Sayfa 6/216 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by supersinan Yazıyı Oku
    Sayfayı okuyan arkadaşlarda biraz yorum yapsa da düşüncelerini anlayabilsek.
    Akıl akıldan üstündür, doğru yada yanlış mutlaka bildiğiniz düşündüğünüz bir şeyler vardır.

Düşüş yada yükseliş bekleyenlerin nedeni nedir ?
    Yurt dışında benzer bir sertifika var mı ?
    Fonlar alıma geçince fiyat nereye kadar yükselir ?
    Yabancı fonlar halka arzda almadı alışa geçerler mi kaça kadar yükseltirler ? ( Halka arzda yerliler alım yaptı diye biliyorum. )
    Fiyatta düşüş olursa satmayı düşünür müsünüz ? ( Benim tahminim gayrimenkulü asla toplum olarak satmıyoruz. )
    Borsa düşerken yada Dolar yükselirken pmvr3 korelasyonu nasıl olur ?
    Borsadaki hangi hisselerle korelasyon gösterme ihtimali fazladır ? ( Borsada inşaat ve gyo şirketleri ile )
    Başakşehirde bu projenin çevresindeki projeler nelerdir ve fiyatları bu tarihte nedir ? ( 6 ay 1 yil sonra tekrar karşılaştırmak için )
    Bu soruların cevaplarını bilen arkadaş zaten bu işten para kazanır

2.  Alıntı Originally Posted by dogerdm Yazıyı Oku
    Bu soruların cevaplarını bilen arkadaş zaten bu işten para kazanır
    Kesinlikle birileri çok para kazanacak, yeni deli sorular var aklımda...

Borsalarda kriz oluştuğunda bu tarz gayrimenkul sertifikaları değer kaybetmeyeceğini ve güvenli liman olacağını düşünüyorum.?
    Farz edelim 1 yıl sonra gerçekten %30-%50 gibi kar yaptı. Yeni gayrimenkul sertifikalarına ben kesin girerim diğer arkadaşlar ?
    400bin liralık ev 60 ay 0 faiz dediklerinde fiyatı 750binden satıyorlarsa gerçekten 3 yıl sonra değer 42.5 ten 75 e yükselir mi ?
    Halka arzda %5 in üzerinde alım yapan 3 kurum fonu alımlarına devam eder mi alım devam ederse kaça kadar ?
    Borsa istanbul bu hissenin varantını çıkartıcak mı? ( Bence çıkartmalı short'layıp hedge'leyebilmeliyiz. )
    Borsa/vob/foreks piyasasının duayenlerinin bu hisse için yorumları neler ? ( soru sorup yorum alalım. )

3. Başlangıçta para kazandırmaları mümkün sisteme adam çekmek için ama ben bu arkadaşların Başakşehir 2. etap yanında Başakşehir Belediyesi ile yaptıkları konut projesinin reklamından beri güvenemiyorum reklamda ne vardı derseniz bizim 2. etap yok olmuş yerine bir orman gelmişti

YT Değildir.

4. Hala bu kağıdı standart hisselermiş gibi algılıyoruz.
    Bu bir klasik hisse senedi değil. Biz ev aldık. Tek farkı tamamını değil, hissesini. Dolayısıyla, nasıl ki Türkiye'de bir evin değeri 1 haftada %50 değişmiyorsa bunun da değişmeyecektir.
    Spekülatif hareketler deneyen büyük para sahibi çakallar mutlaka olacaktır. Ama bunlar Bist'teki gibi etki edemez. %3-5 ile sınırlı kalmak zorunda.

Bana göre halka arz fiyatı pahalı. Bunu daha önce de belirtmiştim. Eğer 35TL civarında ucuz bir arz yapılsaydı, ilk gün %10-20 arası bir getiri verebilir ve bu sayede küçük yatırımcı ödüllendirilip teşvik edilmiş olurdu.

Yabancılara gelince;
    Benim gönlüm der ki, tek lot bile almasınlar. Hiç değilse burası bize kalsın.
     Alıntı Originally Posted by supersinan Yazıyı Oku
    Kesinlikle birileri çok para kazanacak, yeni deli sorular var aklımda...

Borsalarda kriz oluştuğunda bu tarz gayrimenkul sertifikaları değer kaybetmeyeceğini ve güvenli liman olacağını düşünüyorum.?
    Farz edelim 1 yıl sonra gerçekten %30-%50 gibi kar yaptı. Yeni gayrimenkul sertifikalarına ben kesin girerim diğer arkadaşlar ?
    400bin liralık ev 60 ay 0 faiz dediklerinde fiyatı 750binden satıyorlarsa gerçekten 3 yıl sonra değer 42.5 ten 75 e yükselir mi ?
    Halka arzda %5 in üzerinde alım yapan 3 kurum fonu alımlarına devam eder mi alım devam ederse kaça kadar ?
    Borsa istanbul bu hissenin varantını çıkartıcak mı? ( Bence çıkartmalı short'layıp hedge'leyebilmeliyiz. )
    Borsa/vob/foreks piyasasının duayenlerinin bu hisse için yorumları neler ? ( soru sorup yorum alalım. )
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

5. Ben bu sistemin hayalini en az 10 yıldır kuruyordum. Hayalim tam olarak gerçek oldu. Şimdi tek yapılması gereken bu sistemin dürüst ve düzgün şekilde işletilmesi. Top devlet yetkililerinin elinde yani.

Bu sayede faize bulaşmak istemeyen insanlar, paralarını dolara yatırıp emperyalistleri güçlendirmek zorunda kalmayacak.
    Benim hedefim, enflasyonun birkaç puan üzerinde getiri sağlaması. Bu yeterli.
    Yani emperyalistlerin parası yerine, memleketimizin toprağını güvenli liman olarak görebilmek.
    İnşallah devlet yetkilileri, bu işi bu amaçla kullanır ve birilerine rant sağlamak için küçük yatırımcıyı sömürmez.

6. bu kağıt nezaman işlem görecek
    KESER döner SAP döner, gün gelir HESAP döner.
    YDT.

7. yarın.....
     Alıntı Originally Posted by gezgin_8 Yazıyı Oku
    bu kağıt nezaman işlem görecek

8. 31 Mart 2017 - 18:24 tarihinde yayınlanmış haber.

"SPK, yatırım ve emeklilik fonlarının da gayrimenkul sertifikası alabileceğini açıkladı
    Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından, yatırım fonları ve emeklilik yatırım fonlarının piyasa aracı limitleri dahilinde gayrimenkul sertifikası alabilecekleri açıklandı.
    SPK'nın yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere, gayrimenkule dayalı bir sermaye piyasası aracı olan gayrimenkul sertifikasının halka arzı kapsamında talep toplama süreci devam etmektedir. İhraççısı kamu kuruluşları olan sertifikalarda kamu sermaye piyasası aracı, ihraççısı özel sektör olan sertifikalarda özel sektör sermaye piyasası aracı limitleri dahilinde olmak kaydıyla yatırım fonları ile emeklilik yatırım fonları söz konusu araca yatırım yapabileceklerdir." denildi. "

http://www.finansgundem.com/haber/fo...ilecek/1181451

Sayfa 6/216 İlkİlk ... 456781656106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •