Sayfa 117/992 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    O vergi olmasa ücret yüksek falan olmayacak. İşçiden kesilen bir şey yok. O muhasebeleştirme için yapılmış bir durum.

Tekrar yazayım, vergi ödemekle yükümlü kim ise vergiyi o ödüyordur. Burada işçiye maaşını ödediniz. Vergisini yatırmadınız sorumlusu kim? Devlete işçiye gidip, ver bana vergimi diyor mu? Demiyor. Demekki vergiyi işçi ödemiyor. İşçinin zerre sorumluluğu yok.

Gel gelelim asgari ücrete, beyaz yakalının ve mavi yakalının ücretlerine:

Burada vergi muhatabı ve vergiyi yatırmakla sorumlu kişi işverendir. Çalıştırdığı kişiler için devlete vergi öder.

Eğer ne zamanki kanunlar değişir, ve işverene sen hiç karışmayacaksın 3006TL asgari ücreti işçiye ödeyeceksin, o işçi de beyan edip sigortasını vergisini yatıracak der, işte o zaman herşey dediğiniz gibi olur.

Devlet vergi indirir işçi faydalanır.

Konumuzun dışında bir kaç şeye daha değineceğim:

İşçiler hep az aldıklarını hep fabrika sahiplerinin kazandıkları iddiasındadır.

Onların streslerinin yüzde birini çekmezler. İş batacak mı? İflas mı edeceğim? Bu yıl yeterli satış yapabilecek miyim? Alacaklılar beni vuracak mı? Vergi dairesi ceza kesecek mi? Çevre bakanlığı ceza yazacak mı? AB uyum çerçevesinde yapmadıklarım için ne ceza ödeyeceğim? İş güvenliği uzmanının bana imzalattığı şeyler yüzünden birine bir şey olursa kaç yıl hapis yatarım acaba? bu böyle 30-40 maddeye uzatılır gider. Kısaca işveren hep stres stres stres günde 3-5 saatlik uykular.

İTO kilit fabrikasında işçiler daha çok maaş istiyoruz dediler. 2018 şubat ayının sonunda grev yaptılar. Sonuç ne? 3-5 gün önce fabrikasını kapatan İTO kilit ve 310 işçi işsiz. Fabrika sahibinin maddi manevi zararlarını düşünün.
    Hocam verdiğim trt payı örneğinde ki gibi asgari ücretler ve maaşlar içinde işin görünen yüzü öyle ama çalışanın kazandığı para için 'işveren' vergiyi ödüyor.
    Bu verginin kaldırılması işveren ve işçiye fayda sağlar.
    Diğer konu ise sanayicilerin şuan ne durumda olduğunu biliyoruz bu konuda hem fikiriz yükleri ağır bu dönemde riskleri daha fazla.
    Benim bahsettiğim kesim kendisini biliyor...

İşin özeti baştan aşağı köklü bir vergi reformu gerekiyor,şu anki sistemde işçi de mutsuz işveren de.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
    Ne kadar beyanname veren vergi mukellefi o kadar denetim ve hesap sorma diyorum.
    Herkesin yurtdisinda oldugu gibi beyan usulu vergilendirilmesi gerekir.
    50 mio secmen var vergi mukellefi sayisi 3 mio.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
    Ben yine de inanmiyorum bu dovletin bizden vergi alacagina.
    Cunku bilir ki vergi veren gogsunu gere gere hesabini da sorar.
    Bizim gibi ikinci sinif dovletlerde vatandas ile dovlet arasinda yazili olmayan bir anlasma var.
    Dovlet diyor ki:
    "Ben senden vergi almayayim sen de benden hesap sorma.
    Ben dovletmis gibi yapayim sende vatandas gibi rol yap.
    Esasinda vatandas degil benim kapimda kulsun."

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yıllık bürüt 700bin TL geliri olanlar, 10milyon TL gayrimenkulü olanlar.

Ek vergi/ vergi artışı geliyor.

Yakında bankadaki paralarımıza da yunanistandaki gibi vergi gelebilir.

Çok yanlış hareketler.

İstanbulu kaybettik vergiyi dayarız zihniyeti. Bu bir cezalandırma.

Unutmasınlar insanlar 15-20 milyar doları bankalardan çekip kasalarına koyarlarsa ya da yurt dışına gönderirlerse TL'nin değer kaybı çok olur.

Bir gerçek vardır krizle gelen krizle gider. Ekonomik krize dayanabilen hükümet Türkiye tarihinde sadece Menderes hükümeti olmuştu.
    Detay var mi

5. Hazine ve Maliye Bakanı : Ersin Özince ülkemiz için hayırlı olur inşallah. Kabine değişikliği eli kulağında.

6.  Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Hazine ve Maliye Bakanı : Ersin Özince ülkemiz için hayırlı olur inşallah. Kabine değişikliği eli kulağında.
    Vade ? (Gerceklesme vadesi)

Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Hazine ve Maliye Bakanı : Ersin Özince ülkemiz için hayırlı olur inşallah. Kabine değişikliği eli kulağında.
    Yuksek faiz yuksek enflasyona sebeptir demeye devam eder inşallah

8.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Detay var mi
    Ankara'da vergi detayları görüşülüyormuş. Henüz netleşen bir şey yok umarım vazgeçerler.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 117/992 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •