Special Days Image
Sayfa 7/992 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Avrupa ekonomisi ne zaman toparlar.onu bilsek.euro alınır.benim beklentim TL nin çok değer kaybetmeyecegi.deger kazanacağı bir sürece girecek ama 1-2 yıl içinde.

2.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Biraz düşünüp yazalım ....
    siz mesajinizda İstanbul'u vurur demişsiniz. ben de onu referans alarak bilgimi paylaştım. ekstra düşünecek birşey yok. siz füzelerin Girit'te olduğunu duyunca ileriden U dönüşü yapmışsınız

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dolar alan çok ama euro alan neden yok.sebebi ne acaba?
    Dolar daha ucuz...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Dolar daha ucuz...
    Ben acikcasi doviz alacagim zaman euro aliyorum. parite 1.12civari, onceden 1.40civariydi. fed in faiz artirmasiyla ilgili bir durum tabii ki, ama fed faizden vazgecince bence euro dolara kiyasla degerlenecektir. ayrica euroyu daha guvenli buluyorum, avrupalinin korkusu enflasyondur, amerikalinin korkusu buyuyememek. abd dolarin degerini buyume icin dusurebilir ama ab euronun degerini her zaman korumak ister. yatirim tavsiyesi degildir. sadece benim gorusum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Dolar daha ucuz...
    Faiz getirisi açısından bakarsak;
    dolar faizi çok yüksek..
    euro almak fiziki altın alıp kenara koymakla eşdeğer.
    faizler dolar %4 euro %1,85 seviyesinde. altın faizi de %1
    ---
    Euro ilk çıktığı zamanlar 2000-2001 yıllarında 1 euro 0,86 doları görmüştü. Bu 2 yıl 1'in altındaydı dolar.
    http://paracevirici.com/doviz-arsiv/...oviz/2000/euro
    ---
    Euro cinsi TC hazine eurobond faizleri incelenebilir. Euro bazında makul getiriler sunabilir uzun vadede
    Son düzenleme : Trade Shark; 16-06-2019 saat: 19:14.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Dolar daha ucuz...
     Alıntı Originally Posted by analitik_yatirim Yazıyı Oku
    Ben acikcasi doviz alacagim zaman euro aliyorum. parite 1.12civari, onceden 1.40civariydi. fed in faiz artirmasiyla ilgili bir durum tabii ki, ama fed faizden vazgecince bence euro dolara kiyasla degerlenecektir. ayrica euroyu daha guvenli buluyorum, avrupalinin korkusu enflasyondur, amerikalinin korkusu buyuyememek. abd dolarin degerini buyume icin dusurebilir ama ab euronun degerini her zaman korumak ister. yatirim tavsiyesi degildir. sadece benim gorusum.
    Tam hatırlamıyorum ama euro ilk piyasaya çıktığında 1 seviyesinde biliyorum. Bu seviyenin altında euro alırım. Diğer yandan en para faiz oranlarına göre aralarında %2'den fazla faiz var.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Bence artik dolar alinmaz...

8.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Bence artik dolar alinmaz...
    Sabrın sonu selamet.
    Sizden de alınmaz söylemi geldi ise yolu yakındır.
    İzlemekteyiz.

Sayfa 7/992 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •