Sayfa 578/992 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 4,617 - 4,624 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayin 15.inden beri yine tatildeyim..
    Datca'da eski bir almanci adam ile tanistim..
    Adami 8 yasinda iken babasi almis Almanya'ya goturmus, orada okumus, meslek edinmis, yasamis..
    Gunduz 8 saat Mercedes fabrikasinin motor bloku dokum atolyesinde calismis, is bitince kendine ait bir kucuk bufede gece yarilarina kadar kendi isini yapmis esi ile..
    Sonra bir gun bakmis elinde 200K evro var birikmis, orada beklese 65 yasinda emekli olacak, Tr'ye donse o zamanki yasalarla 46 yasinda..
    Demis ben istifa edeyim doneyim..
    Burada parasi ile Eskisehir'de 3-4 kucuk dukkan bir ev almis, kiralari dusuk gosterip farki elden nakit aliyormus..
    Harcamalarini nakit yapip kalani ile de altin biriktiriyormus..
    Altinlar fiziki imis, yani kasada sakliyormus..
    Bu sekilde ne beyanname veriyormus ne de vergi...
    Oooh su memlekete bak amk dedim, ciflik cifltlik...
    Almanya'da olsan bunu yaptirirlar mi sana, adamin seyine koyarlar dedim, tabii icimden..
    Dovlet sorarsa sen nereden geciniyorsun derse ben de bak ben 2009 da 200K evro parayi Ziraat bankasi araciligi ile bu memlekete getirmisim, bu parayi yiyorum derim dedi...
    Kilifi da hazirlamis tabii ama soran eden de yokmus..
    Syg,
    Kiralari düsük gösterdiginden yakalanirsa seyine koyarlar (Türkiye'dede koyuyorlar bildigim kadari ile).
    Ancak fiziki altini bir yildan fazla elinde tutarsa, vergi mergi yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bir kac sene sonra almanyaya kesin donus yapar.

Garibim 200k euro luk gayrimenkulun kirasindan ne olacak? Hemde eskisehirde

Maliyeden cezada gelir binde 5 kuralina uymadigi icin. Bu Alamancilar hep ayni kafada sonu hep batak.
    Binde 5 kurali nedir?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
    Bist100 105K seviyesi uzerinde hem de haftalik bir kapanisi 11 Mia hacim ile yapmis...
    Bu demektir ki haftaliktaki TOBO calisiyor, hedefimiz 120-125K araligidir...
    Uzunca bir zamandir paranin adresi Bist, barbunun adresi benim gibi yaslilar icin firin, sizin gibi gencler icin ise tavadir.. diyordum..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4. İstanbul veya Ankara da kemik tümörü konusunda tavsiye edebileceğiniz bir ortopedist varsa özelden de yazabilirsiniz. MR ve röntgen bulgularını değişik yorumlayan 3 uzman dr. dan sonra bu konuda isim yapmış uzman arıyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    İstanbul veya Ankara da kemik tümörü konusunda tavsiye edebileceğiniz bir ortopedist varsa özelden de yazabilirsiniz. MR ve röntgen bulgularını değişik yorumlayan 3 uzman dr. dan sonra bu konuda isim yapmış uzman arıyoruz.
    Şurayı bir inceleyin belki işinize yarar.
    Geçmiş olsun.

https://www.doktortakvimi.com/harzem...oloji/istanbul

https://eksisozluk.com/harzem-ozger--1385256

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Temettu aldiginiz hisseler hangileri?

Temettuyu mantiksiz verimsiz goren cok var bu arada
    Oyak,Koç ve İş grup şirketleri. Üzmezler.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Dediğiniz %100 doğru, mantıklı olan gençken yapmaktır. Herkese tavsiye ediyorum. Gençken özgür yaşamanın tadını hiçbir para satın alamaz.
    Ne yazıkki ülkemizde "Resmi" emeklilik sistemi benim ve sizin jenerasyondakiler için artık bir anlam ifade etmiyor.
    Belirli bir süre Çalış,Tasarruf et, Akıllı yatırım yap. (Bileşik getirinin gücünü unutma)
    Keşke Yurtdışından döviz geliri sağlayabilseydik daha rahat özgürlüğü yaşayabilirdik.
    Şuan 60K temettü gelirim bana yetiyor. Ötesinide düşünmüyorum. Mutlak özgürlük için ; Herkesin yaşam tarzını minimize etmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Herkesin hakkında hayırlısı. Yukarıdaki formülü uygulayan her daim kazanır.
    Bu başlıkta yazan Chucky68 yoldaşa selam olsun Onun dedikleri çok işime yaradı..
    Yazdiklariniza katilmamak elde degil.
    Yalniz yurdisindan döviz geliri saglamak (eger temettüleri kast ediyorsaniz) o kadarda verimli degil.
    Türkiye'de (bahsettiginiz Is, Oyak, Koc grubu hisselerinden) alacaginiz temettü verimi daha yüksek (döviz bazinda bile).
    Türkiye'de sermayeyi korumak zor gördügüm kadari ile. Sermaye döviz hareketlerinden dolayi, hisseler artsa bile, döviz bazinda yerinde sayabiliyor (sayiyor).
    Belirli bir yastan sonra sermaye artisininda pek önemi kalmiyor. Sermaye döviz bazinda yerinde saysin, ama istenilen seviyede temettü geliri gelsin yetiyor (benim icin bu böyle). Zaten gecen her sene sonunda, tünelin sonu dahada yaklastigi icin rakamlar yavas yavas anlamini kaybetmeye basliyor.
    Gelirim özgürlügüm icin yeter mi acaba korkusu, her gecen yil dahada azaliyor.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Binde 5 kurali nedir?

Syg,
    konut yada işyeri kira bedeli emlak vergisi değerinin binde 5inden düşük olamaz

Sayfa 578/992 İlkİlk ... 78478528568576577578579580588628678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •