Sayfa 53/216 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by Çerkes Yazıyı Oku
    Gene araştırdığım kadarıyla (Varantlar, turbo sertifikalar vs gibi) arkasında dayanak varlık olan bir menkul kıymet genel olarak açığa satışa konu edilmiyor. Onlarda zannediyorum düşüşe yönelik ayrıca enstrümanlar ihraç edilebiliyor. Burada net olan şu ki; arkada bir proje var ve sertifika fiyatının proje değerinden kopuk olmaması lazım. Açığa satış veya kredili işlem gibi durumlar ise bu bağın kopmasına neden olabilecek işlemler ve bu nedenle borsa�nın gayrimenkul sertifikasının açığa satış ve kredili işleme konu olmaması gibi bir kararı var diye anlıyorum.

***Çerkes***
    Yanlış anlamışsınız sn. Çerkes.

Boy boy tuprs kısa uzun varantlar var. Thy aynı şekilde.

Türkiyenin en büyük sanayi kuruluşuna, dünya çapında havayolu şirketine tanınan kısa pozisyon açma özgürlüğü ev projesine bin kere tanınmalıydı bana göre. Bu gün fiyat belki daha iyi olurdu.

2. 3 günde zengin olmaya çalışanlar ağlamaya başlamış. Adamlar ev almak isteyenlere parca parca sattı. Ağlayanlar yeter çekin gidin de ev almak isteyenler rahat etsin

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Tahta iyice sığlastı neye alamet acaba

4. Tabi ki yapısı gereği bu bir hisse gibi kısa vadede uçacak kaçacak bir yatırım aracı değil, bunu biliyorduk; ama aynı şekilde nerdeyse çıktığı gibi %10lar üzerinde kayıp oluşması da normal değil. Daha istikrarlı ve stabil bir çizgi syretmesi beklenirdi. Bu işlere çok aşina olmayıp buraya yatırım yapmış küçük yatırımcıların bir çoğu da bu hareket sonunda panikle satıp çıktı ve şimdi de bu fiyatlar kanıksandı 2 ay sonunda. 42,5tan halka arz olan kağıtta 37,5 TL artık kanıksanmış, gösterge fiyat olmuş durumda adeta şu anda.
    Kurumsalı bilmem ama bundan sonraki gayrimenkul sertifika halka arzlarında bence de küçük yatırımcıyı biraz zor bulurlar. Sonuçta bu ilk deneyim mutlaka bir referans olacaktır.

5. Burdan hisse alan diyelimki 100mkare topladı ve ŞİRKETE gidip o evi almak istedi
    Birde vergi ve şerefiye ödemek zorunda kalıyor
    Yanlış hatırlamadıysam
    Yani 37.5 ucuz değil HELEDE 2 yıl bekleyeceksek
    Ben DAHADA aşağılardan almayı isterim mesela 30 tl

6.  Alıntı Originally Posted by Borsakolik Yazıyı Oku
    Burdan hisse alan diyelimki 100mkare topladı ve ŞİRKETE gidip o evi almak istedi
    Birde vergi ve şerefiye ödemek zorunda kalıyor
    Yanlış hatırlamadıysam
    Yani 37.5 ucuz değil HELEDE 2 yıl bekleyeceksek
    Ben DAHADA aşağılardan almayı isterim mesela 30 tl
    Yok artık gerçekten mi?

7. sanamı soracaklardı. hayırdır

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Benim derdim değil ama madem bu bir hisse senedi değil o halde ne halt yemeye BIST `da işleme açıp manipülasyona sebep veriyorlar ? Amaç ne ?
    sanamı soracaklardı. hayırdır

Sayfa 53/216 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •