Sayfa 159/216 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by Kimyacı Yazıyı Oku
    2+1 dairenin maliyetinin 100000 tl olduğunu nasıl hesapladınız lütfen böyle mantıksız gerçek dışı şeyler yazmayın
    sordum bu şekilde cevap verdiler, sizde güncel maliyet varsa paylaşırsanız sevinirim.

ilgili maliyete arsa bedelini dahil etmeden verirseniz iyi olur, benim bahsettiğim maliyetlerde arsa maliyeti yok ..

2.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    sordum bu şekilde cevap verdiler, sizde güncel maliyet varsa paylaşırsanız sevinirim.

ilgili maliyete arsa bedelini dahil etmeden verirseniz iyi olur, benim bahsettiğim maliyetlerde arsa maliyeti yok ..
    Bayındırlık birim faiyatlarına bakmak lazım arsa değerini koymak lazım iyice araştırıp yazmanız gerekirdi saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku

"sordum bu sekilde cevap verdiler" bilgisiyle nasil ahkam kesilebiliyor ya, bu nasil bi cahilliktir.arsa degerini yazmadan nasil fiyat verilebiliyor. buram buram cahillik kokuyorsun kenan. bende sordum bana hissenin 100 tl olacagini soylediler.

4.  Alıntı Originally Posted by radiation Yazıyı Oku
    "sordum bu sekilde cevap verdiler" bilgisiyle nasil ahkam kesilebiliyor ya, bu nasil bi cahilliktir.arsa degerini yazmadan nasil fiyat verilebiliyor. buram buram cahillik kokuyorsun kenan. bende sordum bana hissenin 100 tl olacagini soylediler.
    sayın radiation boş konuşuyorsunuz.

arsa değeri dediğiniz şey görece bir kavram.. yapılan çoğu projenin arsası devlet arazisi.. maliyeti 0 yazıyla 0 ..

tokinin elindeki arsaların tamamı hazine arazisi.. bu açıdan maliyete bu değeri katmadım. adamlar kar paylaşımı yaptılar bu projede.

piyasaların daraldığı noktalarda satış fiyatı 1 milyon olan arsa dahi fiyat düşer.. piyasada para yoksa elinizdeki meta ne olursa olsun değer kaybeder. bunu kafanız basmadığı için boş konuşmaya devam ediyorsunuz.

sordugum kişiler bu işi kurumsal anlamda yapan yerlerde çalışan maliyet hesabını en ince detaylarına kadar bilen kişiler. bu açıdan tatava yapmayı kesin.

şu forumda bir tane bilgilendirici, analiz yaptıgınız mesaj yok. boş boş millete salça olmaktan başka bir işlevi olmayan kişilerin burda konuşması tam bir gereksizlik örneğii.

ne bir teknik analiz ne bir temel analiz ne mikro ekonomik ne makro ekonomik göstergelerden bihaber bir kişinin beni cahillikle eleştirmesi ise gülünç..

kişilere saldırmayı bırakıp biraz destekli şeyler yazın ..

5. burda konuşan arkadaşlar piyasa daralmasının ne olduğuna dair hiç bir fikri yok ..

bakın gemicilik firmaları siparişini parasını ödediği , 2 yıl yapım süresini beklediği, yeni bitmiş gemilerini , maliyetlerinin yarı fiyatına satışa çıkardı.
    daha bu hafta yaşanan örnek bu ..
    sizce bu şirketler salak mı ? çalıştırıp getiri elde edebileceği bir şeyi yarı fiyatına satmak için uğraşşın ?

emlak sektöründe durum bun sürecin çook çok ötesinde ..

6. hadi yine iyisiniz, dolar 15 tl ye doğru gidiyor yolu nerdeyse yarıladı.. sizin 90 tl belentisi de gerçekleşebilir bu durumda..

Nisan 2017 dolar kuru 3,50 arz fiyatı 42 TL = 12 dolar
    Ağustos 2018 dolar kuru 6TL PRKMVR fiyatı = 33,5 TL = 5,5 dolar ..

proje bitimi için beklentisi olan var mı ? konuşsanız satış pazrlamacı arkadaşlar ? sesiniz çok çıkıyordu .

7.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    hadi yine iyisiniz, dolar 15 tl ye doğru gidiyor yolu nerdeyse yarıladı.. sizin 90 tl belentisi de gerçekleşebilir bu durumda..

Nisan 2017 dolar kuru 3,50 arz fiyatı 42 TL = 12 dolar
    Ağustos 2018 dolar kuru 6TL PRKMVR fiyatı = 33,5 TL = 5,5 dolar ..

proje bitimi için beklentisi olan var mı ? konuşsanız satış pazrlamacı arkadaşlar ? sesiniz çok çıkıyordu .

hic bir seyin fiyatinin olmadigi bir doneme girdik. ne paranin ne malin mulkun... ucuz-pahali kavrami da artik bir anlam ifade etmiyor. 1 yil once 180000 usd bozdurarak pmvr3 alan ayni hisseyi 91000 usdye bugun alabiliyor. ev mi ucuz, dolar mi pahali, tl mi ucuzladi... cik isin icinden cikabilirsen.

8.  Alıntı Originally Posted by privetcan Yazıyı Oku
    hic bir seyin fiyatinin olmadigi bir doneme girdik. ne paranin ne malin mulkun... ucuz-pahali kavrami da artik bir anlam ifade etmiyor. 1 yil once 180000 usd bozdurarak pmvr3 alan ayni hisseyi 91000 usdye bugun alabiliyor. ev mi ucuz, dolar mi pahali, tl mi ucuzladi... cik isin icinden cikabilirsen.
    güncelleyelim ;

Nisan 2017 dolar kuru 3,50 arz fiyatı 42 TL = 12 dolar 12500 hisse * 12 = 150 000 dolar 2+1 daire fiyatı ..
    Ağustos 2018 dolar kuru 6,60 TL PRKMVR fiyatı = 33,5 TL = 5,07 dolar . 12500 hisse * 5,07 = 63500 dolar ..

geçen yıl dolar bozdurup daire alan bir kişinin zararı 9000 dolar.. geçen yıl almasaydı daireyi aynı fiyata 2.5 daire alacaktı ..

Sayfa 159/216 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •