Sayfa 722/992 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Bildiğiniz gibi devlet artık 1.1.2020 itibariyle vergi tahsilatlarını özel bankalar üzerinden kabul etmeyecek.

Ben KDV,geçici vergi,kurumlar vergisi ve gelir vergisi gibi yılda 17-18 adet kabaca beyanname verilerek ödenen bu vergileri garanti bankasından ödüyordum. Mevduatlarımı da Burgan ve Odea'da tutuyordum.

Şimdi sadece aşapıdaki bankalardan ve (umarım internet şubelerinden) bu tahsilatlar yapılabilecekmiş:

Ziraat Bankası
    Ziraat Katılım
    Halk Bank
    Vakıf Bank
    Vakıf Katılım
    PTT şubeleri.

Yukarıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz.

Sadece vergi ödemelerinde kullanmak için internet şubesi açtırmak istiyorum. Hem şahıs hem de şirket adına.

Yukarıdakilerin hangisinin internet altyapısı daha iyi ve bürokrasisi daha az.

Devletin yaptığı bu işin mantığını anlayabilmiş değilim ama bu işe bir an evvelçözüm bulmam lazım yoksa her ay 1-2 kere banka veznelerinde zaman kaybedeceğim. Rüyamda görsem olacağına inanmadığım bir gariplik.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. Kamu bankasinda hesap mi acacaz vergi odemek icin...bu ne rezalet.....milleti maymun ettiler.....paralari carcur edip acisini halktan cikariyorlar....yeter artik yeteeeeeeerrrrrrr😠😠😠😠😠

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bildiğiniz gibi devlet artık 1.1.2020 itibariyle vergi tahsilatlarını özel bankalar üzerinden kabul etmeyecek.

Ben KDV,geçici vergi,kurumlar vergisi ve gelir vergisi gibi yılda 17-18 adet kabaca beyanname verilerek ödenen bu vergileri garanti bankasından ödüyordum. Mevduatlarımı da Burgan ve Odea'da tutuyordum.

Şimdi sadece aşapıdaki bankalardan ve (umarım internet şubelerinden) bu tahsilatlar yapılabilecekmiş:

Ziraat Bankası
    Ziraat Katılım
    Halk Bank
    Vakıf Bank
    Vakıf Katılım
    PTT şubeleri.

Sadece vergi ödemelerinde kullanmak için internet şubesi açtırmak istiyorum. Hem şahıs hem de şirket adına.

Devletin yaptığı bu işin mantığını anlayabilmiş değilim ama bu işe bir an evvelçözüm bulmam lazım yoksa her ay 1-2 kere banka veznelerinde zaman kaybedeceğim. Rüyamda görsem olacağına inanmadığım bir gariplik.
    1- intvd.gib.gov.tr üzerinden kredi kartı ile

2-Herhangi kamu bankasında hesap açtıktan sonra , verginin ödeme günü geldiğnde hesaba EFT yapıp , para ilgili bankaya ulaştıktan sonra internet sitesinden ödemeyi yapıp , makbuzun çıktısını printerden almak....

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bildiğiniz gibi devlet artık 1.1.2020 itibariyle vergi tahsilatlarını özel bankalar üzerinden kabul etmeyecek.

Ziraat Bankası
    Ziraat Katılım
    Halk Bank
    Vakıf Bank
    Vakıf Katılım
    PTT şubeleri.

1. VakıfBank
    2. Ziraat

Benim tercihim bu şekilde.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    1- intvd.gib.gov.tr üzerinden kredi kartı ile

2-Herhangi kamu bankasında hesap açtıktan sonra , verginin ödeme günü geldiğnde hesaba EFT yapıp , para ilgili bankaya ulaştıktan sonra internet sitesinden ödemeyi yapıp , makbuzun çıktısını printerden almak....
    Öğrendiğim kadarıyla KDV, muhtasar, Geçici vergi gibi vergiler kredikartı ile intvd.gib.gov.tr üzerinden ödenemeyecekmiş. Olsaydı çok çok iyi olurdu aslında.
    O nedenle 2. seçeneği değerlendirmeye başladım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

6.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    1. VakıfBank
    2. Ziraat

Benim tercihim bu şekilde.
    Teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Kamu bankasinda hesap mi acacaz vergi odemek icin...bu ne rezalet.....milleti maymun ettiler.....paralari carcur edip acisini halktan cikariyorlar....yeter artik yeteeeeeeerrrrrrr
    Kamu bankaları da hayrına hesap açtırmazlar. Hele ki internet bankacılığı ve vergi için ödeme eft işlemi kozu ellerine düşmüşken.
    Hesap işletim ücreti bir yıllık boş hesap için her ay.
    Vergi için eft ücreti yada ne bileyim kredi kartı ve yıllık kart kirası, sigorta gibi konularla uğraş dur.
    YAZDIĞIM YORUMLAR KİŞİSEL DÜŞÜNCE VE FİKİRLERİMİ İFADE EDER.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,017
     Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Kamu bankasinda hesap mi acacaz vergi odemek icin...bu ne rezalet.....milleti maymun ettiler.....paralari carcur edip acisini halktan cikariyorlar....yeter artik yeteeeeeeerrrrrrr😠😠😠😠😠
    Dovlet milletin en ust derecede orgutlenmis seklidir ve vatandasini korumak, hizmet etmek icin vardir diye bilinir ancak bizde durum tam tersidir..
    Dovlet vatandasina eziyet icin vardir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 722/992 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •