Sayfa 465/992 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565965 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 3,713 - 3,720 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Hocam bende tan tam ters bir durum var .ilk uc sene devletteydi .cokta iyiydi ogretmeni .sonra mudur ile takisti .istifa etti.yerine gecici biri geldi 2 ay .sonra o gitti yerine bu sefer , kadrolu ogretmen geldi .ama cok yetersiz..4.sinifa baslayacak bu sene mecbur kaldik verecegiz.aslinda ilk ogretimde bende ozel okula karsiyim ama bu is sikinti oldu.
     Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Çocuk ilkokuldaysa hiç birini önermem.İyi bir sınıf öğretmeni bulup devlet okuluna verin en iyisi.Ben ilk üç yıl aynı hatayı yaptım özel okulların çoğu içi boş balon ne eğitim var ne disiplin.Çocukların şımarıklıkları özgüven diye yutturuluyor.Eğitim devlet okullarının çok çok altında.Özel okulların kolejlerin ortaokul 5 ve lise 9 .sınıf için açtıkları sınavların sonuçlarına bakın en yüksek puanlar devlet okullarından gelen çocukların.Çocuk özel okulda yoğun İngilizce,süper matematik,zeka oyunları,kodlama bir sürü şeyler veliye anlat anlat vay be diyoruz süpermiş çoğu dört işlemi bilmiyor özel okulda okuyan çocukların.
    Valla ben kızımı bu yıl özel okuldan aldım 4.sınıfa devlet okuluna verdim.Öğretmeni çok iyi her gün ders bitimi etütleri olacak,ders tekrarı yapıyorlar mis gibi..Aynı şekilde bu yıl 1.sınıfa başlayacak oğlum üstün zekali dâhiler denilen puanlama aralığında onu da devlet okuluna verdim.Özel koleje versem ikisinin yıllık gideri 40 bin tl üstünde+ingilizce kitabıdır kırtasiye masrafıdır okul eşofmanıdır vs 50 bin üstü yıllık..
    Birde saksıda yetişir gibi çocuklar özellerde çocuk bu ya düşecek kalkacak zorlanacak tuvalette sıra bekleyecek bahçede topu kapacak yani kişilik geliştirecek kendini tanıyacak.
    Çok kaliteli nitelikli özel okullar elbette var onların fiyatı da yıllık 40-50 bin tl den aşağı değildir sanırım.Değer mi parası çok olan için bir şey diyemem.
    Son olarak çocukta potansiyel varsa alıp gidiyor öbür türlü yüz tane özel hoca ders versin çocuğu ancak %5 yukarı çekebilir o kadar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    Çocuk ilkokuldaysa hiç birini önermem.İyi bir sınıf öğretmeni bulup devlet okuluna verin en iyisi.Ben ilk üç yıl aynı hatayı yaptım özel okulların çoğu içi boş balon ne eğitim var ne disiplin.Çocukların şımarıklıkları özgüven diye yutturuluyor.Eğitim devlet okullarının çok çok altında.Özel okulların kolejlerin ortaokul 5 ve lise 9 .sınıf için açtıkları sınavların sonuçlarına bakın en yüksek puanlar devlet okullarından gelen çocukların.Çocuk özel okulda yoğun İngilizce,süper matematik,zeka oyunları,kodlama bir sürü şeyler veliye anlat anlat vay be diyoruz süpermiş çoğu dört işlemi bilmiyor özel okulda okuyan çocukların.
    Valla ben kızımı bu yıl özel okuldan aldım 4.sınıfa devlet okuluna verdim.Öğretmeni çok iyi her gün ders bitimi etütleri olacak,ders tekrarı yapıyorlar mis gibi..Aynı şekilde bu yıl 1.sınıfa başlayacak oğlum üstün zekali dâhiler denilen puanlama aralığında onu da devlet okuluna verdim.Özel koleje versem ikisinin yıllık gideri 40 bin tl üstünde+ingilizce kitabıdır kırtasiye masrafıdır okul eşofmanıdır vs 50 bin üstü yıllık..
    Birde saksıda yetişir gibi çocuklar özellerde çocuk bu ya düşecek kalkacak zorlanacak tuvalette sıra bekleyecek bahçede topu kapacak yani kişilik geliştirecek kendini tanıyacak.
    Çok kaliteli nitelikli özel okullar elbette var onların fiyatı da yıllık 40-50 bin tl den aşağı değildir sanırım.Değer mi parası çok olan için bir şey diyemem.
    Son olarak çocukta potansiyel varsa alıp gidiyor öbür türlü yüz tane özel hoca ders versin çocuğu ancak %5 yukarı çekebilir o kadar.
    Ben verdim malesef... ama pisman da degilim..

Iki cocugum da ikiser yabanci dili universite seviyesinde konusuyorlar, okuyup yaziyorlar, anliyorlar..

Yurtdisindan en saygin unilerden kabuller aldilar..

Ama oralara devlet okullarindan cikanlardan da gidenler oldu tabii...

Kisisel caba da cok onemli..

Isin %70 i cocukta bitiyor..

Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben verdim malesef... ama pisman da degilim..

Iki cocugum da ikiser yabanci dili universite seviyesinde konusuyorlar, okuyup yaziyorlar, anliyorlar..

Yurtdisindan en saygin unilerden kabuller aldilar..

Ama oralarda devlet okullarindan cikanlardan da gidenler oldu tabii...

Kisisel caba da cok onemli..

Isin %70 i cocukta bitiyor..

Syg,
    valla hocam sizin çocuklar da zaten potansiyel varmış inanın devlet okuluna da verseniz aynı şekilde başarılı olurdu ikisi de..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    valla hocam sizin çocuklar da zaten potansiyel varmış inanın devlet okuluna da verseniz aynı şekilde başarılı olurdu ikisi de..
    Olabilirdi de olmayabilirdi de riske girmek istemedim, icim rahat etmedi..

Onlara ozel bir ortam satin aldik bir yerde..

Mesela su an kizimin yuksek lisans yaptigi yerde bir odtulu cocuk var..

Maras'dan ODTU bilgisayara, oradan UOttowa yuksek lisansa simdi de Amazon Kanada'da is buldu gitti..

Bu cocuk omrunde ozel okulun kapisindan girmemistir..

Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Aynen söylediğiniz gibi..... 15 gün önce Erkek gümrük memuru, kadın hakim olan aile benim satlık evi gezdi. Kredi çekeceklerini, maaş zammıyla birlikte zorlanmadan ödeyeceklerini ( kira öder gibi dediler ) söylediler. Benim saflığım tuttu ve aileye '' madem kredi çekeceksiniz, ev burada duruyor. Eylülde faizler daha da düşecek, yazık boş yere zarar etmeyin '' dedim. Kendi elimle kendime gol attım. Son 10 gündür ne arayan ne gezen var.
    Bir bankacı akrabam da aynısını diyor.Ev alacaklar eylüldeki indirimi bekliyor.

Saygılarımla

6. Çocuk okusun diye evimizi satarız. Sonra çocuk bir ev almak için ömür boyu çalışır.

7. kredi dağıtmayan bankalara yine sopa gösterilmiş,yeterli kredi dağıtan bankalara %13 yerine %15 faiz ödenecekken yeterli kredi dağıtmayanlara %5 ödeme yapılacak,dolar tl bu yüzden kritik direnci kırdı,eldeki tl mevduatı dolara geçiyor gibi,mevcut şartlarda zorla bankalara kredi dağıttırmak nasıl bir mantık anlamadım.

8. Özel bankalara sopa gösterilmiş sanki...Kredi verin yoksa zk dan daha az yararlanırsınız denmiş...Ben öyle anladım...

Sayfa 465/992 İlkİlk ... 365415455463464465466467475515565965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •