Sayfa 798/992 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,377 - 6,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    halkın iradesine saygı gösterip başkanlığı bile devredebilirler diyorsunuz yani..?
    Nedense bu yazıyı okuyunca bir gülme tuttu beni.Eski bir şarkı sözü aklıma geldi Zor dostum zor.

2.  Alıntı Originally Posted by anor Yazıyı Oku
    Faizleri yükseltemez baskıdan dolayı bence. Kur yükselir bir süre daha maliyetler artar enflasyon artar bu yine böyle bir çıkmaz sarmala girer. Bana kalırsa kur krizi 2.bölüm geliyor gibi. Faizleri çünkü enflasyonla beraber yükseltmeyecekler gibi bir hava var. Kuru baskılamak için ne yaparlar orayı bilemiyorum ama ikinci bir krizi artık bu saatten sonra kimse kaldıramaz orası kesin. İç talepteki gerileme ve dış açık vermediğimiz için şuan ortalık sakin bu böyle devam ederse o zaman da büyüme olmaz zaten.
    Kuru baskılamak için böyle bir yol bulmuşlar deniiyor.

örnek. sebahattin önkibar diyorki. CIA,MALEZYA'DAN TÜRKİYE'YE GEMİ İLE GELEN 3 MİLYAR DOLARA BÖYLE EL KOYDU!

kimin parası ne için geliyor türkiyeye onu bilemiyoruz. banka yolu ile getiremiyorlar nasıl bir paraysa artık.

3.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    300K dolar ile avrupa ülkesinden ev alıp kiraya vermek mantıklı geliyor bu aralar...2500K euro/dolar arası getirisi var
    Mantıklı geliyor da...
    Yurt dışından her isteyen ev alabiliyor mu?
    Hangi ülkeler uygun?
    Yerel vergilerin maliyete katkısı nedir?
    Tadilat vs. gerektiğinde çok yüksek işçilik ve malzeme masrafı ile karşılaşılır mı?
    Bilinmeyen başka masraf, vergi var mı?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. Vakıfbank Özel 710K'ya 10.25% verdi. Zaten fil fonu da aynı. Ama fonların riski parayı 5 bankaya koyuyorlar, batan banka olursa riskli. MT'nin dediğine göre toplantıda oranlar 0.5-1% kadar düşecekmiş. Bu oranı bana 44 güne kadar veriyorlarmış, 44 gün yapacağım. 32 günden iyidir.

5. 19 Şubattaki toplantıda Brüt faizler yıllık tek haneli rakamlara inerse TL den kaçış ileri dönemlerde hiç olmadığı kadar hızlanır.
    1-2 ay önceki çıkan tablodaki TL ve YP Mevduat Hesaplarındaki tutarlar ortada. Bu saatten sonra belli bir kesim hariç Hiç kimsede Kambiyo vergisini dert etmez al-yat mantığı uygular.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,898
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Mantıklı geliyor da...
    Hangi ülkeler uygun?
    Tadilat vs. gerektiğinde çok yüksek işçilik ve malzeme masrafı ile karşılaşılır mı?
    Malesef o isler o kadar kolay degil.
    Kira getirisi %3-4 gibi ama vergi, bakim onarim, sigorta giderleri v.s var.
    Bir tanidik Barcelona'dan aldi oturum almak icin. Icinde kiraci vardi 2200 Evro kira aliyordu. Kiraci cikti gitti bir kac aydir bos.
    Yeni kiraci ariyor.

https://www.businessinsider.com/best...-income-2018-5

Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 17-02-2020 saat: 20:45.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Mart ayinda kira gelir vergisi beyani ve ilk taksit odemesi var, yurtdisinda yasayip turk kredi karti olmayanlar yabanci kredi karti ile odeyebiliyormus, bunu daha once yapan varsa komisyon vb oluyor mu? https://www.gib.gov.tr/yabanci-ulke-...e-baslanmistir

Komisyon yoksa veya %2 den dusukse burada %2 cashback yani para iade eden kredi kartimla odeyecegim, Komisyon %2 den fazla ise bir yakinimdan kredi karti ile odemesini rica edip ona eft yapacagim.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Mantıklı geliyor da...
    Hangi ülkeler uygun?
    300K dolar ile yillik 2500 euro/dolar getirisini anlarim da, aylik?
    Münih sehrinde o paraya 1+0 alirsiniz (yeni degil 10-15 yillik bir ev) ve ayda belki 900-1000 euro brüt kira geliri alirsiniz (yüksek rakam söyledim).
    Bu rakamdan 200 euro civari yan masraflari cikarin (cöp, su, isinma vs.). Dar mükellef olarak vergiye tabii matrahtan %25 vergi ödersiniz.
    Satin alirkende %8-10 arasinda tapu masraflari cikar.

Tadilat gerekiryorsa yandiniz. Hem masraf coktur, hemde isi yapacak adam bulamazsiniz.

O paraya baska sehir ve kasabalarda daha büyük ev alabilirisiniz, ama getiriside daha fazla olmaz.

Kisaca getirisi su anki fiyatlarla belki %2-%2,5 olur.

Sayfa 798/992 İlkİlk ... 298698748788796797798799800808848898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •