Sayfa 7/216 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by irfan0326 Yazıyı Oku
    arkadaşlar kusura bakmayın burası yeri değil biliyorum ama PMVR3 gayrimenkul sertifikası halka arzı hakkında ne düşünüyorsunuz kısa vadede getiri sağlarmı?
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yükselen ve ileride dahada yükselme potansiyeli taşıyan faizler nedeniyle bankalar uzun vadeli düşük faizli konut kredisi vermek istemiyor. Bu durumdan dolayı oluşan boşluğu gayrimenkul sertifikası ile kapatmaya çalışıyorlar. Sertifikayı alanlar bankaların zarar etme riski nedeniyle sağlayamadıkları TL ye endeksli düşük faizli uzun vadeli bu krediyi sağlayacak olanlar gibi gözüküyor.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...ge=92&p=209699

2. "Emeklilik Yatırım Fonlarına İlişkin Rehber
    ....
    1. Fon Türleri
    ....
    G. Endeks Fon:
    ....
    c) Takip ettiği gayrimenkul sertifikalarından veya özel sektör kira sertifikalarından oluşan
    endeksi ve bu endeksi takip eden fon portföyünün en az dört gayrimenkul sertifikasından veya
    özel sektör kira sertifikasından oluşması ve endekste/fon portföyünde yer alan gayrimenkul
    sertifika
    larından veya özel sektör kira sertifikalarından herbirinin endeks/ fon portföy değeri
    içindeki ağırlığının %35'i geçmemesi
    gerekmektedir."

http://www.spk.gov.tr/displayfile.as...le&pageid=1205

3. Borsada işlem görmeye ne zaman başlayacak?? 5nisan denmişti...

Nokia 3310 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Herkes bir şeyler yazmış da kimse şunun farkında değil mi ?

Bir ev fiyatı ne kadar artabilir bunu normal bir hisse gibi düşünme saçma.

Daha önemlisi örnek olarak 15000 sertifikaya ev alınabiliyor gerçek alıcılar bu adeti toplayınca gidip evi satın alıp borsada işlem görmek den çıkartabiliyor.Sona kalacak evleri hayal edemiyorum en kötü yerlerden olabilir doğal olarak fiyat düşecek
    ama ilk baş da bir alım gelecektir ev almak isteyenler sertifika tamamlamak için.

Diğer bir hususda ilk mantığın tersi bir ev fiyatı ne kadar düşebilir oralarda en kötü ev bile bu sertifika fiyatını 35 40 lar a düşürmez diye düşünüyorum.

yani kimse 2 3 katı hayalleri ne kapılmasın
    tabi kimsede çok zarar edecem diye korkmasın derim ben YTD

195 lot ile aranızdayım 10bin tl lik bir alım vermiştim %85 ini vermişler eşit dağılım içinmiş fakat bu hissenin benim bildiğim 2 nisan da işleme alınması gerekliydi nasıl bu keyfi durum var anlamadım

6.  Alıntı Originally Posted by zeynelce Yazıyı Oku
    Borsada işlem görmeye ne zaman başlayacak?? 5nisan denmişti...

Nokia 3310 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bugün başlayacağını bildirdiler önceki sayfada yazısı bulunuyor.

Alıntı Originally Posted by mutluozturk Yazıyı Oku
    195 lot ile aranızdayım 10bin tl lik bir alım vermiştim %85 ini vermişler eşit dağılım içinmiş fakat bu hissenin benim bildiğim 2 nisan da işleme alınması gerekliydi nasıl bu keyfi durum var anlamadım
    4-5 nisan olarak belirtmişlerdi 7 sinde bugün başlayacağını söylediler. ilk defa olduğu için muhtemelen ufak tefek düşünmedikleri ayrıntılar sorunlar olmuştur.

7. Bugün + açılışla iyi bir yükseliş bekliyorum. Umarım vatanımıza milletimize kazanç getirir uğurumuz olur.
    Fiyat yüksek seyrettiği sürece kazan kazan durumu oluşacağını düşünüyorum.
    Hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.

8. Böyle rezillik olmaz.
    Daha ilk saniyede eksi ile başladı.
    Bu adamlar da bizim gibi 42,50'den almadı mı?
    42,40'dan ilk saniyede satmak için mi 42,50'den aldılar?
    Bu iş de mi yalan oldu...
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

Sayfa 7/216 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •