Sayfa 200/216 İlkİlk ... 100150190198199200201202210 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by privetcan Yazıyı Oku
    böyle bir işlem yapılamaz. borsada planladığın kişiye satış yapma işini planlamak işlem hacmi çok düşük olduğu için mümkün ama yine de kolay değil. ayrıca daha fazlasına almaya razı bir alıcı da mantıklı değil. muhtemelen al satçı emlakçıların ve onların organize ettiği alıcıların alımlarıdır. alım fiyatlarına baktığımızda bu daha makul geliyor.
    alan kişiler 40-41,5 aralığı arasında sadece alım yapıyor. fiyat bu limite geldiğinde alımı kesiyor.fiyat biraz gevşemeye başlıyor. tekrar bu banda getirecek alım yapılıyor. satış ofisinin %30 civarında altında fiyatla alıyor borsadan alanlar.
    satış ofisinin hiç satış yapmadığını hesaba kattığımızda bu seviyeler normal gibi geliyor. piyasaya göre ucuz borsa. ama piyasadaki fiyatlardan da alış veriş yok.
    satış ofisinin de satış yapabilmesi için borsada satılacak hisse sayısının daha azalması lazım. azaldıkça makas daralacak. bu makas oldukça satış ofisinin satış yapması mümkün değil. şu anda satış ofisindeki yüksek fiyatlar borsadaki satışlara destek veriyor. belki de bunu yapmak istiyorlar.
    daire ihtiyacı olanlar için alınabilir fiyatlar.
    ben de zaten bu işin içinde emlakçıların olduğunu düşünüyorum 2,5 senedir hisseyi 42.5 TL maliyetle sabırla elinde tutan hangi kurumsal veya bireysel yatırımcı son 6 ay kala 40-41 TL ye hissesini elinden çıkarır.

2.  Alıntı Originally Posted by privetcan Yazıyı Oku
    böyle bir işlem yapılamaz. borsada planladığın kişiye satış yapma işini planlamak işlem hacmi çok düşük olduğu için mümkün ama yine de kolay değil. ayrıca daha fazlasına almaya razı bir alıcı da mantıklı değil. muhtemelen al satçı emlakçıların ve onların organize ettiği alıcıların alımlarıdır. alım fiyatlarına baktığımızda bu daha makul geliyor.
    alan kişiler 40-41,5 aralığı arasında sadece alım yapıyor. fiyat bu limite geldiğinde alımı kesiyor.fiyat biraz gevşemeye başlıyor. tekrar bu banda getirecek alım yapılıyor. satış ofisinin %30 civarında altında fiyatla alıyor borsadan alanlar.
    satış ofisinin hiç satış yapmadığını hesaba kattığımızda bu seviyeler normal gibi geliyor. piyasaya göre ucuz borsa. ama piyasadaki fiyatlardan da alış veriş yok.
    satış ofisinin de satış yapabilmesi için borsada satılacak hisse sayısının daha azalması lazım. azaldıkça makas daralacak. bu makas oldukça satış ofisinin satış yapması mümkün değil. şu anda satış ofisindeki yüksek fiyatlar borsadaki satışlara destek veriyor. belki de bunu yapmak istiyorlar.
    daire ihtiyacı olanlar için alınabilir fiyatlar.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    orca1001 adlı arkadaş yapılacağını söyleyince öğrenmek adına sormuştum.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Önce fiyatta anlaşıp farkını elden nasıl alıyorlar? Farkı veren kim?
     Alıntı Originally Posted by orca1001 Yazıyı Oku
    ben de zaten bu işin içinde emlakçıların olduğunu düşünüyorum 2,5 senedir hisseyi 42.5 TL maliyetle sabırla elinde tutan hangi kurumsal veya bireysel yatırımcı son 6 ay kala 40-41 TL ye hissesini elinden çıkarır.
    Önce anlaşıp sonra aradaki farkı emlakçılar mı veriyor diyorsunuz. Tam anlamadım. Nasıl yapıyorlar ki bizi aydınlatırsanız seviniriz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Orca1001 biraz yanlış değerlendirmiş. Emeklilik fonlarindan başka satan yok ki ne yapacaklar fonlara elden para mı verecekler. Ben fonlardan yüklü satış yapılıyor ve ardından toplu bir alimla asli edinim geliyor dedim. Yani sanki birileri karşılıklı işlem yapıyor. Fonların parası çarçur ediliyor diyorum elden para verme iddiasi biraz abes olmuş

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Ev sahibi olmak istiyen bu fiyatlara bakmasin. Evlerin 6 ay sonra teslom edilebilmesi daha onemli bir konu bence

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

5. İşlem hacmi yüksek ama fiyat Bi türlü yükselmiyor

6. Her kim aliyorsa iyi para gomdu bugun..fonlarla anlasmali bir islem de olabilir. Insaat firmasi kendisi de daha iyi fiyata satarim diye alim yapiyor olabilir...ya da fonlar satici bulmusken satayim diye alis gordukce satiyor olabilir... ama gorunen o ki satici da alici da istahli.alici bilerek aliyorsa buyuk bir ihtimalle insaatin zamaninda bitecegine dair bir bilgiye sahip. Ya da fonlar tanidiklarina kontrolu ve limitli satis yapiyor... almak isteyenler tam da boyle zamanlarda ara ya girip biraz alim yapmayi deneyebilir...

7. Bu yolda kimse mantık aramasın. Bu saatten sonra devletin (temsil eden işbilmez bürokratlarının) kefil olduğu hiç bir projede yokum. Liyakatin olmadığı her iş çökmeye mahkumdur.

8.  Alıntı Originally Posted by Deniz14 Yazıyı Oku
    Bu yolda kimse mantık aramasın. Bu saatten sonra devletin (temsil eden işbilmez bürokratlarının) kefil olduğu hiç bir projede yokum. Liyakatin olmadığı her iş çökmeye mahkumdur.
    arkadaşlar ALLAH rızası için anlayan biri varsa açıklasın lütfen yoksa kafayı yiyeceğim. Projenin bitmesine 3-5 ay kaldı 2,5 sene önceki halka arz fiyatının bile altında bugün nerdeyse 5-6 dairelik satışı %88 zararına (şuan müteahhitde hisse fiyatı 75,5 TL olmuş) kim satıyor kime satıyor niye satıyor

Sayfa 200/216 İlkİlk ... 100150190198199200201202210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •