıştı.
    Iste anlayan kendini belli ediyor
    Kafkaf ustad bu isi biliyor...

Burası atışma yeri değil , mevduat faizi başlığı ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 758/992 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768808858 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •