Sayfa 751/992 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by bartukara Yazıyı Oku
    Benim bildiğim swift ücreti yalnızca aynı bankanın şubeleri arasında yapılan yabancı para transferinde kesilmiyor. Yurtdışı-yurtiçi farketmez, iki banka arasındaki yabancı para transferinde hem giden paradan hem de gelen paradan swift ücreti alınıyor.
    Yazdıklarınız çok doğru. Maalesef mevduatçılar pek detay bilmiyor. Müşteri temsilcileri laf ebeliği yaparak işlemi tamamlıyor ve sonra '' ama siz sormadınız ki '' diyorlar. Bugün Alternatiften Fibaya dolar gönderdim. Önce Alıcı banka fibayı aradım, pazarlığımı yaptım. Swıft komisyonu almayacaksanız gönderirim dedim. Sonra Alternatifi aradım ve '' ben internetten dolar göndereceğim, lütfen gerekli ikazları yapınız masrafı sıfırlayınız '' dedim. 30 dk. sonra m.t. aradı ve onayladı. İşlemi sorunsuz yaptım.

2. Eğer kıllık yapsalardı, '' yarın sabaha dolarcıklarımı hazırlayınız elden alacağım '' der ve mutlaka yapardım.

3.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali ekonomimiz var.Sanırım hiç kimse 6 ay-1 yıl sonrası ne olacağını kestiremiyor.
    Ülkemizdeki kestirilemiyor ama dünyada dijital para devri iyice yaygınlaşacak. Herkes pozisyonunu ona göre almalı.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Digital para hukuksuzdur.hak talep edemezseniz calinirsa.ayrica havada asili bir sey.heryerde kullanamazsiniz.20 sene sonra belki.

Bankalar yamyam olmus.buldumu seni....
    Hata yapmamak lazim.

6. Bankaların hepsi yamyam...
    Vakıfbank, YKB, Akbank, Garanti, İş Bankası.. Hepsi ile çalıştım.. Önce hepsi herşey ücretsiz derler. 3 ay öyle devam eder. Sonra oranları indirirler sonra komisyonları çakarlar. Ardından işin yokmuş gibi birikiminin peşine düşersin. Hiç yoksa yarım günün heba olur. Valör kaybıda cabası. Transfer etsen fahiş oranlar, elden alsan sahte USD ortalıkta gırla. Birgün döviz bürosundan 70,000 euro almıştım. 100 euro yu makina almıyor. Tekrar döviz bürosuna gittim, allahtan adam tamam dedi sorunsuz geri almıştı...

Şimdi son iki yıldır İNG ile çalışıyorum. 2 yıldır herhangi bir yamuklarını görmedim. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ev aldım. Tapuda imza da iken transfer limiti sorunum çıkmıştı. Unutmuşum. MT bana ev mi alıyorsunuz demişti. Bende evet tapudayız demiştim. 5 dakika da işlemimi 100,000 TL den 500,000 TL ye çıkarmıştı.

Şimdi bana hala TL ye günlük %12 faiz veriyor...

Kısaca son iki yıldır İNG den memnunum...

7. tcmb 0,75 indirdi sonumuz hayırlı gorünmüyor.

Dolari nasil baskılı yorlar.biraksinlar artik kandirmayi.

Sayfa 751/992 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •