Sayfa 52/216 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

Vakif yat. Elinde 1M
    Emeklilik fonlarinin elinde 1M
    YAtirim fonlarinin elinde 122bin
    Adet lot mevcut. 122 bin ky elinde dersek 2M yani yaklasik 80M tl satilmayi bekleyen daire var diyebiliriz. Bu uc kurumun filmin sonunu bekleyecegini dusunmemek lazim.
    Fiyat su an dogru seviyelerde degil piyasa henuz fiyatlama yapmadi. 1 daire alacak parayi(yaklasik 400bin tl) cebine koyup geldigin zaman saf alimla yuzde 2-3 rahatlikla yukari yapabilirsin. Emlakcilar vs buraya geldigi zaman reel piyasa ile benzer rakamlara gelinecektir.

LG-H735 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by orca1001 Yazıyı Oku
    anlıyorum kardeş ama elden bir şey gelmiyor devlet dedik güvendik aldık ve kazığı yedik sırada en az 5 proje daha bekliyormuş hangi yüzle arz edecekler veya satın alacak saf insanları nereden bulacaklar merak ediyorum.
    Proje bitiş tarihi geldi ve dairelerinizi alamadınız mı? Devletin güvencesi dairelerin teslim edileceği yönünde, kimseye hisseler dolaşımdayken kar edeceksiniz garantisi verilmedi. Bu sürece daire almak maksadıyla dahil olan arkadaşların daha sabırlı bir şekilde hareket etmeleri gerekir diye düşünüyorum.
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by serdary Yazıyı Oku
    Proje bitiş tarihi geldi ve dairelerinizi alamadınız mı? Devletin güvencesi dairelerin teslim edileceği yönünde, kimseye hisseler dolaşımdayken kar edeceksiniz garantisi verilmedi. Bu sürece daire almak maksadıyla dahil olan arkadaşların daha sabırlı bir şekilde hareket etmeleri gerekir diye düşünüyorum.
    kardan vaz geçtik birader maliyeti kurtarma derdindeyiz bu ilk gayrimenkul sertifikası arzında hisse fiyatı daha arz fiyatına gelmemişken millet niye yeni arzlara katılsın ki bekler nasıl olsan %15 düşecek der ve borsadan o zaman alır.

4. Tekrar merhabalar,

Bir iki konu dikkatimi çekti yazılanlardan ve kendimce not düşmek istedim izninizle.

Alıntı Originally Posted by Borsakolik Yazıyı Oku
    Ben bu hisseyi ancak 25lerde radara takarım
    Bir kimse düşünün ki, 425 bin TL’ye aldığı bir evi 250 bin TL’ye satmaya karar verirse bu sertifikanın da 25 TL’ye düşmesini beklersiniz. Bunun olmayacağını düşünenlerdenim. Velev ki oldu, buradan almayan ama ev yatırımı yapacağım diyenler de bence bu ürünü hala anlayabilmiş değiller. Dolayısıyla insanların 25TL gibi anormal fiyatlamalar yapacağına inanmıyorum!

Alıntı Originally Posted by orca1001 Yazıyı Oku
    anlıyorum kardeş ama elden bir şey gelmiyor devlet dedik güvendik aldık ve kazığı yedik sırada en az 5 proje daha bekliyormuş hangi yüzle arz edecekler veya satın alacak saf insanları nereden bulacaklar merak ediyorum.
    Aslında bu sözlere üzülüyorum. Devleti pek çok konuda eleştirmek hakkımız ama devletin Vatandaşını kazıklayacağı, dolandıracağı ön kabulü bana göre haksız ve ön yargılı. 140 milyon TL’lik bir arz yapmış TOKİ ki benim az çok araştırdığım kadarıyla TOKİ’nin bir aydaki hakkediş ödemesi bunun 10 katına yakın. Yani TOKİ’nin dişinin kovuğuna bile girmez bu para ve tenezzül bile etmez.

Kimler daha alır halka arzdan diyorsunuz. Ben halka arzdan 42,5TL’den almış ve düştükçe de elimden geldiğince almış birisi olarak söyleyeyim keşke yenileri çıksa ve yeni fırsatlar olsa. Benim gibi birkaç 100 bin TL’si olan bir adam sittin sene ev alamaz ama bu sertifikayla ev almadan ev yatırımı yapma şansı yakalamışım. Bunun da kıymetini bilmezsek bir avuç bankanın oyuncağı olup gideriz. Benim öyle bir niyetim yok!

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Herkes istediği yorumu yapmakta özgür.
    Ben açığa satış olmuş olsaydı kesinlikle görmezdi diyebilirdim. ( yine kesin konuşmazdım bence )
    Çünkü açığa satan olduğu zaman büyükler onlara para kazandirmamak için çok aşağı hareket yapamıyorlar, şahsi gözlemdir. Ama şimdi bu hissede sadece yukarı yönlü pozisyon alınabiliyor.

Allah göstermesin herkesi korkutmak isteyen birisi 25 e kadar atıyorum korkmadan çekebilir çünkü para kazandıracağı açıkçı yok karşısında. Ama ben hesap kitap yapıp da uygun bulup almış olsaydım nereye düşerse düşsün saymaz hatta ek alırdım.

Benim takip etme sebebim emlak piyasası nereye gidiyor buradan çok net görülecektir. Bu proje istanbul emlak fiyat endeksi açısından bana göre emsaldir nasıl bir fiyatlama izleyeceği çok önemli...
    Gene araştırdığım kadarıyla (Varantlar, turbo sertifikalar vs gibi) arkasında dayanak varlık olan bir menkul kıymet genel olarak açığa satışa konu edilmiyor. Onlarda zannediyorum düşüşe yönelik ayrıca enstrümanlar ihraç edilebiliyor. Burada net olan şu ki; arkada bir proje var ve sertifika fiyatının proje değerinden kopuk olmaması lazım. Açığa satış veya kredili işlem gibi durumlar ise bu bağın kopmasına neden olabilecek işlemler ve bu nedenle borsa’nın gayrimenkul sertifikasının açığa satış ve kredili işleme konu olmaması gibi bir kararı var diye anlıyorum.

Bu proje İstanbul emlak piyasasının göstergesi olamaz. Olsa olsa, Bahçeşehir veya Kayaşehir markalı emlak piyasasının gidişatı hakkında bir fikir verebilir o kadar. Ondan daha fazla bir beklentinizi varsa yanılırsınız.

Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Vakif yat. Elinde 1M
    …..Bu uc kurumun filmin sonunu bekleyecegini dusunmemek lazim.
    Fiyat su an dogru seviyelerde degil piyasa henuz fiyatlama yapmadi. 1 daire alacak parayi(yaklasik 400bin tl) cebine koyup geldigin zaman saf alimla yuzde 2-3 rahatlikla yukari yapabilirsin. Emlakcilar vs buraya geldigi zaman reel piyasa ile benzer rakamlara gelinecektir. .
    Pozisyon tutan kurmlardan emeklilik fonlarının ev almayacakları kesin. Dolayısıyla ya piyasada getirileri varsa realize etmeyi tercih edecekler ya da en sonda tali edim sırasında ev satışından gelen parayı alarak çıkacaklar. Piyasada satma durumu ise bana sorarsanız zaten alıcısı olmayan bir piyasada çok zor ve kendi bacağına kurşun sıkmak gibi bir durum. Dolayısıyla kurumsal yatırımcıların vade sonuna kadar beklemek durumunda kalacaklarını düşünüyorum.

Diğer bireysellerin ise Vakıf yatırım açıklamasında olduğu gibi yarısından fazlası 5 bin TL’nin altında büyüklüklerde yatırım yapmış insanlar. Dolayısıyla kimsenin ev alacak hali yok, bunların önemli bir kısmı piyasada yeni alıcı gelirse onlara devredebilir yoksa onlar da bence vade sonunu bekleyeceklerdir. Ya da beklemeleri gerekecektir.

Alıntı Originally Posted by orca1001 Yazıyı Oku
    kardan vaz geçtik birader maliyeti kurtarma derdindeyiz bu ilk gayrimenkul sertifikası arzında hisse fiyatı daha arz fiyatına gelmemişken millet niye yeni arzlara katılsın ki bekler nasıl olsan %15 düşecek der ve borsadan o zaman alır.
    Özür dileyerek çok sığ bir görüş. Maliyet kurtarma derdi ve telaşı neden? Kalkıp bir projeye girseniz 425 bin TL’ye ve ardından siz bunu ertesi hafta satılığa çıkarsanız 425 bin TL’ye satamazsınız. Elbette fiyat düşür. Burada benim derdim, bu tür yatırımcı grubu. Kardeşim önüüzdeki ürün bir hisse senedi değil. Bir proje ortaklık sertifikasıdır ve proje ilerledikçe değerlenecek. Ama siz bunu senet gibi alıp ertesi gün kazanamadım diye satmaya kalkarsanız elbette alan olmaz ve fiyat düşer. Ne olacağını söyleyim; kurumsal yatırımcı duracak sabırla, bu sertika 50-55 TL olduğunda burada 40TL altında satmak için yarışan cahil cühela o zaman saldıracak. İşte o zamanda kurumsal yatırımcının ekmeğine yağ süreceksiniz. Paniklemeden beklemek ve düştükçe almak buradaki bana göre en doğru strateji. (Elbette yatırım tavsiyesi değildir)

Kalın sağlıcakla,
    ***Çerkes***
    ***"Gelişmek değişmektir. Mükemmellik sık sık değişmektir."
    Yazdıklarım hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir***

Benim derdim değil ama madem bu bir hisse senedi değil o halde ne halt yemeye BIST `da işleme açıp manipülasyona sebep veriyorlar ? Amaç ne ?

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Benim derdim değil ama madem bu bir hisse senedi değil o halde ne halt yemeye BIST `da işleme açıp manipülasyona sebep veriyorlar ? Amaç ne ?
    BRAVO kardeşim gerçekten güzel bir tespit

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Projeye ortak olan biri hissesini rahatça alıp satabilsin diye olabilir mi acaba ? Hakkarideki bir adam borsa olmasa nakite dönerken bu kadar rahat ortamı bulamayacak.
    Derdim değil diyorsunuz da en çok olumsuz yorumu siz yapıyorsunuz. Bence sizde kuyruk acısı var. Ateş olmayan yerden bu kadar duman çıkması normal değil. Yoksa manipüle edip alttan hisse mi topluyorsunuz ?

Alıntı Originally Posted by zekirdek20 Yazıyı Oku
    Projeye ortak olan biri hissesini rahatça alıp satabilsin diye olabilir mi acaba ? Hakkarideki bir adam borsa olmasa nakite dönerken bu kadar rahat ortamı bulamayacak.
    Derdim değil diyorsunuz da en çok olumsuz yorumu siz yapıyorsunuz. Bence sizde kuyruk acısı var. Ateş olmayan yerden bu kadar duman çıkması normal değil. Yoksa manipüle edip alttan hisse mi topluyorsunuz ?
    Aynen öyle yapıyorum, kuyruk acım var , Hakkari`deki adamın elinden alttan malı topluyorum . Demek ki JET FADIL` ların onlarca defa milleti kazıklaması boşuna değilmiş, bu kafalar oldukça kazıklamazsan enayisin . Hayrını görün hissenizin bana ne olaki ...

Sayfa 52/216 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •