Sayfa 12/216 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1. Arkadaşlar her türlü negatif ve pozitif görüşünüzü eleştirinizi lütfen paylaşın katılımcı olun.

2.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Menkul kıymetleştirilmiş her araç, spekülasyona maruz kalmaya mecburdur...

Bunu 4. sayfada da söylemiştim ancak o yazı silinmiş.

Sermaye Piyasaları böyledir, Koç Holding'e bile acımadılar -10% yaptılar 1 saniyede neler gördük.

Syg.
    Yazın başka bir başlıkta duruyor sanırım bunu söylüyorsun. 03-04-2017, 23:21 de paylaşmışsın.

Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Benim merak ettiğim hisse senetleri gibi fiyatının spekülasyona açık olup olmayacağı. Yani serbest müzayede ile ''normal'' bir şekilde fiyatlanacak ise ilginç şeyler görebiliriz. Sonuçta Koç Holding'e taban yaptırılan bir piyasa burası, sertifikanın karşılığında ev var diye acırlar mı pek zannetmiyorum.

İlgiyle izliyor olacağım gelişmeleri.

Syg.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...?t=2852&page=7

3. Şuna kalıbımı basarım ki;
    Yakın gelecekte, müteahhitler tarafından dolandırılmış kişiler küçük bir ordu boyutuna ulaşacaklar.
    Nereden mi biliyorum; 90'lı yıllarda da bugünlere benzer bir furya vardı. Ve tarih tekerrürden ibaretdir.

Alıntı Originally Posted by supersinan Yazıyı Oku
    Geçen ay başımdan geçeni anlatayım hatta neden bu kadar ilgiliyim daha rahat anlaşılır.
    Ev almaya karar verdim.
    Bir firmanın projesinden ev alacaktım 2 yıl sonra bitireceğinin garantisini sözlü ve sözleşmeli vereceklerdi.
    Projeye beni yönlendiren sağlam bir referanstı.
    Araştırdım iyiydi iskontoda yaptılar. Projede güzel yeri şehir dışında ama fiyatı uygun.
    Arkadaşlarıma bahsederken bir arkadaşım bana o projenin 4 yıl önce satışa çıktığını hala bitirmediklerini öğrendim.
    Biraz detaylı araştırdım ilk para toplamaya 4 yıl önce başlamışlar 2 yılda bir öteliyorlar 6 yıl sonra teslim edecekler.
    Yeşil alan görünen kısım komple araba otoparkı olacakmış.
    Bahçe gösterilen kısımlar daralmış arabanın geçeceği yola çevrilmiş.
    Daha 20 ayrıntı size sayabilirim. Proje bitince site içi masraf ve ek ödemeler hariç...
    Düşündüm 4 yıl önce alanların vay haline banka ve mahkemeleri devam ediyormuş.
    Toki güvencesi olmayan projeler bitmemiş olanlarında sakatlık payı bana göre daha fazla.
    Bu şekilde parça parça alarak hem kredi faiz vermiyorum hemde proje ilerledikçe parça parça alabilmek avantajı sağlıyor.
    Fiyatı artarsa da satıp çekime avantajı sağlıyor.
    Fiyatı düşerse daha ne isterim göbek atarak alımlara devam ederim ucuza da almış olurum.
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

4.  Alıntı Originally Posted by ESLU Yazıyı Oku
    Şuna kalıbımı basarım ki;
    Yakın gelecekte, müteahhitler tarafından dolandırılmış kişiler küçük bir ordu boyutuna ulaşacaklar.
    Nereden mi biliyorum; 90'lı yıllarda da bugünlere benzer bir furya vardı. Ve tarih tekerrürden ibaretdir.
    Katılıyorum kardeşim. Hatta daha kötü örnekler verebilirim arkadaş çevremden ev alıp da bitmemiş projeler var.
    Bu projelerin bazılarının sahipleri yönetime zamanında yakınken şimdi düşman olarak haberlerde bahsediliyorlar.
    İfadeleri alındı içeride olanlar bile vardır son durumda onları takip etmiyorum.

Projeleri öteleyen bir çok şirketinde finansal olarak evleri satamaması, hayatın pahalı hale gelmesi, dolar farkından dolayı maliyetlerin artmasıdır.
    Bu projede parayı başta aldıkları için maliyet açısından sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum doğru yönetir maliyetleri erken öderlerse çok rahat biter Tokiye bile ihtiyaç duyulmaz.
    Bende aynı firmanın yeni gayrimenkulüne gönül rahatlığıyla tekrar yatırım yaparım.
    Umarım sesimizi duyarlar da güzel kar artışı sağlarlar çünkü şık proje ve oturmak için alım yapıyorum.
    Ufak kyda biraz artıştan nasiplense karlı satarak çıksa çok mutlu olurum...

5. Çok büyük ihtimalle hayallerin gerçekleşecektir. Biraz pahalı arz etseler de, yine de az da olsa kar bırakacaktır diye düşünüyorum.

Katılıyorum kardeşim. Hatta daha kötü örnekler verebilirim arkadaş çevremden ev alıp da bitmemiş projeler var.
    Bu projelerin bazılarının sahipleri yönetime zamanında yakınken şimdi düşman olarak haberlerde bahsediliyorlar.
    İfadeleri alındı içeride olanlar bile vardır son durumda onları takip etmiyorum.

Projeleri öteleyen bir çok şirketinde finansal olarak evleri satamaması, hayatın pahalı hale gelmesi, dolar farkından dolayı maliyetlerin artmasıdır.
    Bu projede parayı başta aldıkları için maliyet açısından sıkıntı çıkartacağını sanmıyorum doğru yönetir maliyetleri erken öderlerse çok rahat biter Tokiye bile ihtiyaç duyulmaz.
    Bende aynı firmanın yeni gayrimenkulüne gönül rahatlığıyla tekrar yatırım yaparım.
    Umarım sesimizi duyarlar da güzel kar artışı sağlarlar çünkü şık proje ve oturmak için alım yapıyorum.
    Ufak kyda biraz artıştan nasiplense karlı satarak çıksa çok mutlu olurum...
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

6. Şuan çok az ky 3 senede bu parayı denkleştirip ev sahibi olabilir. İnsanların geliri belli sonuçta miras veya piyango gibi extrem durumlar olmadıkça çok büyük bir kesim ellerindeki payları son ana kadar tutup hisse kottan çıkmadan satacaklar veya açık arttırmaya razı olacaklar. O yüzden bu projeye yatırım yaparken bu evi alabilirmiyim-alamazmıyım diye kendinize bir sorun. Paylarınız açık arttırmaya kalırsa siz de tahmin edersiniz ki evler o anki piyasa fiyatının altında alıcı bulacaklardır.

Nokia 3310 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Yazın başka bir başlıkta duruyor sanırım bunu söylüyorsun. 03-04-2017, 23:21 de paylaşmışsın.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...?t=2852&page=7
    Evet buydu, teşekkür ederim.

İyi işletilirse güzel bir fikir GM sertifikaları. Hem zengin için evi ucuzdan almaya imkan veriyor hem de bir ev almaya parası yetmeyecek kişilere kazanca ortak olmak fırsatı veriyor.

Çekinceler :

1-İlk halka arz fiyatının temelden girişe göre pahalı olabilmesi (bu proje için demiyorum)

2-Borsada uzun dönem adil fiyatlanmama riski

3-Açık artırmada katakulli ile evin ucuza gitmesi, burada nasıl süreçler işletilecek henüz çok net değil.

Ancak tahtaya dikkat etmek lazım. Bence borsa düşerken bunun fiyatı da örneğin fat finger gibi vakalarla filan %10-15 gerilerse büyük bir fırsat olabilir. Şirket payı değil en nihayetinde.

Ancak gayrimenkullerin değerinin de dalgalanabileceği unutulmamalı. Uzun vadede 30 derece eğimli doğrusal bir çizgi şeklinde gitmeyecektir bence.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. arkadaşlar ben de şu anda TOKİ nin yapmış olduğu bir dairede oturuyorum 3 sene sonra proje bitince açık arttırma her daire için belirlenen taban fiyat üzerinden gerçekleşiyor yani 450 bin liralık bir daire 300 bine satılmıyor talep gelmemesi durumunda kamu bankaları aracığı ile tüm Türkiye çapında satışa çıkarılıyor.

Sayfa 12/216 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •