Sayfa 764/992 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. Heyecan arayanlar Arjantine gidip senelik %50 den bağlayabilir : )
    https://www.tuplazofijo.com.ar/plazo...s/homebanking/

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Tek care herkesin bankalardan parasini cekmesi....
    O zaman faizleri nasil yukseltiyorlar gorun..
    !!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Enpara euro faizini Sıfırlamış
    al euronu git demek bu..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
     Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Veri paylasimi istemiyorsaniz ABD'de hesap acacaksiniz.
    ABD veri istiyor ama vermiyor.
    ABD dunyada Etiyopya ile iki ulkeden birisi vatandaslarini tum dunya capindaki gelirlerinden vergi sorumlusu tutan..
    Diger tum ulkeler vatandaslari baska bir ulkeye yerlesseler mesela ikametgahlarini oraya alip orada vergi mukellefi olsalar serbest birakiyorlar ama bu iki ulke nereye gidersen git vergi konusunda bana karsi sorumlusun diyorlar..

Bu nedenle son yillarda ABD vatandasligindan cikmak icin muracaat edenlerde artis oldugunu okudum bir kac yerde.

Sunun gibi siteler / adamlar da bu isten para kazaniyorlar...

https://nomadcapitalist.com/

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    bu arada Knorr'un çorbaları 2,75 liraydı
    bugün dikaktimi çekti 3,25'e yükseltilmiş ulusal marketlerde
    %18 zam
    -----
    a101 - şok vs gibi ucuzcuların kendi markaları 1,10'den 1,25e çıkmış
    %13 zam

5. 60 K USD , TEMDİT, 32 GÜN, VAKIFBANK, %1,5

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    ABD dunyada Etiyopya ile iki ulkeden birisi vatandaslarini tum dunya capindaki gelirlerinden vergi sorumlusu tutan..
    Diger tum ulkeler vatandaslari baska bir ulkeye yerlesseler mesela ikametgahlarini oraya alip orada vergi mukellefi olsalar serbest birakiyorlar ama bu iki ulke nereye gidersen git vergi konusunda bana karsi sorumlusun diyorlar..

Bu nedenle son yillarda ABD vatandasligindan cikmak icin muracaat edenlerde artis oldugunu okudum bir kac yerde.

Sunun gibi siteler / adamlar da bu isten para kazaniyorlar...

https://nomadcapitalist.com/

Syg,
    Bu konuda haklisiniz.
    Ancak dediginiz ABD'de ikamet edenler ve vatandaslari icin gecerli bir durum.
    ABD zaten o yüzden diger ülkelerde yasayan vatandaslarinin veya ikamet sahiplerinin diger ülkelerde olan gelirlerinden vergi alabilmek icin bu baskiyi kurdu. Aslinda hakkida kendi yasalari cercevesinde, bir sey denemez.
    Ancak ABD'de ikamet etmeyen yabancilar hesap actiklarinda diger ülkelere veri vermiyor pek. Sorun burada.
    O yüzden aslinda ABD su anda (gecici olabilir) dogru dürüst veri paylasimi yapmiyor, kendisi istedigi halde.
    Bu nedenlerle (bazi belgesellerde, ve makalelerde anlatiliyor burada) ABD'nin su anda para saklamak icin Cayman adalari, Panama vs. den daha cok kullanildigi dile getiriliyor. Örnegin Delaware eyaleti dünyada posta kutusu firmalarinin en cok bulundugu bir yer.

Diger ülkeler vatandaslik bazinda almasalarda, baska yöntemlerle asagi yukari ayni yere gelebiliyorlar. Almanya mesela ülkede yasamasaniz dahi, eger bir akrabanizin sizde evinin anahtari oldugunu bile kanitlarsa, sizi Almanya'da vergi mükellefi olarak kabul edebiliyor.

Kisaca vergiden kacinmak icin katakulli isler yapmaya gerek yok artik bu dünyada. Bir yerde sikistiriyorlar vatandasi. Ondan sonrada xxxiyorlar acikcasi.
    Yapilabilecek tek sey kanunlar cercevesinde verilen vergiyi alt seviyede tutabilmek. Mümkün oldugu kadar cesitlendirilmis bir seklde yasadiginiz ülkede yatirim yapmak vs..

Saygilar

7.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Tek care herkesin bankalardan parasini cekmesi....
    O zaman faizleri nasil yukseltiyorlar gorun..
    !!!!

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Alakasi yok

8.  Alıntı Originally Posted by Gil-Galad Yazıyı Oku
    Ykb. 900k usd için 1.85 verdi, ben de parayı çekip kasaya koymaya karar verdim. İşin tadı kaçtı artık komisyon artışı negatif faiz derken. Abuk sabuk adamları finanse edip bankaları besliyoruz. %1.5 net için bu kadar kasmaya gerek yok. Ben kazanamayıp cebinde para olmayanı finanse edeceksem bankaya gerek yok. Alır paramı önüme koyarim. Bu paraları calışa çalışa ter akıtarak kazandık. 3 kurus verecekler diye 5 milyon parayı cebinde 5 lira olmayan adamın emrine vermem.
    Odeabank’ın 2027 itfa tarihli eurobond’unun getirisi usd bazında %12,27. İş yatırım’dan teyit ettim. Yıllık gelir beyannamesine tabi fakat gene bankaya güveniyorsanız iyi getirili bir alternatif olabilir.

Sayfa 764/992 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774814864 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •