Sayfa 165/216 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

eylul ayinda satis ofisinden 8 daire satilmis. ayrica eylul basinda 33 olan asli edinim 40 olmus. eylul ayi gayet verimli gecmis. ben vadem ve maliyetimi hesaba katinca simdilik 42 liradan saticiyim herkese hayirli kazanclar.

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Güzel iş alttan sertifika topla evi al üstüne karı koy sat.
    https://www.sahibinden.com/satilik-d...103651=1139073

3. Alanların yüzde 80de yatırımcı, 3 sene daha bekleyin ! Sonra alırsanız kıymete biner. Tabi toki hazine arazileri hemen konutlara dönüştürmeye başlamazsa..Eğer böyle bişey görürseniz ömür boyu uzak durun : !

4. Maketi mi satıyorlar? ben bitmiş bir şey göremedim gönderdiğiniz ilanlarda.

Bu zamanda satan adam havada uçsa keramet gösterse bile maketten ev almam! Babam dese yine inanıp almam!

Alıntı Originally Posted by boötes Yazıyı Oku
    Güzel iş alttan sertifika topla evi al üstüne karı koy sat.
    https://www.sahibinden.com/satilik-d...103651=1139073

5. Kötü niyetli olmadan yatırımcı gözüyle soruyorum. Bunlara cevap verin aklımıza yatarsa biz de alırız.

Sitenin şu anki hali ne durumda? Mevcut durumunun fotoğrafları yok mu? Fotoğraflarını paylaşın.

İnşaat şirketi ne kadarını tamamlayabilmiş? % tamamlanma oranı nedir?

Geriye kalanı tamamlayabilecek özsermayesi kalmış mı?

Bunları neden soruyorum;

1) son günlerde itfa edilmeyen çok ÖST var. Özel Sektör Tahvili. Firmanın bankalardaki kredibilitesi nasıl? Bankacılar anında sorgular sistemden.
    2) müteahhit borcu borçla kapatıyorsa bankaların konut sektörüne kredi vermediği bir dönemde o inşaat asla bitmez.bkz Fikirtepe, İnnovia, Yeşil GYO vs vs. Özsermayesi ne kadar bu firmanın güncel bilançosunda?
    3) müteahhit iyi niyetli ise inşaatı sigortalamıştır. İnşaat tamamlama sigortası var mı projenin?

Alıntı Originally Posted by aytekin55 Yazıyı Oku
    Sayın boötes sizin bu analizini ben 11.06.2018 tarihinde 144 sayfada bundan yaklaşık 4 ay önce yaptım tabi benim öngörülmektedir yavaş yavaş gerçekleşecek daha 1 yıl var aslı edinim tarihinin sona erecegi tarih 07.10.2019 bu tarihe kadar hissede hareketler sert olacak olmak zorunda nedenine gelince ew almak için sertifika alan yatırımcılar
    ortalama 7000. 8000. Lot kadar biriktirdikleri yani ewi aslı edinimle almak için 3000 4000 Lot daha almaları gerekecek yani 3 e 5 e bakmayıp mecburen alacaklar ha diyeceksiniz ki şimdio60tl olunca onlarda ellerindeki koyları satar hayır efendim satamazlar neden mi kademe. analizine bakarsanız mesela bu gün 36 .800 en yüksek fiyat ama buradan hepi topu 200 300 Lot çeviriyor yani ellerinde yüksek miktarda sertifika olan yatırımcılar ellerindeki 8 10 bin kötü satışa koyduğu anda hisse fiyatı 33 lere geri geliyor sözü uzatmayalım ew almak için sertifika toplayan yatırımcı geriye kalan 1000 2000 kötü 60 70. TL den almak zorunda kalacaklar bekleyin göreceksiniz

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Kötü niyetli olmadan yatırımcı gözüyle soruyorum. Bunlara cevap verin aklımıza yatarsa biz de alırız.

Sitenin şu anki hali ne durumda? Mevcut durumunun fotoğrafları yok mu? Fotoğraflarını paylaşın.

İnşaat şirketi ne kadarını tamamlayabilmiş? % tamamlanma oranı nedir?

Geriye kalanı tamamlayabilecek özsermayesi kalmış mı?

Bunları neden soruyorum;

1) son günlerde itfa edilmeyen çok ÖST var. Özel Sektör Tahvili. Firmanın bankalardaki kredibilitesi nasıl? Bankacılar anında sorgular sistemden.
    2) müteahhit borcu borçla kapatıyorsa bankaların konut sektörüne kredi vermediği bir dönemde o inşaat asla bitmez.bkz Fikirtepe, İnnovia, Yeşil GYO vs vs. Özsermayesi ne kadar bu firmanın güncel bilançosunda?
    3) müteahhit iyi niyetli ise inşaatı sigortalamıştır. İnşaat tamamlama sigortası var mı projenin?
    belli ki projeye dair cok bi fikriniz yok. ama klasik turk halkimiza mensup oldugunuz acik zikriniz cok. insaat yuzde 10 tamamlandikca zaten halka arzdan gelen gelirden o kismini aliyor. 2. olarak makro insaatin ozsermayesinin kac oldugu burada kimsenin seyinde degil cunku daha projenin garantorunun toki oldugunu bilmiyorsunuz tutup yesil insaat fikirtepe vs karsilastimasi yapiyorsunuz.

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Fiyatlar bayağı uygun görünüyor

8. Bu sözleşme
    http://www.toki.gov.tr/AppResources/...S-zle-mesi.pdf
    Bu da mutabakat metni
    http://www.toki.gov.tr/AppResources/...t%20Metni).pdf
    Sertifika ile ilgilenen arkadaşların okuması dileğiyle.

Sayfa 165/216 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •