Sayfa 50/216 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1. Biri yada birileri iyi alım yaptı. Korkak ky ise kaçmanın peşinde 45 olması gereken hisse korkak ky nın yüzünden bu hallerde maalesef.. şu an 37.26

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 2 günlük hareketi ile tüm düşecek diyenleri utandırdı

3.  Alıntı Originally Posted by peneskertli Yazıyı Oku
    2 günlük hareketi ile tüm düşecek diyenleri utandırdı
    yok canım bizim gibi kerizleri avlamak için çıkarmışlardır diyecektin herhalde.

4. Herkese Merhabalar,

Biraz sağlık sorunlarından mütevellit uzak kaldım forumdan ve yazacak çok şey birikti.
    Merakı olanlara cevaplarım aşağıdadır!.

Alıntı Originally Posted by Mr.No.Name Yazıyı Oku
    Sayın Çerkeş;
    hay allah sizden razı olsun, inşaatın başlayıp başlamadığını öğrenmek için, 1 aydır gidip bakamadım, fırsat bulamadım, demek başlamış, bu süper bir haber bence. ben bu tür bir ürüne inanıyorum ve çok faydalı olduğuna da yürekten inanıyorum. ………….verilen sözler tutulmalı, tutulmayan durumlarda tazminatlar ödenmeli ki hatalar tekrarlanmamalı vs. en doğruyu ve işleyen sistemi bulmak için kurallara uymak şart. ….umarım başarılı olur, devamı gelir, elimize yüzümüze bulaştırmayız. saygılar
    Aynen Sevgili Mr.No.Name. Bu her şeyden önce benim anlayabildiğim kadarıyla bir kamu projesi ve bence tek bir atışta pek çok hedefe ulaşmayı amaçlayan kapsamlı bir proje. O yüzden ben devletin buna sahiplenmesini önemsiyorum. SPK başkanının, Borsa başkanın sanki başka menkul kıymet yok gibi her toplantı ve konferansta bu üründen bahsetmeleri bence manidar ve konunun hassasiyetini gösteren bir unsur. Ben devletin içinde olduğu bir projeye güvenmeyi tercih edenlerdenim. Kim olduğunu bile bilmediğimiz bir adamın şirketine ortak olacağıma devlete borç veririm ev yapması için olur biter.

Alıntı Originally Posted by Suat Yazıyı Oku
    Hala Düşüyor, 42,5 dan alanlar makroya finansman olmuş olacaklar bu gidişle. Bedava 3 yıl borç vermiş olacaklar. 30 a düşerse çok can yakar. Allah kurtarsın.
    Sn Suat. Makro burada zurnanın son deliği! Burada benim ve bizim muhatabımız TOKİ! Ve evet biz TOKİ’ye 3 yıllığına bir finansman verdik/sağladık. Karşılığında ev ya da evin karşılığını alacağız. Eğer evin ortalama metrekare fiyatı 3 sene sonra 6500 TL’nin altında olursa ben paramı mevduat yatırmaktan daha kötü bir iş yapmış olurum. Yok daha iyi olursa karlı çıkarım. Hesap o kadar kolay. (aslında kira geliri alternatif maliyet vs uzun hesaplar yaparız ama uzatmayalım)

Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    borsa yükselirken hisse halka arz fiyatından %15 değer kaybetti. halka arz fiyatında bir yükseklik mi vardı? nedir bu durum. endeks 95 bin üzerinde ama sertifikalar %15 değer kaybetti????
    Sayın Metin68, Öncelikle hisse değil Sertifika. Halka arz fiyatında yükseklik mi var, sorusunun cevabı olarak; hadi ben-sen hesap kitap bilmiyorum, bu halka arza bir sürü kurumsal yatırımcı girdi. Profesyonel yatırımcılar çalıştırıyorlar. Matematik finans ve gayrimenkul sektörünü bildiklerini varsayıyorum. Ne diye aldılar bu sertifikaları? Sorunuzun geri kalanı için sertifikanın endeksler paralel gitmemesi gerektiğini uzun uzadıya anlattım. Öyle beklentiniz varsa hayal kırıklığına uğrarsınız!

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Park mavera projelerine farklılık var mı? Bu sertifika park mavera3 e ait. Diğer park mavera projelerinden daha iyi mi olacak? 2. negatif nokta ise aldığınız fiyattan gerçekleşecek kar oranından yüzde10 stopaj kesilmesi. Ben belki 5 yıl elde tutup hiç vergi vermeyecekken bu sertifikada vergi vermek zorundayım. Anladığım kadarı ile enflasyona karşı bir koruma yapılmıyor. İzahname eklerinde vergi konusu yazılmış ancak bulamadım link atabilen var mı?
    Ben araştırdığım kadarıyla söyleyim. Ama bence siz de arayın makroyu ve sorun!? Konum ve inşaat kalitesi, sosyal imkanlar olarak diğerlerinden daha iyi olacak. Dolayısıyla oralardaki fiyatları buralarla direkt karşılaştırmak doğru değil.
    Vergi konusu ise nokta çok önemli sayın Turnike. Bence maliye bakanlığının konuyu anlamaması ya da olaya çok bürokrat/teknokrat zihniyet bakması gibi bir sorun var. Ben vergi konularında çok uzun sürmeyecek bir dönem içinde ciddi değişiklikler ve teşvikler geleceğine inanıyorum. Maalesef Türk işi “Kervan Yolda Düzülürâ€

Vergi konusunda TOKİ Açıklaması (Maliyeden gelen görüş): https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...5b245987806b59

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    3 sene sürecek bir konut projesine girsek ve parayı peşin ödediğimizi düşünsek bize ne kadar iskonto yaparlardı ? 2 yıl önce 2017 sonu bitecek İstanbulda ki bir projeye peşin para veren birine lansman fiyatı üzerinden %18 iskonto yapıldığını şahsen biliyorum. Üstelik o dönemler beton işi hala gözde bir yatırım ve banka mevduat faizleri %10 larda idi (şimdilerde %15 lere dayandı) .
    Sayın Umutabi. Bu soruların hepsi spekülatif sorular ama elbette sormamız gereken sorular. İnşaat sektörünü siz de ben de az-çok biliyoruz. 3-5 Sene önce gitseydiniz ve peşin param var bana indirim yapın deseydiniz %5 ya alırdın ya almazdın. Sebep, zaten zibil gibi satıyor, zaten finansmanı halletmiş satışı yapmış malımın akarı kokarı yok ne diye ineyim ve projemin değerini düşereyim derdi adam. Ama dediğiniz gibi %15-20 arası iskonto zor günde alırsınız projesine göre ve inşaatçısına göre. Emlak konutun ve TOKİ’nin projelerinde (bu kampanyalar dışında öyle kolay değil peşin indirimler vs bildiğim kadarıyla).

Alıntı Originally Posted by ESLU Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Lütfen boşuna tartışmayalım. Pahalı arz ettiklerine hiç şüphe yok. Arz'dan alanlar, devlet eliyle kazıklandı. Nokta. Başka bir forumda, arzdan önce, fiyatın pahalı olduğunu ve 35'den arz edilmesi gerektiğini yazmışım. Şu an haklı çıkmama 2TL kaldı !

Hesabınızı ve yorumlarınızı duymak isterim açıkçası Sn USLU. Neden pahalı? Burada 2 yıl önce başlayan ve o tarihte fiyatlanan arsa fiyatlarına göre belirlenen metrekare fiyatlarıyla mevcut durumu karıştırmadan ve gene elma ile armut karşılaştırması yapmadan bir analiz yapmayı başarmışsanız ve buna rağmen 3500 TL bulmuşsanız ben bir hata yapıyorumdur. O yüzden en azından yatırımımı bir daha sorgularım sayenizde.

İkinci açık artırmada satılamayan kısım kalması halinde üçüncü açık artırma düzenlenecektir. Burada asgari fiyat TOKİ tarafından belirlenecektir. Bu ne demek yahu yani 1 ve 2. ihalede satılmayan konutları 3. ihalede TOKİ istediği fiyattan satabilecek mi ??? Neden asgari fiyattan kendi satın alıp yatırımcılara ödeme yapıp sonra kendi satmıyor? Buranın ucu açık değil mi ???
    Güzel bir nokta sayın Metin68. Aradım ve bizzat konuştum bulabildiğim muhataplarla. Öncelikle Bu konuya da daha önce cevap verdim, bedelsiz ihaleye çıkmak diye bir şey yok. Hatta TOKİ ekspertizin altında satılamaz şartı koşuyor Makro’ya. Öyleyken neden bir geri alım taahhüdü en azından ihraç fiyatından vs denmedi. Sebep; bu ürün islami bir ürün ve geri alım taahhüdü fiyat taahhüdü vs veremezsin diyorlar. Okuduğum kadarıyla verebilirsin caiz olmasını engellemez diyenler de var ancak hassas ve bilmediğim bir konu. Ama benim anlayışımla İslamiyet gibi ticareti ve risk paylaşımını helal gören bir dinin bakış açısıyla, ben gelecekte ne olursa olsun 42,5TL’dn alırım gibi bir garanti vermek yanlış olabilir. O nedenle bence bu hususta bir sorun yok. Ama gene benim şahsi görüşüm, TOKİ ekspertiz altına satışa izin vermez, o zamanda makro ihalede ekspertiz altına gidecek evi kendi bayrağı kaldırır ve alır. Ama bunun taahhüdünü vermek islami olarak sakıncalı ise bu taahhüdü vermeden bu alımı yapar geçer gider. Bence sorun yok!

Tali edimde diyelim ki ilk 2 açık artırımda satılamayan konutlar için TOKİ kafasına göre 20,00 dan asgari fiyat belirleyip satış yapabilir mi? sanırım 3. açık artırımda taban fiyat TOKİ tarafından belirlenecek...
    TOKİ son artırımda istediği fiyatı belirleyebilir. Ama TOKİ’nin burada basiretli olacağını ve yatırımcıyı mağdur etmeyeceğini düşünüyorum. Bu ürün kim ne derse desin benim anladığım yatırımcı düzme üzerine değil, yatırımcıya, sermaye piyasalarına ve gayrimenkul sektörüne bir nefes olsun diye ortaya kondu. Ben hem bu arzın hem de gelecek arzların çok güzel olacağına inanıyorum.

Evin Anahtarını Açacak Kilit bence: Sabır, sabır….

Selamlar

***Çerkes***

5. yukselise gectiginden beri beyinsiz spekulatorlerden ses cikmaz oldu😂😂 bir gun eksiyle kapatsin hemen damlar akbabalar🗣

6. Elinde kağıdı bulunanlar için; İnşallah arz fiyatına kadar soluksuz gider ve sıkıntılarınız biter.

Benim için; en son 36,90'lardan alabildim. Ama hala istediğim kadar toplayamadım. Geri dönüp 35'leri görürse, alım konusunda tereddüt etmem.
    Döner mi?
    Mümkün...
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

7. Teşekkür ederim

Alıntı Originally Posted by çerkes Yazıyı Oku
    herkese merhabalar,

biraz sağlık sorunlarından mütevellit uzak kaldım forumdan ve yazacak çok şey birikti.
    Merakı olanlara cevaplarım aşağıdadır!.

Aynen sevgili mr.no.name. Bu her şeyden önce benim anlayabildiğim kadarıyla bir kamu projesi ve bence tek bir atışta pek çok hedefe ulaşmayı amaçlayan kapsamlı bir proje. O yüzden ben devletin buna sahiplenmesini önemsiyorum. Spk başkanının, borsa başkanın sanki başka menkul kıymet yok gibi her toplantı ve konferansta bu üründen bahsetmeleri bence manidar ve konunun hassasiyetini gösteren bir unsur. Ben devletin içinde olduğu bir projeye güvenmeyi tercih edenlerdenim. Kim olduğunu bile bilmediğimiz bir adamın şirketine ortak olacağıma devlete borç veririm ev yapması için olur biter.

Sn suat. Makro burada zurnanın son deliği! Burada benim ve bizim muhatabımız toki! Ve evet biz toki’ye 3 yıllığına bir finansman verdik/sağladık. Karşılığında ev ya da evin karşılığını alacağız. Eğer evin ortalama metrekare fiyatı 3 sene sonra 6500 tl’nin altında olursa ben paramı mevduat yatırmaktan daha kötü bir iş yapmış olurum. Yok daha iyi olursa karlı çıkarım. Hesap o kadar kolay. (aslında kira geliri alternatif maliyet vs uzun hesaplar yaparız ama uzatmayalım)

sayın metin68, öncelikle hisse değil sertifika. Halka arz fiyatında yükseklik mi var, sorusunun cevabı olarak; hadi ben-sen hesap kitap bilmiyorum, bu halka arza bir sürü kurumsal yatırımcı girdi. Profesyonel yatırımcılar çalıştırıyorlar. Matematik finans ve gayrimenkul sektörünü bildiklerini varsayıyorum. Ne diye aldılar bu sertifikaları? Sorunuzun geri kalanı için sertifikanın endeksler paralel gitmemesi gerektiğini uzun uzadıya anlattım. öyle beklentiniz varsa hayal kırıklığına uğrarsınız!

Ben araştırdığım kadarıyla söyleyim. Ama bence siz de arayın makroyu ve sorun!? Konum ve inşaat kalitesi, sosyal imkanlar olarak diğerlerinden daha iyi olacak. Dolayısıyla oralardaki fiyatları buralarla direkt karşılaştırmak doğru değil.
    Vergi konusu ise nokta çok önemli sayın turnike. Bence maliye bakanlığının konuyu anlamaması ya da olaya çok bürokrat/teknokrat zihniyet bakması gibi bir sorun var. Ben vergi konularında çok uzun sürmeyecek bir dönem içinde ciddi değişiklikler ve teşvikler geleceğine inanıyorum. Maalesef türk işi “kervan yolda düzülürâ€

vergi konusunda toki açıklaması (maliyeden gelen görüş): https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...5b245987806b59

sayın umutabi. Bu soruların hepsi spekülatif sorular ama elbette sormamız gereken sorular. Inşaat sektörünü siz de ben de az-çok biliyoruz. 3-5 sene önce gitseydiniz ve peşin param var bana indirim yapın deseydiniz %5 ya alırdın ya almazdın. Sebep, zaten zibil gibi satıyor, zaten finansmanı halletmiş satışı yapmış malımın akarı kokarı yok ne diye ineyim ve projemin değerini düşereyim derdi adam. Ama dediğiniz gibi %15-20 arası iskonto zor günde alırsınız projesine göre ve inşaatçısına göre. Emlak konutun ve toki’nin projelerinde (bu kampanyalar dışında öyle kolay değil peşin indirimler vs bildiğim kadarıyla).

Hesabınızı ve yorumlarınızı duymak isterim açıkçası sn uslu. Neden pahalı? Burada 2 yıl önce başlayan ve o tarihte fiyatlanan arsa fiyatlarına göre belirlenen metrekare fiyatlarıyla mevcut durumu karıştırmadan ve gene elma ile armut karşılaştırması yapmadan bir analiz yapmayı başarmışsanız ve buna rağmen 3500 tl bulmuşsanız ben bir hata yapıyorumdur. O yüzden en azından yatırımımı bir daha sorgularım sayenizde.

Güzel bir nokta sayın metin68. Aradım ve bizzat konuştum bulabildiğim muhataplarla. öncelikle bu konuya da daha önce cevap verdim, bedelsiz ihaleye çıkmak diye bir şey yok. Hatta toki ekspertizin altında satılamaz şartı koşuyor makro’ya. öyleyken neden bir geri alım taahhüdü en azından ihraç fiyatından vs denmedi. Sebep; bu ürün islami bir ürün ve geri alım taahhüdü fiyat taahhüdü vs veremezsin diyorlar. Okuduğum kadarıyla verebilirsin caiz olmasını engellemez diyenler de var ancak hassas ve bilmediğim bir konu. Ama benim anlayışımla islamiyet gibi ticareti ve risk paylaşımını helal gören bir dinin bakış açısıyla, ben gelecekte ne olursa olsun 42,5tl’dn alırım gibi bir garanti vermek yanlış olabilir. O nedenle bence bu hususta bir sorun yok. Ama gene benim şahsi görüşüm, toki ekspertiz altına satışa izin vermez, o zamanda makro ihalede ekspertiz altına gidecek evi kendi bayrağı kaldırır ve alır. Ama bunun taahhüdünü vermek islami olarak sakıncalı ise bu taahhüdü vermeden bu alımı yapar geçer gider. Bence sorun yok!

Toki son artırımda istediği fiyatı belirleyebilir. Ama toki’nin burada basiretli olacağını ve yatırımcıyı mağdur etmeyeceğini düşünüyorum. Bu ürün kim ne derse desin benim anladığım yatırımcı düzme üzerine değil, yatırımcıya, sermaye piyasalarına ve gayrimenkul sektörüne bir nefes olsun diye ortaya kondu. Ben hem bu arzın hem de gelecek arzların çok güzel olacağına inanıyorum.

Evin anahtarını açacak kilit bence: Sabır, sabır….

Selamlar

***çerkes***

8. 3 gün bi umut verdi, yine aynı tas aynı hamam..

Sayfa 50/216 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •