Sayfa 797/992 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Bankalardaki toplam TL mevduat artışı bir haftada %0.04 olmuş, yıllığa vurursanız %2 eder, enflasyonu düşersen reel olarak azalma var.
    Hoş yine gayet iyi, millet eksi getiriye razı anlaşılan daha çözen yok mevduatları.

2. Vakıfbank Ankara Özel Bankacılık, 700K+:
    Vadeli mevduat oranı %10,25

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bankalardaki toplam TL mevduat artışı bir haftada %0.04 olmuş, yıllığa vurursanız %2 eder, enflasyonu düşersen reel olarak azalma var.
    Hoş yine gayet iyi, millet eksi getiriye razı anlaşılan daha çözen yok mevduatları.
    2019 eylül ayında millet bürüt yıllık %16,75 -18 arasında bağladı. 2020 yılı eylül ayından sonra çıkacaklardır bence daha vakit var.

Alıntı Originally Posted by eaw Yazıyı Oku
    hazine bono getirisi daha yüksek diyorlar tecrübe eden var mı %11 civarı gertirisi ve stopaj biraz daha düşük ne dersiniz?
    Vadesine 7.8.9 ay kalmis bonolar o oranda 1.2 ay kalanlar 10 civari.

5. Bankalar Enflasyon Altında Faiz Vermeye Başladılar Benim Görüşüm Dolar Kurları Yükselir Bankalarda Vadeli Mevduat Faizleri Azalır ve kredi verecek mevduatı bulmakta zorlanırlar Enflasyon Tekrar Yükselir Dolayısı ile Faizler Tekrar yukselir Bu Böyle Devam Eder Gider Bu Arada Seçimler Olur AKP de Mecliste Çoğunluğiu Kaybeder.

6.  Alıntı Originally Posted by suludere Yazıyı Oku
    Bankalar Enflasyon Altında Faiz Vermeye Başladılar Benim Görüşüm Dolar Kurları Yükselir Bankalarda Vadeli Mevduat Faizleri Azalır ve kredi verecek mevduatı bulmakta zorlanırlar Enflasyon Tekrar Yükselir Dolayısı ile Faizler Tekrar yukselir Bu Böyle Devam Eder Gider Bu Arada Seçimler Olur AKP de Mecliste Çoğunluğiu Kaybeder.
    halkın iradesine saygı gösterip başkanlığı bile devredebilirler diyorsunuz yani..?

7.  Alıntı Originally Posted by suludere Yazıyı Oku
    Bankalar Enflasyon Altında Faiz Vermeye Başladılar Benim Görüşüm Dolar Kurları Yükselir Bankalarda Vadeli Mevduat Faizleri Azalır ve kredi verecek mevduatı bulmakta zorlanırlar Enflasyon Tekrar Yükselir Dolayısı ile Faizler Tekrar yukselir Bu Böyle Devam Eder Gider Bu Arada Seçimler Olur AKP de Mecliste Çoğunluğiu Kaybeder.
    Faizleri yükseltemez baskıdan dolayı bence. Kur yükselir bir süre daha maliyetler artar enflasyon artar bu yine böyle bir çıkmaz sarmala girer. Bana kalırsa kur krizi 2.bölüm geliyor gibi. Faizleri çünkü enflasyonla beraber yükseltmeyecekler gibi bir hava var. Kuru baskılamak için ne yaparlar orayı bilemiyorum ama ikinci bir krizi artık bu saatten sonra kimse kaldıramaz orası kesin. İç talepteki gerileme ve dış açık vermediğimiz için şuan ortalık sakin bu böyle devam ederse o zaman da büyüme olmaz zaten.

8. 300K dolar ile avrupa ülkesinden ev alıp kiraya vermek mantıklı geliyor bu aralar...2500K euro/dolar arası getirisi var

Sayfa 797/992 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •