Sayfa 548/992 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,

Malum faizlerin düştüğü herkesçe bilinen bir gerçektir. Yine yakın bir zaman enflasyon endeksli ve ilave reel getiri marjı sunan mevduat türleri ortaya çıkmıştır. Enflasyon endeksli mevduatlara en yüksek ek marj ( Yani ilave reel getiri ) veren banka hangisi ?

Örnek:

TÜFE+ilave marj = Alacağımız getiri ortaya çıkar. Buradaki ilave marj hangi bankada yüksek ?
    Bu konuyla ilgili bilgisi olandan cevap bekliyorum.

İyi forumlar dilerim.

2.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,

Malum faizlerin düştüğü herkesçe bilinen bir gerçektir. Yine yakın bir zaman enflasyon endeksli ve ilave reel getiri marjı sunan mevduat türleri ortaya çıkmıştır. Enflasyon endeksli mevduatlara en yüksek ek marj ( Yani ilave reel getiri ) veren banka hangisi ?

Örnek:

TÜFE+ilave marj = Alacağımız getiri ortaya çıkar. Buradaki ilave marj hangi bankada yüksek ?
    Merhaba, TUFE hesabını kim yapıyor ? O hesaba güveniyor musunuz ?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Saygılar...

3.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Nereye bitiyo daha devamı var
    sen benim sozlerime inan!

4. yeğenler günaydın,

bakmayın öyle arada haberlerde eski arabalara binip gezdiğime

bu mercedes s'lerin, mercedes s maybach'lerin tadı bir başka

5. Ben artık güveniyorum. Düşürmek için birkaç kez hesabı değiştirdiler ama değişen hesapla üst üste birkaç yıl hesap yapınca mecbur doğru çıkacak. Zaten yalan söylemeyen şeyler ( mesela tahvil faizi, mesela serbest piyasa döviz kurları ) da benzer rakamlara işaret ediyor. Yabancı ekonomistler de benzer hesaplar yapıyor.

Türkiye ekonomisi çok yavaşladı durma noktasına geldi ama bu sayede cari fazla veriyor, cari fazla verildiği ortamda çok da enflasyon beklememek gerekir açıkçası. Para basarlarsa olur onu da abd yapacakmış zaten o da bize yarar...
     Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Merhaba, TUFE hesabını kim yapıyor ? O hesaba güveniyor musunuz ?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,867
    Bu sabah iş bankası kredi kart ekstresi yollamışlar e-mailime. O da ne? 20 yıldır ücretsiz kullandığım karta 110 TL kart ücreti sokuşturmuşlar. Pazartesi telefon edip iade isteyeceğim, vermezlerse iptal edeceğim. Zaten neredeyse hiçbir ekstrası olmayan karta bir de para ödeyemem.

Faizleri düşürdüğü gibi bir de sağdan soldan para tırtıklamaya başladı bankalar herhalde. Ücretsiz bir kart alırım herhalde birinden.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,867
    Arkadaşlar, borsa işlemlerimi işcepten yapıyordum ama komisyon oranları çok yüksek, binde 1,8.

Borsa için cepten kurup işlem yapabileceğim, komisyonu düşük ve işlem platformunda birtakım faydalı bilgiler de veren (kademe bilgisi, takas bilgisi, kap açıklamaları vb) bir aracı kurum tavsiyesi verebilir misiniz, kullanıp memnun olduğunuz varsa.

Teşekkürler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu sabah iş bankası kredi kart ekstresi yollamışlar e-mailime. O da ne? 20 yıldır ücretsiz kullandığım karta 110 TL kart ücreti sokuşturmuşlar. Pazartesi telefon edip iade isteyeceğim, vermezlerse iptal edeceğim. Zaten neredeyse hiçbir ekstrası olmayan karta bir de para ödeyemem.

Faizleri düşürdüğü gibi bir de sağdan soldan para tırtıklamaya başladı bankalar herhalde. Ücretsiz bir kart alırım herhalde birinden.
    Aman dikkat.. Ekstre sonunda yaziyordu senden artik maximiles kartindan aidat alacagim diye. Sabah erkenden kostum ilk musteri olarak girip iptal ettirdim.
    Maas musterisi oldugum icin normal kart verdiler ama tetikteyim yil sonu onu da iptal ettirecegim.
    Bir tane ne olur ne olmaz diye aidatsiz kart istedim onu verdiler hemen. Maximumkarti iptal ettirince aidatsiz karti kullanacagim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 548/992 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •